4 I ZO DOEN Gezond blijven, ouder worden; we zijn er dagelijks mee bezig. Welke levenslessen wilt u doorgeven? Vandaag Theo en Wilma Gorissen uit Sint Philipsland. Dochter Tessa (23) en zoon Jouko (21) zijn de deur uit. Jezelf inzetten loont, stilzitten niet Geef je kinderen de vrijheid Toen onze zoon vertelde dat hij naar Amerika vertrok, riep ik alleen; 'Yes!' Vond hij niet leuk natuurlijk TEKST ROSANNE LANGENBERG I FOTO'S JAN STADS Theo: „Wij houden allebei niet van niks doen." Wilma, lachend: „Ik zou niet weten hoe dat moet, niks doen. Maar ik moet er ook niet aan denken." Theo: „Toen we nog in Limburg woonden, hebben we samen met wat vrienden een festival opgezet: Coninkx Pop. De naam vindt zijn oorsprong in de kroeg waar we ie dere week kwamen. Nu, 35 jaar later, bestaat het festival nog steeds. Dat geeft best een kick." Wilma: „Je ergens voor inzetten werpt volgens mij altijd zijn vruch ten af. Dat hebben we nu al zo vaak gezien. We zetten ons graag in voor het dorp, destijds in Limburg, nu in Sint Philipsland. Maar ook voor goede doelen doen we ons best. Zo lopen we collecterondes voor ver schillende stichtingen." Theo: „En als jij er even geen tijd voor hebt, neem ik het van je over." Wilma: „Je moet er wel voor waken datje scherp blijft als je zoveel ver schillende dingen doet. Ooit stond ik eens aan de deur met een collec tebus voor de Hersenstichting, maar ik had het aan de deur over de Darmstichting. Oeps. Gelukkig kunnen de meesten daar wel om la chen. Het gaat om het gebaar, om de inzet." Theo: „We kunnen concluderen dat we niet vies zijn van een beetje inzet. Toen we net in Sint Philips land woonden, heb ik de Voetbal- school opgezet voor kinderen die zich in de herfstvakantie verveel den. Inmiddels is de Voetbalschool een begrip in dorp en omgeving." Wilma: „Dat komt mede door de grote namen die er steeds op afko men. Afgelopen jaar stond Dick Ad vocaat op het veld workshops te geven aan de kinderen. Eerder kwam Danny Blind langs." Theo: „Dat is een kwestie van je mengen in de maatschappij en de juiste contacten leggen. Toen ik mijn contactpersoon belde die met Advocaat werkt, zei hij: 'Dat doet ie nooit, maar ik ga het voor je probe ren.' Tien minuten later belde hij terug: 'Hij doet het.' Dat geeft zo'n goed gevoel." Theo: „Onze zoon Jouko woont nu bijna een jaar in Amerika. Hij zet daar een voetbalclub op en bege leidt deze naar succes. Dat ambiti euze heeft hij van zijn ouders." Wilma: „Net als de liefde voor voet bal." Theo: „Klopt. Ik vind het zo gaaf wat hij daar doet en bereikt. Hij werkt er keihard voor. Dagen tot elf uur 's avonds zijn eerder regel dan uitzondering. Maar hij vindt het leuk en heeft er alles voor over. Ik zou dat ook nog weieens willen, wat hij daar doet." Wilma: „Toen Jouko voor de eerste 'C/u DE FAMILIE Sr' keer een paar maanden naar Ma drid vertrok voor een stage, hadden wij het niet erg breed. Met een enorme brok in onze keel namen we afscheid op het vliegveld. Toen hij vorig jaar naar Amerika vertrok, was dat gevoel heel anders." Theo: „Toen hij ons vertelde dat hij naar Amerika wilde om dit project aan te pakken, riep ik alleen maar enthousiast: 'Yes!' Vond hij niet leuk natuurlijk." Wilma: „Maar we weten dat hij ook in het buitenland in goede handen is. Je moetje kinderen kunnen los laten, ze laten doen wat zij willen. We weten dat Jouko in Nederland uiteindelijk zijn draai niet zou vin den. Zijn ambities zijn te groot." Theo: „Hetzelfde geldt voor onze dochter Tessa. Die heeft de droom als journalist in oorlogsgebieden aan de slag te gaan." Wilma: „Daar sta je als ouder ook niet om te trappelen, maar zij wil niets liever. Laatst is ze naar een bijeenkomst geweest waar de deel nemers flink onder handen werden genomen. Een soort gijzeling werd nagebootst. Ik hoopte stiekem dat ze daarna zou afzien van het hele idee, maar hoe heftig de dag ook was: de drang naar oorlogsjourna- listiek is alleen maar sterker." Theo: „We kunnen die zorgen wel goed loslaten allebei. Over de af stand tussen Jouko en ons maken we ons niet druk meer. Met een beetje relativering, kun je zeggen dat je zo in Amerika bent. En we hebben elke dag contact via Skype en Whatsapp." dinsdag 23 februari 2016 'Misschien gaan we onze zoon in de VS achterna' 44 r.y >Theo Gorissen (53), afdelingshoofd, provincie Zuid-Holland Wilma Gorissen (50), eigenaresse Sportmassage Wilma De dochter van Theo en Wilma Gorissen wil als journalist naar oorlogs gebieden. 'Daar sta je als ouder ook niet om te trap pelen.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47