Wenger vraagt om totale focus tegen superfavoriet Barcelona Cuardiola mist alleen hoofdprijs met Bayern 18 SPORT Willem II is Ogbeche lang kwijt De Koning naar Eagles FC TWente stalt Eghan Je kunt het uitleggen als een poging om in sportief pik zwarte tijden nog even ziel tjes te winnen. Maar net zo goed als een zelfkritische blik van de directeur in de spiegel. Eric Gudde sprak in elk geval duidelij ke taal zondagochtend bij FOX Sports. „Op 8 mei wordt de eindaf rekening opgemaakt en als het dan opnieuw niet goed is, hebben we iets uit te leggen", zei Gudde. Met andere woorden: als Feye noord op de laatste speeldag van het reguliere seizoen niet is terug gekeerd naar plek drie in de eredi visie én als het elftal van trainer Giovanni van Bronckhorst en advi seur Dick Advocaat er niet in is ge slaagd om de beker te winnen, dan zal dat voor bepaalde mensen gevolgen hebben. Maar voor de mensen die ho pen dat Gudde sneuvelt, het deel van de aanhang dat al wekenlang gepassioneerd #Guddeweg ge bruikt op Twitter, moet één ding duidelijk zijn: intern ligt hun doel wit niet onder vuur, zelfs niet een beetje. Als het aan de volledige raad van commissarissen en de meest invloedrijke sponsors ligt, overleeft hij ook in mei een even tuele afrekening. Met speels ge mak zelfs. ERIC GUDDE De algemeen directeur wordt juist geroemd om zijn werkethiek en om zijn dossierkennis. Boven dien, zo vinden ze in de Kuip, ver dient hij alle steun omdat hij be reid is om de strijd aan te gaan met het deel van het Legioen dat zich onder meer rond de duels met AS Roma heeft misdragen. Klanten Die positieve beoordeling bij Feye noord staat haaks op de mening van een deel van de fanatieke aan hang, zondag onhandig door Gud de zijn 'klanten' genoemd. Die zien de algemeen directeur vooral als iemand die veel van zijn doel stellingen nog altijd niet heeft ge haald. „Toen ik voor het eerst het profiel te zien kreeg voor de nieu we algemeen directeur van Feyen oord, kon ik een glimlach niet on derdrukken", zei Gudde in 2008. „Alsof ik het zelf had geschreven." Gudde was toen net gestart in de Kuip en hij had twee hoofdop drachten meegekregen. De een wording van Feyenoord waarbij proftak, amateurtak en het sta dion zouden samensmelten, moest worden gerealiseerd. Net als een nieuw stadion. Daar kwam niet veel later een derde opdracht bij, toen bleek dat Feyenoord financieel aan de rand van de afgrond was beland. De eer ste opdracht is volgens Feyenoord volledig geslaagd en ook voor wat betreft de laatste taak ziet het er goed uit, onder meer omdat de Vrienden van Feyenoord voor mil joenen 49 procent van de aande len overnamen. Een stroming kritische suppor ters kijkt er anders naar. Die vin den dat die investeerders nu al veel te lang dividend mogen ont vangen, omdat Feyenoord weigert de aandelen terug te kopen. „Maar deze mensen stonden klaar voor Feyenoord toen de rest allemaal doorliep", zei Gudde in januari. „Ze hebben in vijfjaar ongeveer 1,6 procent dividend gekregen. Ze hadden hun geld beter naar de beurs kunnen brengen." Stadiondossier Maar wat Gudde door zijn criticas ters vooral wordt aangewreven, is het feit dat er ruim acht jaar na zijn aanstelling nog altijd geen duidelijkheid is in het stadiondos sier. Tweemaal strandde een plan op het allerlaatste moment. „Wat wij bij het eerste plan fout hebben gedaan, is de communicatie naar een deel van de supporters en naar de raadsleden. Dat voelde als een nederlaag", zei Gudde over het feit dat de club er niet in was geslaagd draagvlak te creëren. Het tweede plan, de vernieuw- bouwvariant van de Kuip, sneuvel de ook. „Daarvan zei ik al na twee maanden dat het qua exploitatie nooit zou zijn gaan draaien. Dat er vaar ik niet als een nederlaag. Inte gendeel" Wat de algemeen directeur ook geen goed doet, is de sportieve ma laise van de club. Ook daarin is Gudde steevast de kop van Jut. Toen Maecky Ngombo zondag Ro- da JC weer naast Feyenoord schoot (1-1), klonk het vanaf de tri bune luidkeels 'Gudde, rot op'. Vo rige week nog, in Zwolle, moesten hij en zijn vrouw Mariëlla (58), voormalig tophandbalster van Quintus uit Kwintsheul, door drie beveiligers naar de auto worden gebracht. Van zijn drie kinderen Wouter, Jesper en Tim was de laat ste ooit degene die in een emotio nele bui aangaf dat een vertrek van zijn vader de rust van de fami lie ten goede zou komen. Maar als het aan Gudde zelf ligt, kan daar geen sprake van zijn. „Opgeven is wat mij betreft geen optie", zei hij deze maand nog. „2,9 miljoen mensen hebben iets met Feyenoord. Dan is het onmo gelijk dat iedereen het met jouw beleid eens is." Willem II moet het de rest van dit seizoen doen zon der aanvaller Bartholomew Ogbeche. De schouderbles sure die de 31-jarige Nigeri- aan zondag opliep in de verloren uitwedstrijd te gen FC Utrecht (2-1), blijkt zo ernstig dat hij er donder dag aan geopereerd moet worden. Zijn sleutelbeen