Met visserstrui in de kajuit Fusieclub moet als collectief nog groeien Geen museum, maar een website over Grote Oorlog Zorginstelling vernieuwt woonzorgcentra in Kloosterzande en Koewacht Eind 2017 moet Antonius in Kloosterzande vernieuwd zijn, De Lange Akkers in Koewacht een jaar later. HULST. Zorginstelling Curamus in vesteert de komende jaren fors in de locaties in Kloosterzande en Koewacht. Woonzorgcentrum An tonius in Kloosterzande zal eind 2017 helemaal vernieuwd zijn, De Lange Akkers in Koewacht een jaar later. Antonius in Kloosterzande is sinds jaar en dag gevestigd aan de Groenendijk. Het woonzorgcen trum blijft daar ook. Enige tijd is er sprake geweest van nieuwbouw aan het Hof te Zandeplein, waar van de gemeente Hulst graag een nieuw centrum voor Kloosterzan de wil maken. „Maar dat is nog al tijd niet duidelijk", zeggen Ste- phan Buijsse en Piet van der Maas van de Raad van Bestuur van Cura mus. „Wij moeten op een gegeven moment wel vooruit." Het voordeel van de locatie An tonius is ook dat Curamus daar op eigen grond kan bouwen en een ge deelte van de huidige bebouwing kan hergebruiken. Het plan voor het vernieuwde Antonius ziet er in het kort zo uit. Het gebouw direct aan de Groenendijk blijft. De bega ne grond wordt ingevuld met on der meer een restaurant en recrea tieruimte. Erboven komen drie groepswoningen met elk acht be woners die zware zorg nodig heb ben. Het pand waarin nu onder meer het restaurant zit, wordt gesloopt en maakt plaats voor een gebouw met achttien appartementen voor zelfstandige bewoning. Woongoed staat daarvoor aan de lat. Curamus investeert zelf in een derde com plex met dertig appartementen voor mensen die recht hebben op langdurige zorg. Ook de huisarts en fysiotherapiepraktijk komen in dit gebouw. Op het terrein van Antonius is Curamus momenteel al bezig met 'We denken met deze plannen de komende veertig, vijftig jaar te kunnen voldoen aan de zorgvraag* de renovatie van aanleunwonin gen. Tijdelijke huisvesting die is ge plaatst na eerdere sloopwerkzaam heden, zal op termijn verdwijnen. Al met al gaat het aantal verzor gingsplaatsen in Kloosterzande te rug van ongeveer honderd naar 72. De Lange Akkers in Koewacht telt nu vijftig wooneenheden plus één groepswoning voor acht bewo ners. Dat aantal blijft gelijk. In De Lange Akkers worden twee 'ka mers' samengevoegd, wat het aan tal op vijfentwintig brengt. Cura mus kocht vier jaar geleden een vil la bij het woonzorgcentrum. Daar komen vijfentwintig nieuwe woon eenheden. Curamus 'heeft' ook De Blaauwe Hoeve in Hulst. De zorgin stelling kiest er doelbewust voor de kleinere locaties in Kloosterzan de en Koewacht in stand te hou den. Nieuwbouw van groepswo ningen in Sint Jansteen zit ook nog in de pen. BRESKENS. Een gloednieuwe kajuit en een collectie Zeeuwse visserstruien zijn deze week te zien in het Visserijmuseum in Breskens. Het museum is deze week tot en met zondag geopend, nog voor de officiële opening van het seizoen op 25 maart. „Vanaf tweede paasdag zijn we weer doorlopend open", zegt beheerder Adrie Smallegange. Deze week is alvast een voorproefje te zien van de tentoonstelling over Zeeuwse visserstruien. „Er liggen er al enkele. Vroeger kon je uit de trui afleiden waar iemand vandaan kwam, het is een stukje erfgoed", legt Smallegange uit. Ook is er een kajuit gebouwd voor de vaarsimulator die het museum twee jaar geleden aanschafte. „Die is nu zo goed als klaar." foto Ciska Klooster PAGINA 12 13 PAGINA 4 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DINSDAG 23 februari 2016 Curamus gaat fors investeren door Harmen van der Werf Stephan Buijsse, Curamus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67