in 'De fratsen van Jillert' SPORT 17 PSV bereidt zich in alle rust en toegankelijkheid voor op het thuisduel van morgen met Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League. EINDHOVEN. In de kantine van de Herdgang pruttelt de koffie. Het ruikt er naar versgebakken brood en tosti's. Boven de keuken, op de eerste etage, zijn de NOS en Om roep Brabant bezig met het instal leren van hun camera's. In een vleugel op de begane grond kijkt video-analist Wim Rip de zondag avondwedstrijd van Atlético Ma drid terug. En buiten, op het veld, legt de weer fitte Andrés Guarda do aan voor een schot. Het is duidelijk: PSV bereidt zich voor op de grootste voetbal wedstrijd van een Nederlands clubelftal in jaren. En iedereen mag het weten. Ondanks de belan gen en de oplopende spanning is het trainingscomplex van de lands kampioen vandaag een open plek. Er staan toeschouwers te kijken bij de training, er is pers uit meer dere landen en technisch manager Marcel Brands kiest juist deze och tend uit om de contractverlenging van verdediger Jeffrey Bruma openbaar te maken. „Je kunt de boel ook volledig dichtgooien tot aan de aftrap. Dat zou het makkelijkst zijn voor ons allemaal", zegt Thijs Siegers, pers voorlichter van PSV. „Maar we zijn blij dat we zo'n grote wed strijd kunnen spelen. En dan wil len we ook ruimte bieden om er aandacht aan te besteden in de da gen vooraf. Ook zo houden we echt wel de focus op Atlético." Opvallend Het past in de openheid die PSV sowieso predikt. Of het nou gaat over spelers die opgepakt zijn door de politie tijdens een avond stappen, of over een onderzoek in de selectie naar slaapgedrag; de clubleiding staat tegenwoordig op vallend open voor tekst en uitleg. Bij Feyenoord en zeker bij Ajax is er nog veel meer geslotenheid. Na tuurlijk zijn die twee clubs grote re mediamagneten dan PSV en is er daar vaker gedoe met agressieve fans. Maar toch: je kunt ook moei lijk doen om niks, zoals Ajax dat vrijwel al zijn trainingen afsluit voor pers en publiek. De PSV-spelers maken totaal niet de indruk dat hun focus op Atlético eronder lijdt dat ze zo kort voor de wedstrijd in het open baar trainen. En daarna twee, drie minuutjes voor een camera ver schijnen of verslaggevers met een blocnote te woord staan. Neem Jürgen Locadia. Die meldt zich bij het barretje van de Herdgang en mijmert hoe snel het gaat met hem. „Vijf jaar geleden speelde ik nog bij de amateurs van Sarto in Tilburg", zegt hij opgetogen. „En ik kom ook nog uit Emmen. Het voelt alsof ik van min één in no-ti- me doorstoot naar honderd. Ik heb ontzettend zin in de wed strijd tegen Atlético, de grootste uit mijn loopbaan." Aanvragen Drie keer zoveel aanvragen van media heeft PSV ontvangen voor de kraker. Luuk de Jong is door BBC World geïnterviewd. Verdedi ger Nicolas Isimat-Mirin en trai ner Cocu hebben een zender uit het Midden-Oosten te woord ge staan. En een Mexicaans tv-sta- tion vroeg of het mogelijk was om een spandoek te filmen dat Andrés Guardado traint mee. Net als Maxime Lestienne, die wellicht klaar is voor een invalbeurt PSV-fans laatst als eerbetoon aan Guardado toonden. Regelen we, zeiden ze bij PSV, en het doek kwam zaterdag naar het stadion. „We moeten gewoon normaal doen en niet geforceerd nu we zo'n topwedstrijd gaan spelen", zegt Locadia. „Ik heb Atlético zon dagavond thuis gekeken op tv. Je ziet het hoge tempo, je ziet die be ren van verdedigers achterin. Maar we zijn niet bang. Als ik te gen Diego Godin zou komen te spelen, klets ik er vol in." De training in de stromende re gen geeft vandaag nog geen uit sluitsel over wie gaan spelen. Pas morgen ontvouwt Cocu tegen over de groep het exacte strijd plan. Guardado traint mee. Net als Maxime Lestienne, die wellicht klaar is voor een invalbeurt. Al leen Marco van Ginkel blijft op de maandagtraining uit voorzorg aan de kant. Hem zien we rond twaalf uur aanschuiven aan een tafel in de ruimte waar de spelers lun chen. Al snel vormt hij met Loca dia, Davy Pröpper, Jeroen Zoet en Jorrit Hendrix een clubje dat sa men ouderwets kaart. Dan is het tijd voor de lunch en druppelt de Herdgang lang zaam leeg. Door een raam zien we dat op de laptop van Wim Rip At lético Madrid - Villarreal nog be zig is. Hij zit met het analyseren van de beelden in de 83ste mi nuut. vies van een beetje aandacht