'Whatever, dan gaan we toch naar een ander' Ombudsman neemt arrestatie van Feyenoordaanhang onder de loep NIEUWS 7 Opvallend: er blijkt wei nig medeleven met de bedreigde ketens. „Ei gen schuld, hadden ze maar eerder moeten innoveren." Een enkeling antwoordde enigs zins bezorgd met: joh, alweer van die grote namen die van het to neel verdwijnen? Maar de meeste Rotterdamse reac ties op het mogelijke faillissement van de sportketens kenden een heel andere ondertoon: whatever, gaan we toch naar een ander. En inderdaad: in het centrum van de Maasstad struikel je over de zaken die sneakers, sportartike len of een combinatie van beide verkopen. In een straal van dertig meter rond het bedreigde Perry - bijna naast het onlangs gesloten Invito - kun je op de Lijnbaan bij zeker zeven zaken terecht. Misschien dat daarom het me deleven bepaald niet tranentrek kend genoemd kan worden. Zo heeft Laurens de Groot (35) uit Rotterdam een knetterharde analyse over het dreigende lot van beide ketens: „Ik vind het rot voor het personeel en de leveranciers. Maar verder zeg ik: eigen schuld. Er is jarenlang niet of nauwelijks 'Ik vind het rot voor het personeel en de leveranciers. Maar verder: eigen schuld' Laurens de Groot voorbijganger in de winkels geïnvesteerd, terwijl de concurrentie met internet steeds scherper werd. Juist dan zou er meer beleving moeten ko men, zou ik als klant al bij de in gang gefêteerd moeten worden met koffie, fris, lekkere hapjes Maar niks. Het is alsof ik nog steeds de jaren 90 binnenstap als ik in de winkel kom." En Nick (17) en Esmee (17) uit Lopik denken er min of meer het zelfde over. De meeste spullen ko pen ze online. „We hebben net voetbalschoenen gekocht, die wil je passen. En wij zijn vandaag sa men een dagje uit omdat we dat af en toe gezellig vinden. Voor de rest kopen we online, veel voorde liger. En minder nat. Wij kijken vooral naar de prijs en niet naar de naam wanneer we iets aan schaffen. Dus whatever als Perry en Aktiesport verdwijnen." Een Rotterdamse vader met twee zo nen zou het wel jammer vinden. „Omdat Perry de enige is die nu een zwembroek verkoopt. Bij de andere zaken kon ik niet terecht, terwijl we die broek wel nodig 'Wij kij'ken vooral naar de prijs en niet naar de naam wanneer we iets aanschaffen' Nick en Esmee voorbijgangers hebben voor een vakantie." Personeel van beide ketens houdt - op verzoek van hogerhand - de kaken stijf op elkaar over de recen te ontwikkelingen. Zelfs anoniem wil niemand vooralsnog reageren. Het is weer een zwarte bladzijde in de roerige historie van Feye- noord. In het verleden tikte de Ombudsman de Rotterdamse poli tie al twee keer op de vingers. De eerste keer omdat 'onnodig veel mensen' werden aangehou den bij de arrestatie van 799 sup porters in april 2006. Er zou toen onnodig naar het strafrecht zijn gegrepen bij openbare ordeproble men. De tweede keer was de om budsman kritisch omdat suppor ters die nergens van verdacht wer den op de foto werden gezet met hun identiteitsbewijs. De politie moest meer openheid geven over het fotograferen en registreren van de Rotterdamse voetbalsup porters. Ook nu ligt de politie onder vuur over haar optreden. Niet al leen bij supporters, maar ook bij advocaten en lokale politici. Hon derden actievoerders, met span doeken voor de borst en verhuis dozen in de hand, werden zondag door ME'ers ingesloten bij wat een ludieke actie moest zijn. Enkele supporters zouden zich te gen de ME hebben gekeerd, toen de fans één voor één op de foto werden gezet. Hierop werd de he le groep gearresteerd. Alle aanwe zigen kregen een boete voor het veroorzaken van wanordelijkhe den. De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen wil spreken met supporters, media, het Open baar Ministerie, de politie en bur gemeester Ahmed Aboutaleb. De ombudsman verwacht zijn onder zoek voor de zomer van 2026 af te ronden. DINSDAG 23 FEBRUARI 2016 Perry Sport aan de Lijnbaan in Rotterdam, maar hoe lang nog nu uitstel van betaling - vaak de voorbode van een faillissement - is aangevraagd, foto Marco De Swart door Annemart van Rhee Waar het personeel van het be dreigde Perry Sport en Aktiesport zijn kaken stijf op elkaar hield, had het winkelend publiek in Rotter dam gisteren minder moeite zijn mening te ventileren over het mo gelijke faillissement. door Adrianne de Koning ROTTERDAM. De Nationale Om budsman start een verkennend on derzoek naar de arrestatie van 326 Feyenoordsupporters zondag bij een protestmars tegen het bestuur van de Rotterdamse voetbalclub. Dit is een vervolg op de eerdere on derzoeken. Enkele supporters zouden zich tegen de ME hebben gekeerd, toen de fans één voor één op de foto werden gezet, foto Frank de Roo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7