Celstraf voor inrijden met auto op fietser Zwembad wacht 'upgrade' Klachten over chauffeurs die door dorp denderen 6 BEVELANDEN en THOLEN Werk aan de weg bij 's-Gravenpolder zorgt voor verkeersoverlast in het dorp. Omleidingsroutes helpen maar weinig. Project Goese Heggen blijft voortbestaan Nog duizenden te gaan. Extra borden en de inzet van verkeersregelaars helpen onvoldoende om vrachtverkeer uit 's-Gravenpolder te weren Hij bedacht zich, keerde om en reed over het fietspad waar hij tegen zijn fietsende opponent zou zijn aan gereden Een waterspeeltuin en familie- glijbaan zijn leuk, maar kosten meer dan ze ooit zullen opleveren aan extra bezoekers In de regio Mijn dorp, mijn stad Vrachtwagens negeren verbod door Melita Lanting 'S-CRAVENPOLDER. Verbod of geen verbod, vrachtwagens denderen nog steeds door 's-Cravenpolder. Het zijn volgens dorpsraadvoorzit ter Gert-Jan van Riet vooral Neder landse chauffeurs die zich niets aan trekken van het verbod om door het dorp te rijden. „Je kunt als wegenbouwer of ge meente nog zoveel doen om over last te voorkomen, maar als er on verlaten zijn die zich daar niets van aantrekken, houdt het op", zegt Van Riet. Sinds de verbin dingsweg tussen 's-Gravenpolder en Ovezande dicht is vanwege werkzaamheden is het erg druk GOES. Wandelaars en natuurlief hebbers kunnen blijven genieten van ruim vijf hectare heg langs di verse akkerranden in de gemeente Goes. De gemeente en provincie betalen allebei 7000 euro voor het beheer van het groen, dat onder deel vormt van het project de Goe se Heggen. Voor dat project wer den in 2002 hectares heggen aan geplant: een goed leefgebied voor vogels en insecten. Sinds de start van het project is de subsidieover eenkomst verschillende keren ver lengd. Eind 2015 liep de overeen komst af en afspraken voor een nieuwe vergoeding zijn nog niet rond. De provincie en de gemeen te springen in het ontstane gat. De Agrarische Natuurvereniging Goes, die de heggen plantte, gaat ervan uit dat dit eenmalig is. geworden in het dorp. Niet alleen met personenauto's die een ande re route zoeken, maar ook met vrachtwagens. Al direct werd dui delijk dat het een onhoudbare si tuatie was. De chaos was groot en er ontstonden opstoppingen en ge vaarlijke situaties. „Het liep de spuigaten uit." Al snel zette wegenbouwer H4A verkeersregelaars in, werden extra borden geplaatst en werd het verkeer op de A58 al gevraagd een andere route via de nieuwe af slag Heinkenszand te kiezen. Dat hielp wel wat, maar niet voldoen de. „Kijk, bedrijven als T.O.P. en Bosman uit Nisse, die werken ge weldig mee. Die rijden allemaal om, net als de buitenlandse chauf feurs. Maar de Nederlandse chauf feurs rijden gewoon door." Wethouder Kees Weststrate kent de verhalen. „We zijn er in tensief mee bezig, maar op een ge geven moment loop je tegen de grenzen aan van wat je kan doen." Van Riet vraagt zich af of het geen tijd wordt dat de politie bon nen gaat schrijven. „Zo'n agent verdient z'n uurloon gemakkelijk terug." Weststrate verwacht dat op korte termijn nieuwe maatrege- len volgen om de vrachtwagens te weren. De omleiding duurt nog een paar weken. De weg tussen 's-Gra venpolder en Ovezande krijgt een nieuwe fundering. MIDDELBURG. De 35-jarige Rillan- der A. A. is maandag veroordeeld tot een celstraf van twaalf maan den waarvan vijf voorwaardelijk. Ook legde de Middelburgse rechtbank hem een rijontzeg- ging op van één jaar waarvan vier maanden voorwaardelijk. De man is veroordeeld omdat hij op 2 augustus vorig jaar met zijn terreinauto doelbewust is in gereden op een fietser. Deze 25-jarige ex-vriend van zijn vriendin werd vol geraakt door de auto. Volgens de rechtbank was sprake van poging tot dood slag. A.'s vriendin had hem die dag gebeld met de mededeling dat haar ex haar lastig viel. A. ging op weg, kreeg ruzie met de ex en was van plan met zijn dichtgeslagen oog richting huis te rijden. Hij bedacht zich, keer de om en reed over het fietspad waar hij tegen zijn fietsende op ponent zou zijn aan gereden. Het slachtoffer kwam er met lichte verwondingen vanaf. Tij dens de behandeling van de zaak ontkende A. dat hij op het slacht offer was ingereden, hoewel ca merabeelden van het tegenover liggende benzinestation een an dere indruk gaven. De celstraf die is opgelegd is conform de eis, de ontzegging van het rijbewijs is iets zwaar der. door Joeri Wisse KRUININGEN. Een modernere, frisse uitstraling en een nieuw horecage deelte. Dat zijn de veranderingen die bezoekers van zwembad Den Inkel het meest zullen gaan mer ken als de toekomstplannen van het Reimerswaalse gemeentebe stuur werkelijkheid worden. Maar achter de schermen van het Kruiningse zwembad staat ook heel wat te gebeuren. Zo