onderzoekers lastig in te schatten Rapport: Geen bewijs dat toeristen wegblijven ZEELAND 9 Delta 2 Delta 3 Medicijnen nen zien. „Ah ja, daar zijn ze. Maar wie gaat daar nu voor wegblijven?" Hemelsbreed 170 kilometer naar het noorden, in Egmond aan Zee, werd de vraag van Bol len beantwoord. Twee jaar gele den zei wethouder Alwin Hiet- brink in deze krant dat zijn ge meente 'geen noemenswaardig effect op het toerisme' heeft kunnen constateren sinds de molens in 2006 zijn geplaatst. Toegegeven, het zijn er veel minder dan in Knokke, maar ze staan wel veel dichterbij: op een afstand van acht kilometer. Drie parken Voor de Nederlandse kust ko men drie grote windparken: het eerste park ('Borssele') wordt aangelegd op 12 zeemijl, ofwel 22 kilometer, voor de Walcherse kust; het tweede komt op 18 tot 22 kilometer van de kust ter hoogte van Noord- wijk en het derde 18 tot 22 kilo meter voor de Noord-Holland se kust ter hoogte van Egmond aan Zee. Windmolenpark 12-mijlszone (22 km) Twitter Eva Hoeke @EvaHoeke Kaartjes Hans Teeuwen in Carré: "Er zijn momenteel 1742 wachtenden voor u." Stoppen met Video graaien in de hand werkt. Of, enigszins vrij naar Spreuken 29,18: door gebrek aan visie vervalt het volk tot bandeloosheid. Die visie loosheid wordt vooral veroorzaakt door de steeds verdergaande priva tisering, zoals de splitsing van Del ta in een private energieleveran cier en een publieke netbeheer der. Voor een privaat bedrijf is geen visie nodig, daar prevaleren de financiën. Maar typerend voor de Delta-kwestie is dat het voorne men tot splitsing bovenal politiek gemotiveerd is. Hierdoor lijkt het of een gebrek aan visie precies dat gene is wat men nastreeft. De directeur van Delta krijgt een forse inkomensverhoging, waar over een flinke rel ontstaat. De loonsverhoging is bij zijn aanstel ling met de commissarissen afge sproken. Geen woord over de ho norering van de commissarissen. Delta zit diep in de problemen on der meer door splitsing en de ka belbelasting. De directeur heeft aan deze ontwikkelingen niets kunnen veranderen. Nu lijkt af vloeien de oplossing, maar dan wel met een zak geld van 800.000 euro. Tegelijk moet de provincie borg staan voor 200 miljoen euro. Chaos te over die uiteindelijk op de energienota zal terugslaan. De consument is het haasje door dit schandelijk, schandelijk wanbe leid. De huidige directeur van Delta moet direct ontslagen worden we gens wanprestatie. Hij heeft niet eens uitstel van splitsing weten te bereiken. Een halfjaar maandsala ris is ruim voldoende voor zo'n baantjesjager. Dan leeft hij maar een poos op zijn bankrekening (-en), waaronder vermoedelijk ook nog wel een dikke Zwitserse vanuit z'n vroegere topbaan. Elke dag komen mensen aan de balie van de apotheek in contact met het preferentiebeleid om al léén nog maar 'goedkope' merklo- ze medicijnen mee naar huis te krijgen. Frustraties alom! De prijs tussen een merkmedicijn en een 'namaakmedicijn' lig gen in de grote van 1 tot 10 eu ro meer. Volgens de zorgverze keraars heeft maar slechts één procent van de patiënten de ori ginele dure medicijnen echt no dig. De vaak hogere bijwerking van de goedkopere zou bijna te verwaarlozen zijn. In de prak tijk ligt dit toch echt geheel an ders. De politiek zou het moge lijk moeten maken dat ieder een een zo optimaal betaalbaar medicijn zou moeten krijgen en niet alléén een namaak. Kos ten van de gezondheidszorg te rugdringen is prima. Beter is het de commerciële farmacie echt aan te pakken! Online Top-5 @pzcredactie K? facebook.com/depzc -r dPpzcredactie Of een windmolenpark binnen ge zichtsafstand van de kust toeris ten afschrikt is niet bewezen. Dat schrijft het adviesbureau Decisio in zijn rapport Regionale effecten Windmolenparken op Zee. Het rapport is opgesteld in op dracht van de minister van Econo mische Zaken. Gekeken is naar de effecten langs de Noord- en Zuid- Hollandse kust omdat daar nog een discussie woedt over de exac te plaats van twee windmolenpar ken. Voor de Zeeuwse kust ligt die plek al vast. Het park komt 22 kilometer voor de Walcherse kust. Decisio verwijst naar een enquê te uit 2013. Afhankelijk van de af stand tussen de kust en de mo lens zei - in het slechtste geval - 10 procent van de ondervraagde Nederlandse recreanten en 5 pro cent van de buitenlandse toeris ten weg te blijven als de windmo lens in het zicht staan. Let wel: 'zégt weg te blijven'. Decisio: „In de praktijk blijkt dat wanneer per sonen aangeven hun gedrag aan te passen, zij dit in werkelijkheid niet altijd doen." In het buitenland zijn metingen verricht op plekken waar wind- parken staan. Ze leverden geen proefondervindelijk bewijs op voor een afname van het aantal dag- of verblijfsrecreanten. De me tingen werden verricht in streken waar molens op zee waren ge plaatst en in natuurgebieden. -13==r DINSDAG 23 FEBRUARI 2016 voor windpark? Egmond aan Zee Noordwijk oek van Hol and nokke De veertien try-out voorstellin gen voor de nieuwe show van cabaretier Hans Teeuwen wa ren maandag in een mum van tijd uitverkocht. Al binnen een uur na de aanvang van de ver koop om 10 uur meldden vrij wel alle theaters op hun websi te dat er geen kaarten meer be schikbaar waren. Van enkele theaters was de site onbereik baar vanwege de grote drukte. Onze stoppers zijn bijna twee weken op weg. Bijna twee we ken proberen ze van de alcohol, sigaretten en smartphones af te blijven. Dat gaat de één makke lijker af dan de ander, maar de eerste veranderingen worden merkbaar: Ondine ruikt beter nu ze niet meer rookt, Rolfs lan gere nachten betalen zich uit in een fitter gevoel. Verslaggever Annemarie laat de chocolade lig gen; op pzc.nl/stoppenmet leest u hoe het haar vergaat. Plus de verhalen van de ande ren natuurlijk! J. C. de Vos Siguitsedijk 29, Kwadendamme P. L. Brounts K. Hasselaarstraat 153, Vlissingen J. A. Schrier De Smitstraat 39, Oost-Souburg G. M. de Jonge G. Borgesiusstraat 17, Vlissingen Museum De Schotse Huizen wordt momenteel ingrijpend ge moderniseerd. Wij gingen vast even kijken en we namen een camera mee. Kijkt u mee? www.pzc.nl/video Dit waren maandag de meest gelezen berichten op pzc.nl: 1. Zeeuwen onder indruk van jungle in Calais 2. De zonsondergang gaf de doorslag 3. Opel populairste automerk in Zeeland, Toyota Aygo populair ste model 4. Scalda lost tekort docenten zelf op 5. Stormloop bij CCXL op kaar ten Hans Teeuwen Kijk op www.pzc.nl of

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37