en nooit bang om zijn mening te geven. Wie de 10 kilometer zou winnen, was de vraag begin dit seizoen bij de KNSB Cup. „Sven", zei Anema, om vervolgens in een eindeloos lachsalvo te schieten. Het kwam nogal respectloos over. Net zo makkelijk als hij Kra mer een fenomeen en een vak man noemt, zo snel kan hij hem ook beschuldigen van wegloopge drag. Saai is het nooit. Vraag Anema naar zijn mening, en je krijgt een sappige quote. Zoals: „Internatio nale schaatsers zijn lui en deca dent." „Het vrouwenschaatsen is van een triest niveau." En: „Een wereldrecord is veel meer waard dan olympisch goud." De een vindt hem kleurrijk en geweldig, de ander een niet serieus te ne men schreeuwlelijk. Buiten het ijs althans, want zijn trainerskwa liteiten staan niet ter discussie. Maar: in de ogen van Anema is de nummer twee de eerste verlie zer. „Bij elke titel zet ik een streepje, het doel is een zo groot mogelijk aantal te krijgen", zei hij vorig jaar. Bij het langebaanschaatsen bleef het aantal streepjes dit sei- Zou hij het erom doen? Anema is extravert, niet vies van een beetje aandacht en nooit bang om zijn mening te geven zoen beperkt. Van zijn ambitie om van Bergsma een succesvol allrounder te maken, en hem in Amerika een wereldrecord te la ten rijden, kwam niets terecht. Bij de WK afstanden was geen van zijn pupillen deze maand goed voor goud. Succes was er wel in het marathonschaatsen. Maar met zijn besluit om aan staand kampioen Ingmar Berga zaterdag niet te laten schaatsen in de slotrace, voegde Anema een nieuw hoofdstukje toe aan het boek 'De fratsen van Jillert'. En hoewel hij toch weer de winnende coach was, was het las tig zoeken naar iemand die zich iets kon voorstellen bij die actie. Berga hoeft Anema niet meer te zien. Zo snel kan het gaan. DINSDAG 23 FEBRUARI 2016 Op de Herdgang staat het hek open Jürgen Locadia kijkt uit naar Atletico. „Als ik tegen Diego Godin kom te spelen, klets ik er vol in." foto Koen Verheijden door Maarten Wijffels UITSLAGEN TENNIS Delray Beach (VSt). Mannen. Finale: Querrey (VSt) - Ram (VSt) 6-4 7-6 (6). Dubai (VAE). Mannen. Eerste ronde: F. López (Spa/6) - Garda-López (Spa) 6-1 4-6 6-4, Chung Hyeon (ZKo) - Seppi (Ita) 6-3 6-4, Pospisil (Can) - Pouille (Fra) 6-3 5-7 6-4, Bagh- datis (Cyp) - Troicki (Ser/5) 7-6 (2) 6-2, Djoko- vic (Ser/1- Robredo (Spa) 6-1 6-2, Jaziri (Tun) - Youzhny (Rus) 6-4 6-1. Rio de Janeiro (Bra). Vrouwen. Finale: Schia- vone (Ita) - Rogers (VSt) 2-6 6-2 6-2. Doha (Qat). Vrouwen. Eerste ronde: Bacsinsz- ky (Zwi/11) - Mattek-Sands (VSt) 6-7 (7) 6-1 6-3, Wozniacki (Den/13) - Konjuh (Kro) 4-6 6-3 7-5, Gavrilova (Aus) - Doi (Jap) 6-1 6-1, Vesnina (Rus) - Garcia (Fra) 6-3 7-5, Allertova (Tsj) - Svitolina (Oek/15) 7-5 6-4, Strycova (Tsj) - Mladenovic (Fra) 6-3 6-4, Hibino (Jap) - Shvedova (Kaz) 6-3 6-7(5) 6-3, Babos (Hon) - Brengle (VSt) 3-6 7-5 6-0, Errani (lta/16) - Pi- ronkova (Bul) 1-6 7-5 6-3, Vandeweghe (VSt) - Flipkens (Bel) 7-5 6-2, Vinei (lta/9) - Tsurenko (Oek) 6-2 6-1, Niculescu (Roe) - Lisicki (Dui) 6-2 6-2. VOETBAL Champions League, achtste finales. Programma. Vandaag, 20.45 uur: Arsenal - Barcelona, Juventus - Bayern München. Mor gen, 20.45 uur: Dinamo Kiev - Manchester Ci ty, PSV - Atlético Madrid. Europa League, vierde ronde, returns. Programma. Morgen, 18.00 uur: Sporting Bra- ga - FC Sion (2-1). Donderdag, 17.00 uur: Lo- komotiv Moskou - Fenerbah^e (0-2). 19.00 uur: Athletic Bilbao - Olympique Marseille (1-0), Bayer Leverkusen - Sporting Portugal (1-0), Krasnodar - Sparta Praag (0-1), Lazio - Galatasaray (1-1), Liverpool - FC Augsburg (0-0), Rapid Wien - Valencia (0-6), Schalke 04 - Sjachtar Donetsk (0-0). 21.05 uur: FC Basel - Saint-Etienne (2-3), FC Porto - Borussia Dort mund (0-2), Manchester United - FC Midtjyl- land (1-2), Molde FK - Sevilla (0-3), Napoli - Villarreal (0-1), Olympiakos - Anderlecht (0-1), Tottenham Hotspur - Fiorentina (1-1). Engeland, FA Cup. Achtste finales: Shrewsbury Town - Manches ter United 0-3. Loting kwartfinales: Reading - Crystal Palace, Everton - Chelsea, Arsenal/Hull - Watford, Manchester United - West Ham Uni ted. Italië. Serie A: Napoli - AC Milan 1-1. Stand aan kop: Juventus 26-58, Napoli 26-57, Fiorentina 26-53, AS Roma 26-50, Internazionale 26-48, AC Milan 26-44.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17