TO©S Tip 'ex' brengt fraude met pgb aan het licht Operatie Connor moet waarschijnlijk wachten ZeelandPas breidt uit naar tien gemeenten Drank, drugs en een dansje F 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Uw Mening EENS k\ ONEENS Teeuwen snel uitverkocht 833 mensen naar Zeeland CNV helpt met aangifte paul kusters dinsdag Ernst Jan Rozendaal De PW bestaat tien jaar. Gisteren, om precies te zijn. Be nieuwd hoe ze dat feestje hebben ge vierd. Met drank en drugs mis schien, en een dansje op het ge lijknamige liedje van Ronnie Flex en Lil' Kleine? Daarmee zouden ze de geschiedenis van de partij best recht doen. Vorige week nog stapte de woord voerder van partijleider Geert Wilders op. Hij had herhaaldelijk een greep in de Limburgse partij- Dan zou ik zeggen dat het allemaal halfcriminele verslaafden met een grote bek zijn kas gedaan om de drank en drugs waar hij niet vanaf kon blijven te bekostigen. Niet het eerste inci dentje. Eerder deelde een PW-Ka- merlid in een Haagse kroeg een kopstoot uit aan een ambtenaar. En natuurlijk herinneren we ons allemaal nog het voormalige Ka merlid Eric Lucassen, ook niet vies van een blowtje, die dreigde zijn buren met zoutzuur te over gieten en bij een ander in de brie venbus te pissen. Voor zover bekend, valt het met het drank- en drugsgebruik van Wilders reuze mee, maar op de onbeschofte manier waarop hij zijn opponenten weet te dissen kunnen heel wat agressieve rap pers stikjaloers zijn. Als ik alle PW'ers over één kam zou scheren, zoals Wilders doet wanneer hij vluchtelingen beti telt als testosteronbommen en moslimkolonisten, zou ik zeggen dat het allemaal halfcriminele ver slaafden met een grote bek zijn. Als journalist droom ik daar stie kem wel eens van. Dat de PW'ers in de Staten van Zeeland zich net zo zouden gedragen als sommige van hun partijgenoten in Den Haag. Dat fractievoorzitter Peter van Dijk andere Statenleden zou uitmaken voor 'zielig, miezerig, hypocriet mannetje' of tijdens de vergadering zou twitteren dat hij in een #nepparlement zit. Of dat Statenlid Ruud Haaze na een co lumn als deze zou dreigen mijn brievenbus vol te urineren. Ik zie het ze niet doen. De Zeeuw se PW'ers zijn heel gewoon. Gelukkig maar. Liever een windmolen in de zee dan op het land. Je kunt best sporten zonder subsidie. OOK PERRY SPORT VRAAST UITSTEL VAM BETALIMS AAM MOOI IS &AT&A&ELIJK BLIJFT ER ©EEN PASWINKEL VOOR INTERNET MEER OVER!'. Het optreden van Hans Teeuwen in CCXL Theater in Vlissingen was gister ochtend binnen een half uur uitverkocht. De cabare tier komt donderdag 26 mei naar Vlissingen voor zijn nieuwe show Echte ran cune. De kaartverkoop be gon om tien uur. In korte tijd waren alle 700 tickets vergeven. „Een dergelijke run op toegangskaarten hebben we nog niet eerder meegemaakt", zegt theater directeur Cindy Willem- sen. „We wisten al dat de belangstelling enorm was, maar dit overtrof alles." Tussen 1 oktober 2014 en 1 oktober 2015 zijn 833 men sen vanuit de vier grote ste den (Amsterdam, Rotter dam, Den Haag, Utrecht) verhuisd naar Zeeland, blijkt uit onderzoek van het CBS. Dat is één pro cent van het totaalaantal mensen dat de steden ver liet. Ruim de helft van die verse Zeeuwen komt uit Rotterdam. De meeste nieuwkomers vestigden zich op Schouwen-Duive- land: 143. Wie hulp wil bij het invul len van de belastingformu lieren kan in maart en april terecht bij de CNV be lastingservice. Vrijwilligers staan klaar om op 18 bijeen komsten in onder meer Goes, Middelburg, Terneu- zen en Vlissingen een hel pende hand te bieden. Inwoners kunnen op af spraak terecht, zie: www.cnv.ni/belastingservice Mensen Reactie? Tips? redactie@pzc.nl MIDDELBURG. De emoties wer den haar gisterochtend even te veel. De rechtbankvoorzitter be sloot zelfs om even de zitting te gen haar te schorsen zodat E. van V. (46) uit Oosterland de tijd kreeg om haar tranen te drogen en op adem te komen. Ze moest voor de rechtbank verschijnen omdat ze schuldig zou zijn aan fraude voor in totaal zo'n 140.000 euro. Het gaat om bij standsfraude en fraude met het persoonsgebonden budget (pgb) voor twee van haar kinderen. Ze kreeg, toen ze nog in Goes woon de, op jaarbasis 90.000 euro voor die twee en gebruikte een deel van dat geld om de huur te beta len, de rekeningen van de Delta te voldoen en eten te kopen. Ook ging