vx s m Voetbalploegen spelen het ene halve seizoen in 12 ZEELAND Middenvelder Ibrahim Eryürük verruilt Hoek voor KW Zelzate Fusieclub uit Driewegen en Ovezande kan zich sportief nog verbeteren en moet ook als collectief nog groeien. Vijfde hattrick van topscorer Steve Schalkwijk Ibrahim Eryürük vertrekt aan het einde van dit seizoen bij za terdag-hoofdklasser Hoek. De middenvelder uit Terneuzen maakt de overstap naar het Bel gische KW Zelzate, dat uitkomt in de eerste klasse provinciaal. Eryürük kwam in 2013 van Ter- neuzense Boys naar Hoek, nadat een overgang naar Willem II was afgeketst. Bij Hoek slaagde hij er de afgelopen jaren niet in een vaste waarde te worden. De mid denvelder moest het vaak met in valbeurten doen. Tijdens één van die invalbeurten scoorde hij in 2014 in de kampioenswed strijd tegen Achilles Veen. Na drie seizoenen vertrekt Eryürük deze zomer bij de hoofdklasser. Bij KW Zelzate spelen ook Mi- roslav Peric (ex-Terneuzense Boys), Bert den Hamer (ex-Ter- neuzen, ex-Hoek) en spits Niek van Sprundel uit Aardenburg. Den Hamer weet nog niet of hij bij de club blijft, Van Sprundel vertrekt naar Dikkelvenne. RCS-Kloetinge wordt op dinsdag gespeeld De achtste finale van de districts beker tussen RCS en Kloetinge wordt volgende week dinsdag avond gespeeld. Het duel stond voor aanstaande zaterdag ge pland, maar dan heeft Kloetinge competitieverplichtingen. De Be- velandse eersteklasser speelt zater dag op eigen veld tegen Oranje Wit. Het duel tussen vierdeklas ser RCS en Kloetinge begint dins dag 1 maart om 20.00 uur. De win naar treft Dongen of ASWH. sport kort Zestig van de Weissensee Op tien ijsbanen in Nederland vindt zaterdag 5 maart de 'Zestig van de Weissensee' plaats. Het is een initiatief van de Alternatieve Elfstedentocht Weissensee en een aantal kunstijsbanen. Het is een wedstrijd tussen ijsbanen, waarbij de inzet is om in een uur tijd zoveel mogelijk kilometers te schaatsen. Winnaar is de baan die de meeste kilometers weet te vol brengen in een uur tijd. De aan vang is om 14.00 uur. Het is zaterdag middag rond de klok van twee uur, sportpark De Fazant in Ovezande ligt er stilletjes bij. Regenwolken verza melen zich boven het pas gereno veerde complex. Een uur later staat de aftrap van het duel in de vierde klasse A van het zaterdag voetbal tussen DwO'15 en We- meldinge op het programma. Maar wie niet beter zou weten, zou denken dat hij verkeerd zit. De knusse accommodatie ademt namelijk nog in alle opzichten Volharding. Het scorebord, de vlaggen en de foto's in de kanti ne zijn allemaal onderdeel van de in 1932 opgerichte club uit Ovezande. Het zijn slechts over blijfselen van vervlogen tijden. Want sinds 29 januari is de club officieel gefuseerd met buurman SVD uit Driewegen onder de naam DwO'15. „Alles wordt binnenkort ver vangen, eerst moeten er nog over eenkomsten met sponsoren wor den gesloten", legt Eric Schnei der uit. Hij staat als voorzitter aan het roer van de nieuwe club, die naast voetbal ook andere spor ten aanbiedt. DwO is namelijk een omnivereniging. Tennis en diverse vormen van gymnastiek vallen er ook onder. „Deze spor ten zijn allemaal bij de fusie be trokken geweest. Uiteindelijk is er één algemeen bestuur gefor meerd. Daarnaast zijn er drie commissies: één voor voetbal, één