blijkt weliswaar niet gebro ken, maar het kapsel in zijn schouder is afgescheurd. Het herstel gaat enkele maanden duren. Willem II nam Ogbeche in de winter stop over van Cambuur. VOETBAL Trainer Hans de Koning maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De 55-ja- rige Rotterdammer is de opvolger van Dennis Dem- mers, die begin deze maand op non-actief werd gezet. De clubleiding be reikte gisteren een akkoord over de afwikkeling van diens contract. De Koning zal vandaag voor de eerste keer de training leiden in Deventer. De voormalig doelman debuteert zondag met de uitwedstrijd tegen koploper Sparta. FC Twente is erin geslaagd een club te vinden voor middenvelder Shadrach Eghan. De Ghanese voet baller, van wie de werkver gunning in Nederland op 6 februari afliep, maakt per direct de overstap naar de Noorse club Stabaek FC. De 21-jarige Eghan gaat er tot 1 augustus op huurbasis spelen. Het financieel ploe terende Twente, waar hij nog altijd onder contract staat, heeft momenteel niet het geld om de werk vergunning te verlengen. Arsenal onderhoudt een haat-lief deverhouding met de Champions League. In de laatste vijf seizoe nen vormde de eerste halte na de groepsfase telkens het eindstation. Dit jaar ligt dit scenario wederom voor de hand. The Gunners laten zich jaar in jaar uit foppen bij bal verlies. In hun enthousiasme het publiek te vermaken verzuimen ze achterin de boel dicht te hou den. Wenger beloofde tegen Barce lona minder naïef voor de dag te komen. „Dit is een uitgelezen mogelijk heid te laten zien dat we hebben geleerd van onze fouten", gaf hij aan. Wenger doelde op de afstraf fing van vorig seizoen op eigen veld tegen Monaco (1-3), waardoor de return een formaliteit werd. „Misschien waren we iets te gre tig." Tegen Barga hoopt hij op meer defensieve discipline, iets waar Arsenal gewoontegetrouw niet in uitblinkt. De ploeg kan, ze ker in Europa, moeilijk de 'nul' houden. Tegen Barcelona wordt dat extra lastig. Wenger trof de Catala nen met Arsenal zevenmaal eer der. Hij won slechts één keer en kreeg in totaal zeventien doelpun ten tegen. Wenger lijkt de bood schap te hebben meegekregen. Te gen superfavoriet Barcelona vraagt hij om totale focus om een kansje te maken. De enige manier om straks niet voor spek en bonen voor de return naar Camp Nou af te reizen is door saamhorigheid te tonen en slim te zijn, exact de in grediënten waaraan het de vorige vijf seizoenen ontbrak. TURIJN. In de laatste maanden van Pep Guardiola als coach van Bayern München is alles gericht op het winnen van de Cham pions League. Voor de Duitse grootmacht begint vanavond in Turijn de knock-outfase van het miljoenenbal tegen Juventus, de verliezend finalist van vorig jaar. Guardiola, die deze zomer aan de slag gaat bij Manchester City, won vijf prijzen sinds hij het overnam van Jupp Heynckes. Hij zette het team naar zijn hand en zorgde vaak voor oogstrelend voetbal, maar in de Champions League zag hij zijn ploeg twee keer in de halve finale ten onder gaan. „Mijn plezier in het leven is niet afhankelijk van het win nen van de Champions League", probeerde Guardiola gisteren iets van de druk weg te nemen. Bayern reisde met een 3-1 zege op Darmstadt af naar Turijn. Het gevreesde duo Arjen Robben en Franck Ribéry stond eindelijk weer eens samen op het veld. Dat was door blessures van de twee ruim elf maanden niet meer voorgekomen. „Robbery leeft nog", meldde Robben tevre den. Hij zegt zich geen zorgen te maken over het feit dat hij voor het laatst scoorde op 7 novem ber. „Ik speel redelijk en ik voel me goed. De goals komen van zelf weer." Niemand krijgt Gudde weg door Mikos Couka Zelden keek Eric Gudde zo kritisch naar genomen beslissingen bij 'zijn' Feyenoord als afgelopen zondag aan tafel bij Kees Jansma op FOX Sports. Maar wat de algemeen di recteur van de Rotterdammers ook zegt, een groeiend peloton aan cri ticasters wil het allang niet meer horen. Als het aan hen ligt, ver dwijnt de 61-jarige Maassluizer zo snel mogelijk uit de Kuip. Geboren: 24 maart 1954 in Schie dam Studie: fiscale economie aan de Erasmus Universiteit Loopbaan: 1981-1992: inspecteur Belasting dienst Rotterdam 1992-2000: plaatsvervangend hoofd Belastingdienst Rotterdam 2000-2003: directeur a.i. Gemeen tebelastingen Rotterdam 2003-2007: directeur dienst Sport en Recreatie Rotterdam 2007-nu: algemeen directeur Feyenoord Eric Gudde wordt in de Kuip geprezen vanwege zijn werk ethiek en dossier kennis. foto Pro Shots VOETBAL VOETBAL door Geert Langendorff LONDEN. Arsène Wenger deed aan de vooravond van de ontmoeting met Barcelona in de achtste finales van de Champions League een half slachtige poging de moed erin te houden. De trainer van Arsenal gaf zijn elftal een 'kans' om in het Emi rates Stadium niet overhoop te worden gespeeld, maar zeker van zijn zaak was de Fransman niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18