geld naar haar oudste doch ter, destijds zestien. Want zij zorgde voor haar broertje en zus je. Het toenmalige vriendje van die oudste dochter en een huis vriend zouden ook voor hulp aan de kinderen zijn uitbetaald. Ze zei dat het haar destijds alle maal te veel werd en dat ze het pgb-geld gebruikte omdat het niet lukte om de financiële eind jes aan elkaar te knopen. Maar de rechtbankvoorzitter stelde ook vast dat haar kinderen destijds niet de zorg kregen die ze be hoorden te krijgen. De zaak tegen haar kwam aan het rollen na enkele anonieme tips dat ze op internet handel dreef en kerstmarkten organi seerde. Volgens raadsman Dick Olie moeten die tips afkomstig zijn van de ex van de vrouw. Die man zou haar al lange tijd stal- ken. De kinderen krijgen inmid- Oosterlandse moet voor de rechter verschijnen omdat ze schuldig zou zijn aan fraude voor in totaal 140.000 euro dels professionele hulp, aldus de vrouw. Zelf moet ze elke maand tien euro betalen om haar schul den af te lossen. „Want ik heb niets." Suijkerbuijk besefte dat ze geen boete kan betalen en, ge zien haar gezondheid, geen werk straf kan uitvoeren. Hij eiste een voorwaardelijke celstraf van zes maanden en begeleiding door de reclassering. Uitspraak 7 maart. Geslachtsveranderende opera ties, waaronder borstamputaties, worden namelijk alleen uitge voerd bij patiënten van achttien jaar en ouder. Dat hebben artsen van verschillende universitaire ziekenhuizen en beroepsvereni gingen afgesproken. Om die re den wordt de operatie eerder ook niet vergoed. Özer legt uit dat chirurgen met deze afspraak willen voorko men dat de patiënt spijt krijgt van een geslachtsoperatie. Een genderpatiënt moet een traject doorlopen om goed na te denken over zo'n ingrijpend besluit. Daarnaast moeten ze eerst hor monaal behandeld worden. De kans dat een Nederlandse arts de ze operatie nu al bij Connor wil uitvoeren is daarom erg klein. Connor is zich ervan bewust dat hij misschien nog twee jaar geduld moet hebben. Hij zegt op zijn crowdfundingspagina (waar hij ruim 3600 euro kreeg voor de operatie) dat hij het geld in dat geval zal bewaren voor een ande re transgendergerelateerde opera tie, die niet binnen de verzeke ring valt. „En als het ziekenhuis in Leiden er toestemming voor geeft, kijken we of ik in het bui tenland geopereerd kan worden. Zo niet, dan moet ik wachten tot ik achttien ben, anders kan het me de rest van mijn traject in de weg zitten", zegt hij. De nieuwe ZeelandPas is vanaf 1 maart verkrijgbaar voor zowel in woners als toeristen. Met de pas, die vier euro kost, kunnen zij kor ting krijgen bij attracties, musea, horeca en andere activiteiten. De pas is te koop bij VW's en een groot aantal andere verkooppun ten in de tien gemeenten. Martijn Kapel van VW Zee land is blij met de toetreding van Terneuzen en Tholen. Hij hoopt dat Vlissingen, Middel burg en Hulst uiteindelijk ook aanhaken. „Daar wordt zo nu en dan over gesproken, maar er is nog geen concreet zicht op. We willen er uiteindelijk wel naar toe dat de pas in heel Zeeland verkrijgbaar is." Nieuw in het aanbod dit jaar is dat deelname aan een stads wandeling in Domburg, Sluis, Terneuzen, Vlissingen, Veere en Zierikzee is inbegrepen. Ook kunnen pashouders gratis met de Zomerbus Zuid-Beveland mee. Datzelfde gaat mogelijk la ter dit jaar ook gelden voor de E-Tuk Veere. 337 reacties VLISSINGEN VLISSINGEN VLISSINGEN VLISSINGEN Dj-duo per helikopter naar Bevrijdingsfestival Dj-duo Sunnery James Ryan Marciano treedt dit jaar als Ambassadeurs van de Vrijheid op tijdens het Bevrijdingsfestival in Vlissin gen. Zij zijn een van de drie acts die op 5 mei per heli kopter langs provinciale fes tivals reizen. De andere twee zijn Nielson en Ko- vacs. Het duo is behalve in Vlissingen te zien in Leeuwarden, Den Haag, Wa- geningen en Rotterdam. door Elodie Kint BURGH-HAAMSTEDE. Transgender Connor Kruithof (16) uit Burgh-Haamstede zal waarschijn lijk toch nog twee jaar moeten wachten op de borstamputatie, waar hij zo aan toe is. Dat zegt Müjde Ozer, plastisch chirurg bij VuMC Amsterdam. DOMBURG. Terneuzen en Tholen hebben zich aangesloten bij de ZeelandPas. Daarmee komt het aantal deelnemende Zeeuwse ge meenten op tien. Alleen Vlissin gen, Middelburg en Hulst zijn nog niet betrokken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2