'Sinkhole' blijft mysterie Runderground groeit gestaag door social media u 6 WALCHEREN Luminize in Bar American Runderground is een hardloopgroep met een twist; zonder verplichtingen en contributie, maar met veel spontaniteit. Een nieuwe hardloop- groep met de naam Runderground is op gestaan in Middel burg. Eind vorig jaar dook de groep vanuit het niets op. De speaker van de Tankloop in Westkapelle ver woordde het treffend: „Daar komt Martijn de Vries van Runder ground. Maar wat dat is, weet ik ook niet." De Vries kan er nog om lachen. „Mooi toch!", glundert hij. Runderground is een contribu- tieloze loopgroep die twee keer per week op een vast tijdstip en vaste plaats in Middelburg ver trekt voor verrassende rondjes, ver telt de initiatiefnemer. „Iedereen met hardloopervaring kan aanslui ten. We willen eikaars favoriete routes lopen. Of rondjes doen langs interessante locaties." Op dinsdagavond wordt er om 20.00 uur vanaf het Abdijplein ver trokken voor een route van tussen de 8 en to kilometer. „Dat is de Re join Tuesday", zegt Martijn. „Re join omdat je dan de nieuwe week weer kan beginnen en 'join toge ther again'. Op die dag zoeken we 'Ik vind het heel leuk als onbekende mensen zich aansluiten' altijd een route met een twist. Beetje underground; dark-achtig. Stukje drassig gras, trappetjes, on verharde paadjes." Op zondagochtend wordt er om 09.30 uur vertrokken bij het Texa- co-tankstation bij De Punt in Mid delburg. „Dat is de Mellow Sun day. Dan doen we een rustige duurloop van tussen de 10 en 12 ki lometer." Hoewel Runderground vanuit het niets lijkt te zijn gekomen, ont stond het plan een jaar geleden. „Ik liep vaak samen met mijn goe de vriend Marco Meur en toen zei den we al eens dat we mensen moesten vragen om mee te lopen. Er zijn zo veel mensen die graag lo pen, maar door met een groep te gaan, wordt het gezelliger en kan je elkaar meetrekken en eikaars er varingen horen. Bovendien vind ik het heel leuk als er spontane din gen gebeuren. Als onbekenden zich aansluiten." Runderground is wat dat be treft ook een knipoog naar @de_picknick die Martijn een paar jaar geleden met zijn vriendin or ganiseerde op Walcheren. „Via Twitter en Facebook konden men sen ontdekken waar we op een be paalde dag een picknick hielden. Iedereen kon aanschuiven. Het leidde tot verrassende ontmoetin gen. Dat wil ik met Runderground ook. Geen verplichtingen, gewoon leuk. En een beetje ondergronds, dat wel." Het riool loopt op vijf meter diepte vlakbij de verzakking. Voor lopig blijft het gissen waardoor er zoveel onder het plaveisel is weg gespoeld dat de bestrating over een vierkante meter breed is inge stort. Het gat loopt tot ruim een meter diepte naar de rand van het dok. De gemeente zet de zoektocht voort, meldt een medewerker van de buitendienst. „We willen uit sluiten dat er nog meer plekken ontstaan waar de bestrating weg zakt. Of dat het gat nog groter wordt met al die regen. Daarom hebben we het afgedekt met rijpla ten." Het gebied rond het dokje DJ ÜJ kreeg eerder te maken met verzak kingen toen er nog maar net was bestraat in 2012. Toen bleek dat het zand onvoldoende verdicht Aan de overzijde van de Dokhaven wijzen verzakte straatstenen ook al tijden op ondergronds trammelant was tussen de stalen en de houten damwand rond het dok, waardoor zand in luchtpockets kon wegzak ken. Aan de overkant van de Dokha ven, waar het dokje in uitmondt, wijzen verzakte straatstenen langs de kaderanden ook al tijden op on dergrondse trammelant. Daar be gint binnenkort de vervanging van de havenwanden. De Jan Weugkade is sinds gisteren afge zet voor fietsers en voetgangers ter hoogte van de Scheldekraan. De gemeente Vlissingen overlegt deze week nog met de aannemer over de aanpak van de rotte dam- wanden. Die vervanging vindt al sinds vorig voorjaar plaats ter hoogte van de parkeerplaats bij de Koningsbrug, maar moet langs de hele haven gebeuren. De Schelde kraan geeft daarbij een extra