De donkere kant van Godfried Bomans Gratis 5 jaar garantie op onze vaste scootmobielen K Bk 8.5 molenaar^ m CULTUUR SHOW 25 Teeuwen snel uitverkocht Nielson naar Bevrijdingsfestivals Winter garantie actie Er zaten miljoenen men sen aan het radiotoestel gekluisterd toen God fried Bomans in de zo mer van 1971 dagelijks verslag deed van zijn verblijf op Rot tumerplaat. Voor de schrijver, alom aanwe zig in de media en dientengevol ge de eerste Bekende Nederlan der, werd het een drama. Bo mans voelde zich eenzaam en werd ziek, ongetwijfeld de voor bode van zijn overlijden in de cember dat jaar. De altijd goedgemutste grappenmaker is gedwongen in het reine te komen met de werkelijkheid De voorstelling Bomans - Alleen Tussen De Meeuwen neemt de ze ven dagen op het desolate Rott umerplaat als uitgangspunt om een breder verhaal te vertellen: dat van de figuur Godfried Bo mans die, weg van tv-spelletjes, het doorknippen van linten, car navalsredes en voordrachten voor plattelandsvrouwen, op zichzelf is teruggeworpen. Op een zandplaat tussen het onophoudelijke gekrijs van meeuwen overziet Bomans zijn leven, waarbij hij in zijn dro men, maar bovenal nachtmerries wordt bezocht door de hoofdper sonen uit zijn bestaan: zijn ouders, broers en zus, vrouw, zijn minnares. Die insteek zorgt voor een boeiend dramatisch contrast. De altijd goedgemutste grappenma ker is op het eiland bij gebrek aan publiek en applaus gedwon gen zijn al te rijke fantasiewereld vaarwel te zeggen en in het reine met de werkelijkheid te komen: ontrouwe echtgenoot, twijfelen de vader, mislukt literator en weifelende minnaar, geman keerd door de hypocrisie van het katholicisme. Onder regie van Aat Ceelen speelt Reinier Bulder een indruk wekkende Godfried Bomans, waarbij hij prachtig balanceert tussen verstrooiing en vertwijfe ling van zijn personage. Zijn me despelers Annick Boer, Randy Fokke en Frederik Brom vertol ken evenzeer sterke rollen als 'de geesten' uit Bomans' leven. En zo toont Bomans - Alleen Tussen De Meeuwen een donkere kant van een iconische Nederlan der die we wellicht niet willen kennen, maar die het waard is ge zien te worden. De kaarten voor de 36 voorstellin gen van Echte Rancune van cabare tier Hans Teeuwen waren gister ochtend razendsnel uitverkocht. Rond het middaguur waren er nog kaarten over, maar dat kwam volgens promotor Incrowd Enter tainment doordat verschillende websites van theaters plat gingen en omdat er vijf extra voorstellin gen werden toegevoegd. Echte Rancune is de eerste voorstelling in vijf jaar van Hans Teeuwen. Tussen mei en augustus speelt hij ruim dertig keer in grote theaters in diverse steden in Nederland en België. Zijn vorige show Spiksplin- ter trok 60.000 bezoekers. Belgen niet in de rij voor concert van Beyoncé Beyoncé lijkt niet meer zo populair in België. Wist de zange res enkele jaren gele den binnen een mum van tijd tweemaal het Sportpaleis in Antwer pen uit te verkopen, nu gaan de kaarten voor haar concert in het Koning Boudewijn- stadion in Brussel veel minder snel van de hand. De Nederlandse show was vorige week binnen twintig minu ten uitverkocht. 'Oscardiscussie over diversiteit gaat lang door' De kans is groot dat de discussie over het gebrek aan diversi teit rondom de Os cars volgend jaar weer opspeelt. De veertien grote film maatschappijen heb ben nauwelijks grote rollen voor zwarte ac teurs of vrouwen op de planning staan, zo blijkt uit onder zoek van de krant USA Today. Ook ach ter de schermen is er weinig diversiteit. Vijfde 'Penoza' pas volgend jaar op televisie Fans van Penoza moe ten nog even geduld hebben. De vijfde reeks van de mis daadserie komt pas volgend jaar septem ber op de buis. Dat meldde KRO-NCRV gisteren via Twitter. 'Yes! De kogel is door de kerk. Penoza V is een feit', twitter- de de omroep. Ac teur Hajo Bruins liet eerder al weten dat na vijf seizoenen 'de koek wel op is'. U gaat er graag op uit. Lekker naar buiten, op bezoek bij vrienden, met de kleinkinderen op pad of gewoon even een boodschap doen. Met een scootmobiel van Molenaar blijft u actief, ook als lopen lastiger wordt. Geniet van de vrijheid om te gaan en staan waar u wilt. Profiteer tot en met 29 februari van 5 jaar gratis garantie! imt" i Brochure of thuis proefrijden? Bel gratis 0800 - 27 40 400 www.molenaar.nl DINSDAG 23 FEBRUARI 2016 RECENSIE BOMANS - ALLEEN TUSSEN DE MEEUWEN door Arno Celder Bomans - Alleen Tussen de Meeuwen. Gezien: 20/2, Stadsschouwburg Haarlem (première). Tournee. Info: hummelinckstuurman.nl THEATER 203 De leren zijn niet meer zo dol op voormalig Boyzone-zanger Ronan Keating. In de eerste week na de release verkocht hij in zijn vaderland slechts 203 exemplaren zijn nieuwe album Time Of My Life. In Engeland en Australië gaat het hem beter af: daar staat het album hoog in de hitlijsten. Zorgen blijven er over de tournee die Keating binnenkort begint. In september doet hij daarmee Dublin aan. De grote vraag is nu of hij voldoende kaarten gaat verkopen voor dat optreden. DEN HAAG - Zanger Nielson vliegt op 5 mei per helikopter naar enkele bevrijdingsfestivals. Hij is een van de Ambassadeurs van de Vrijheid. Ook zangeres Kovacs en dj-duo Sunnery James Ryan Marciano reizen met de luchtmacht van optreden naar optreden, foto Sander Koning MUZIEK FILM TELEVISIE Tot 20 km per uur Tot 42 km bereik Optimaal geveerd Onze service en kwaliteit WÊ *Accu niet inbegrepen ONZE WINKELS Heerlen Roosendaal Alkmaar Hengelo Veenendaal Arnhem Hoogezand Waddinxveen Beneden-Leeuwen Katwijk Wateringen Best Nunspeet Zwolle Capelle a/d IJssel Roden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25