moe ten technische ingrepen zorgen voor een forse besparing op de energienota, zegt wethouder Izak Vogelaar. „We willen eenmalig drie ton extra investeren. Door bij voorbeeld meet- en regeltechniek, kunnen we uiteindelijk 57.000 eu ro per jaar besparen." Het opwek ken van zonne-energie is niet mo gelijk. „De constructie van het dak is daar niet geschikt voor." Het college van B&W heeft een bureau drie toekomstscenario's op papier laten zetten. „Niets doen is geen optie, dan verpietert het bad en nemen de onderhoudskosten alleen maar toe. Volledige nieuw bouw is veel te duur en de boel dichtgooien wil ook niemand." Opties voor een nieuw binnen bad -al dan niet door een be staand buitenbad te overkappen zijn ook afgevallen. „Dat is in on derhoud voordeliger, maar kost nog steeds zo'n vier miljoen plus de acht ton waar het binnenbad nu nog voor in de boeken staat." Met het 'upgradingsscenario' gaat het college voor de zuinige en veilige optie, beaamt Vogelaar. „Maar het is ook doeltreffend." Ex traatjes die het onderzoeksbureau voor het buitenbad had bedacht, zoals een waterspeeltuin en fami lieglijbaan, laat het college achter wege. „Dat trekt niet dusdanig veel extra bezoekers, dat het de in vestering waard is", zegt Vogelaar. KAPELLE Expositie in Cederhof Kunstenaar René Tramper exposeert van 23 februari tot 18 april zijn schilde rijen in de binnen tuin van Cederhof in Kapelle. Tramper schildert voornamelijk met acrylverf op doek en houten panelen. En kele werken zijn ge maakt in combinatie met olieverf. In de zelfde periode expo seert Lida Fakkeldij haar zelfgemaakte poppen van klei in de vitrinekasten. De expositieruimte 'de binnentuin' is alle da gen vrij toegankelijk van 8.00-21.00 uur. GOES Geslaagd Mevrouw M.J. de Looff-Nieuwenhuijse uit Yerseke, me vrouw De Koeijer- Mink uit Wemeldin- ge en mevrouw H.A.M. van Leeuwen uit Wolphaartsdijk zijn geslaagd voor hun opleiding aan de Ensaid Modevak school Carien in Goes. Eerstgenoem de is geslaagd voor Tailleuse, de andere geslaagden zijn dat voor Modinette. GOES Lezing Groei en Bloei Groei en Bloei Goes houdt donderdag een lezing over bij- vriendelijk tuinieren Imker Manon Best neemt bezoekers mee in de relatie tus sen insect en plant. Zij geeft inrichtings- tips voor de moes tuin. De lezing wordt gegeven in Dorps huis Ons Dorpsleven aan de Poelvoorde- straat 3 in Goes. De aanvang is 19.30 uur. KRUININGEN. Een jongetje laat iets zien van de Yerseke oestercul tuur. Deze foto, afkomstig van het stadsarchief van 's-Hertogen- bosch is al digitaal gemaakt, maar de gemeente Reimerswaal heeft naar schatting nog zo'n 20.000 afbeeldingen in het archief die nog niet via de computer zijn te bekijken. Mogelijk zijn ook die straks door iedereen via internet te raadplegen, maar dat is wel afhankelijk van de inzet van vrijwilligers. Om te onderzoeken of die vrijwilligers er überhaupt zijn, wil Lisa Weeber van de gemeente Reimerswaal horen of er mensen zijn die interesse hebben om daar aan mee te werken. Daarom nodigt zij iedereen die hier een mening of ideeën (zowel positief als negatief) over heeft, uit deze met haar delen. Dat kan door te mailen naar l.weeber@reimerswaal.nl of tijdens ope ningstijden van het gemeentehuis te bellen naar 14 0113 en te vra gen naar Lisa Weeber. GOES Ontmoetingskerk (Kornestraat 4) Maranathakerk (Bergweg 43a) Wijkcentrum De Spinne (Joseph Lunslaan 7), 09.30- 15.30 uur - Kinder- bijbelfeest met o.a. knutselen, zingen en spelletjes doen; De Spinne, 09.30- 11.30 uur - Spreek uur Maatschappe lijk werk; Am bachtscentrum, Kat- tendijksedijk 27, 13.00-16.30 uur - Kinder doe dagen; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur - Open atelier schil dersgroep; Erasmus- park, vanaf 14.00 uur - Activiteiten voor senioren, waar onder schilderen, biljarten en inter netcafé; Kunstuit leen De Bevelan- den, Westwal 45, 20.00 uur - Lezing Nico Out over Jhero- nimus Bosch KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt KRABBENDIJKE Gymzaal aan Nieu- landestraat, 13.30-16.00 uur - Sportactiviteiten, waaronder voetbal len, hockeyen en su- moworstelen voor Reimerswaalse jeugd uit groep 5 t/m 8; Dorpshuis 'De Meiboom', Kerkpolder 30, over dag - Expositie schilderijen Ineke de Vries, op de kunstwerken zijn o.a. de havens van Hansweert en Yerse ke te zien KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur - Weekmarkt; 'Ons Dorpshuis', Berghoekstraat 3, 14.00-16.30 uur - 'Kom uit je huis middag', spelletjes middag voor senio ren NIEUWDORP Spanjeweg 1, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling 'raakvlakken' door Sandra van der Meu- len en Gerdi Zwaan bij Covra NV Gale rij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65