voor tennis en één voor de overige sporten. Deze hebben al lemaal een afvaardiging in het be stuur." Toch speelt de voetbaltak de belangrijkste rol bij het samen gaan. En dan vooral de jeugdafde ling daarvan. De pupillen en ju nioren van beide clubs spelen na melijk al zo'n zeven jaar onder dezelfde vlag. „Maar als je naar klasse goals effect totaal 1 Steve Schalkwijk Walcheren 3A zat 29 1,5 43,5 2 Arjen de Koeijer Yerseke 3A zat 21 1,5 31,5 3 Ramon Janson MZC'11 2E zat 19 1,5 28,5 4 Aron Wattel Serooskerke 3A zat 17 1,5 25,5 5 Robin Provoost ZSC'62 4B zat 23 1 23 6 Robin Dek De Meeuwen 2E zat 15 1,5 22,5 Arvin de Witte WHS 3B zat 15 1,5 22,5 8 Morad Bobouh Vlissingen 4S zon 22 1 22 9 Peter van Corsel Dauwendaele 2E zon 14 1,5 21 Marinus Baas Arnemuiden 3A zon 14 1,5 21 Frank den Engelsman Noad'67 3B zat 14 1,5 21 Sander op't Hof WHS 3B zat 14 1,5 21 Yordi Nijland RCS 4A zon 21 1 21 Bart van den Hemel C roede 5A zat 21 1 21 15 Mart de Kroo Goes 1C zat 10 2 20 Andrew Wesbeek S choondijke 4A zat 20 1 20 JosimarPattinama Vlissingen HB ^zat 10 2 20 VLISSINGEN. Het wordt eentonig: Steve Schalkwijk breidde zijn voorsprong verder uit in het PZC-topscorersklassement. De aanvaller van Walcheren maak te zaterdag zijn vijfde hattrick van het seizoen. Ditmaal maak te hij er drie tegen Veere. De 3-0-voorsprong die dat oplever de, gooide Walcheren overigens nog wel te grabbel. Het werd als nog 3-3. Door zijn drie doelpun ten kwam Schalkwijk op een sei zoenstotaal van 29 doelpunten, goed voor 43,5 punten. Zijn voor sprong op nummer twee Arjen de Koeijer (Yerseke) bedraagt in middels al twaalf punten. De Koeijer scoorde twee keer tegen VCK (3-0-zege). Sport sport@pzc.nl TERNEUZEN Ibrahim Eryürük eerder dit seizoen in actie tegen Deltasport. Na drie jaar vertrekt de Terneuzenaar bij Hoek. foto Pim Waslander/Orange Pictures OOST-SOUBURG BREDA VLISSINGEN Ploeg Minnaard in Parijs-Roubaix Wanty-Croupe Co- bert, de ploeg van wielrenner Marco Min naard (foto) uit We- meldinge, heeft een wildcard gekregen voor Parijs-Roubaix. De organisatie deelde in totaal zeven wild cards uit. Naast Wan- ty zijn ook Bora-Ar- gon 18, Cofidis, Solu tions Crédit, Delko Marseille Provence KTM, Direct Energie, Fortuneo Vital Con cept en Topsport Vlaanderen uitgeno digd. Er komen in totaal 25 teams, onder wie de achttien World Tour- ploegen, aan de start. De klassieker wordt zondag 10 april verre den. De leiding van de Bel gische formatie Wan- ty zal in een later sta dium de opstelling be kendmaken voor Pa rijs-Roubaix. BRESKENS De Sjuttul haalt titel binnen De badmintonners van BV De Sjuttul uit Breskens hebben be slag gelegd op het kampioenschap in de derde klasse Zeeland mixedcompetitie. In de laatste competitie wedstrijd was het team, dat haar thuis wedstrijden in Oost burg afwerkt, met 8-0 te sterk voor VSV Ma rathon 2 uit Vlissin- gen. Door die overwin ning eindigde De Sjut tul met één punt voor sprong op nummer twee 't Pluumpje uit Goes. De winnende partijen voor De Sjut tul kwamen op naam van Piet van Hoorn, Mirella de Vijlder, Eli- se Zandstra en Erik Stoel. DwO 15 moet door Daniel Vervelde Doelman Rob de Baar van DwO'15 moet er nog aan wennen dat er door de fusieclub op twee accommodaties

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59