com plicatie: de tonnen zware kraan staat relatief dicht op de water kant. De kade is op die plaats ge steund tegen verzakking met sta len balken die onder water zeven meter schuin de haven in steken. Dat verhindert het normale in slaan of intrillen van de nieuwe damwanden. In de regio Knutselfeest In de Ontmoetings- kerk in Middelburg is woensdag een knut- selmiddag voor kin deren. Mijn dorp, mijn stad Duingalerie, Bad huisweg 2, 12.00-18.00 uur - Tentoonstelling 'El- ly Mes 85 jaar' Terrein boekhandel de Boekenmolen, Molenweg 1,10.00- 15.00 uur - Actie- markt met o.a. workshops, rommel markt en 'altijdprijs- kraam', opbrengst gaat naar Stichting Leerlingenvervoer Walcheren-Krab- bendijke Zeeuws Archief, Hofplein 16, 09.00-17.00 uur - Maritieme Exposi tie 'Schepen op de Westerschelde'; Klo veniersdoelen, Ach ter de Houttuinen 30,13.30 uur - Filo sofielezing Ko Vos; Meiveldpad 55, 14.00-15.30 uur - Voorjaarsknutselen op kinderboerderij De Klepperhoeve; Desafinado, Koor kerkstraat 1,19.00 uur - Start studen tenkamerfestival (Stukafest) Schoolstraat 4, 10.00-12.00 uur - Ta bletcafé; Duinvliet- weg 6,13.30-16.30 uur - Middeleeuw se Muziekmiddag bij Terra Maris m.m.v. 'Tjebbe de Trommer' en Jan Tuin Zeeuws Maritiem MuZEEum, vanaf 10.00 uur - Tentoon stellingen 'De Zee inspireert' 'De be zetting verbeeld' en van 14.00-16.00 uur - Gids vertelt over het leven van Michiel de Ruyter; Gymzaal Theo Thijssen, Troelstra- weg 473,16.00 uur - Kleutergym Sportzaal De Bel- link, 09.15 en 13.30 uur - Zaalvoetbal toernooi voor jon gens en meisjes van 4 t/m 13 jaar Nieuwe loopgroep vol verrassingen door Miriam van den Broek Martijn de Vries www.facebook.com/rundergroundzld door Claudia Sondervan VLISSINGEN. Het blijft nog zoeken naar de oorzaak van de plotselinge verzakking van de straatstenen aan de kop van het Dokje van Perry in Vlissingen. Vrijdagmiddag ver scheen een gat in de straat, vlak on der de rand van het dokje. Inspec tie met een videocamera sloot gis termiddag uit dat een lekkend riool de boosdoener is. Rioolinspectie met videocamera sloot gisteren een lek riool uit als oorzaak. De 'stop' houdt het water weg bij de camera, foto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG Van 14.00-15.30 uur zijn er diverse knut- selworkshops en een verhaal uit de Bijbel voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Het adres van de Ontmoetingskerk is Oosterscheldestraat 1. VLISSINGEN Bijeenkomst over dementie Het Odensehuis Wal cheren houdt donder dag een bijeenkomst voor vrijwilligers die omgaan met mensen met dementie. Vrijwilligers krijgen deze middag informa tie over dementie, de meest voorko mende soorten en de impact van de ziekte. Er is ruimte om vragen en ervarin gen uit te wisselen. De bijeenkomst vindt plaats van 13.30 tot 16.00 uur in het Odensehuis in Vlissingen. Vrijwilligers uit Wal cheren kunnen zich aanmelden via 0118- 727027. RITTHEM Workshop eieren beschrijven In dorpshuis Ons Dorpsleven in Rit- them vindt donder dag de workshop Pysanky plaats. Deel nemers leren eieren beschrijven volgens een traditie uit Oek raïne. De workshop wordt gehouden van 19.30 tot 22.00 uur. De kosten bedragen 10 euro per persoon. Consumpties zijn voor eigen rekening. Aanmelden is ver plicht en kan bij Christel Klapwijk via 0118-464961 of Ceesvanderwoude® gmail.com en bij Es ther de Neef via 0118-461905 of info@theatersaanzee. com. MIDDELBURG. Rockband Luminize geeft vrijdag een optreden in Bar American in Middelburg. De meiden van Luminize worden geïnspi reerd door poprock powervrouwen als Pink, Cwen Stefani, Kelly Clarkson en Hayley Williams. De band speelt in thuisland Kroatië en in Nederland op grote podia en festivals. Luminize speelde het afge lopen jaar onder andere op Parkpop en Bospop. Het optreden be gint om 21.00 uur. Entree is gratis, foto Pablos Delfos DOMBURG MELISKERKE MIDDELBURG OOSTKAPELLE VLISSINGEN WESTKAPELLE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34