Fusieclub moet als collectief nog groeien Geen museum, maar een website over Grote Oorlog Nieuwe Zeeuwse Vrouwen Versterking nodig in Zeeland Bijna duizend vrijwilligers had het Rode Kruis ooit in Zeeland. „Daar weer komen, dat zou mooi zijn." PAGINA 5 VLISSINGEN. Aan leeftijdsdiscrimi natie doet het Rode Kruis niet: el ke Zeeuw die de zeven beginselen onderschrijft, mag de handen uit de mouwen steken. Regiomanager Cor Bos van het Rode Kruis: „We hebben nu zo'n 900 vrijwilligers in Zeeland. Daar moeten er zeker 75 bij." In heel Nederland voert het Ro de Kruis sinds gisteren campagne voor vrijwilligers. Ze moeten mini maal 52 uur per jaar inzetbaar zijn. Minder mag niet, meer wel, maar het Rode Kruis past ervoor zijn vrijwilligers te zwaar te belasten. Bos: „Vandaar dat we extra men sen zoeken. Vele handen maken licht werk." Niet alleen verdwij nen er vrijwilligers door natuur lijk verloop, ook de vluchtelingen- crisis heeft zijn tol geëist. „We hebben nu een aantal keren mee gemaakt dat vluchtelingen 72 uur ergens werden opgevangen. Als je dan roosters moet maken met een continue bezetting, de klok rond, heb je heel veel vrijwilligers no dig. Vooral in de regio Zeeuws-Vlaanderen is er een te kort", verklaart Bos. Vrijwilligers gaan nooit met pensioen, maar het moet nog wel verantwoord zijn: „Iemand die moet reanimeren, moet zelf goed gezond zijn. Reanimeren is best zwaar", licht Bos toe. Leeftijdsei sen zijn er dus niet. Wel is er al tijd een intakegesprek waarin de kandidaat op geschiktheid beoor deeld wordt: „Het Rode Kruis is een internationale organisatie die er is om iedereen hulp te bieden. Onze grondbeginselen zijn mens lievendheid, onpartijdigheid, neu traliteit, onafhankelijkheid, vrij willigheid, eenheid en algemeen heid. Dat laatste betekent dat er in onze vereniging wel leidende functies zijn, maar dat iedereen ge lijk is. Die uitgangspunten moe ten onze vrijwilligers onderschrij ven. En verder is het natuurlijk fijn als mensen goed in een team kunnen werken." Het Rode Kruis zoekt vooral mensen die tot EH- BO'er kunnen worden opgeleid en worden ingezet bij evenemen ten, zoals de Kustmarathon. Daar- Vooral in de regio Zeeuws-Vlaanderen is er een tekort aan vrijwilligers voor het Rode Kruis naast is er binnen het Rode Kruis ook behoefte aan mensen voor de afdeling Bevolkingszorg, die inge zet wordt bij onder meer crisisop vang, zoals een brand in een be jaardentehuis. Bij rampen zoals het mistongeval op de A58 wordt ook het Noodhulpteam ingescha keld, dat dan het werk van de am bulancediensten ondersteunt. Vrij willigers krijgen geen loon, maar zijn wel verzekerd en krijgen hun onkosten vergoed. PAGINA 12 13 PAGINA 4 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl DINSDAG 23 februari 2016 De Zeeuwse Vrouwen komen er weer aan. Cisteren begonnen (vlnr) Gonny Gaakeer, Astrid van Eek en Julia van de Graaft aan de repetities voor het muziektheater Zeeuwse Vrouwen 2. In 2010 trok de eerste versie van het op interviews van Kees Slager gebaseerde stuk volle zalen binnen en buiten Zeeland. Het nieuwe stuk over de levens van Zeeuwse arbeiders- en midden standsvrouwen gaat 7 april in Goes in première. Rode Kruis zoekt extra helpers door Ondine van der Vleuten Aanmelden kan via www.rodekruis.nl/hulpverleners Zeeland 2: commentaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29