Emotioneel afscheid van een groep nachtegaaltjes Bert Goud en Hans Sakkers 'op visite' in kamp Calais Politie patrouilleert zaterdag in heel de regio Inbrekers sloegen in januari hun slag in Zeeuws-Vlaanderen, februari lijkt hen minder gezind. TERNEUZEN. Opvallend veel politie wagens patrouilleerden zaterdag door Zeeuws-Vlaanderen. De poli tie deed dat om 'preventief aanwe zig te zijn in de wijk'. De actie was gericht op het tegenhouden van inbrekers. Veel personen en auto's werden gecontroleerd. De politie kondigde meer acties aan. De inbraakcijfers van januari liegen er namelijk niet om. Het aantal inbraken in januari in de ge meenten Sluis en Hulst ligt nu al op veertig procent van het totaal aantal inbraken in die gemeenten in heel 2015. Dat blijkt uit cijfers van de politie. In februari is het tot nu toe rustiger. In Sluis werd er in de eerste maand van het jaar zeventien keer ingebroken. In januari 2015 vielen er 'slechts' twee inbraken te note ren. Breskens en Oostburg waren in januari 2016 het meest in trek. In Oostburg waren vijf inbraken en twee pogingen daartoe. Ook in Breskens werd twee keer zonder succes getracht in te breken, ze ven keer lukte dat wel. Inbrekers sloegen vorig jaar in totaal 42 keer hun slag in Sluis. In Hulst werden in heel 2015 71 inbraken gepleegd. Dat aantal zou dit jaar overtroffen kunnen worden, gezien het aantal inbraken in januari. Inbrekers sloe gen 28 keer toe, tegenover negen keer in januari 2015. Drie keer zo vaak dus. Vooral Hulst en Sint Jan steen waren populair. In Hulst werd vier keer ingebroken en wer den twee pogingen daartoe ge daan. In Sint Jansteen werden zes inbraken gepleegd en vier keer werd geprobeerd in te breken. Terneuzen zou eind 2016 voor het eerst in jaren meer inbraken dan het jaar ervoor kunnen note ren. Net als in Sluis werd er in Ter- neuzen in januari zeventien keer ingebroken, tegenover twaalf vo rig jaar. Terneuzen (vier inbraken, twee pogingen) en Hoek (vier in braken, één poging) spanden de kroon. De maand januari past niet in het beeld van de laatste jaren. Heel Zeeuws-Vlaanderen heeft sinds 2013 jaarlijks met minder in braken te kampen. Vooral in Ter neuzen is het aantal inbraken 'Het ziet er naar uit dat er daders gepakt zijn, maar het lek is nog niet boven' sterk verminderd. In 2012 braken dieven 218 keer in, een jaar later 226 keer. In 2014 was dat aantal af genomen tot 128, vorig jaar werd die dalende lijn verder ingezet tot honderd. Die lijn gaat in Hulst minder hard. Drie jaar geleden sloegen inbrekers negentig keer hun slag, in heel 2015 was dat 71 keer. In Sluis werd in 2013 nog 79 keer ingebroken, in 2015 42 keer. Overigens had burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst don derdag 'voorzichtig' goed nieuws te melden. „Het ziet er naar uit dat er daders gepakt zijn." Toch waakte hij voor al te veel optimis me. „Het is sinds 5 februari wel rustiger, maar het lek is nog niet boven." De voorlopige inbraakcij fers van februari bevestigen de woorden van Mulder. Volgens hem zijn de inbrekers net over de grens opgepakt. Want de inbraak- golf die met name Hulst en Sint Jansteen in januari teisterde, hield niet op bij de grens met België. Ook in onder meer Sint-Gil lis-Waas, Kemzeke, De Klinge en Stekene is in de eerste maand van het jaar veel ingebroken. VOGELWAARDE. Het afscheidsoptreden van kinderkoor De Babbeliekes was zaterdag een happe ning met een lach en een traan. In het Dorpscen trum zongen de 30 nachtegaaltjes in de leeftijd van 8 tot 15 jaar de longen uit hun lijf. Onder leiding van Jos (toetsenist) en Yvonne Neve (dirigent) werd een gevarieerd programma ten gehore gebracht. „Maar dat we na 3 7 jaar de stekker er uit moeten trekken gaf ook een zeer emotioneel tintje aan dit optreden", aldus Jos Neve. Nadat het koor bij een vormselmis werd gepasseerd omdat de liedjes niet liturgisch genoeg waren, besloten Jos en Yvonne er een punt achter te zetten. De hoop voor een doorstart vervloog al snel. Immers een koor zonder Jos en Yvonne is ondenkbaar vonden de leden. Zeeland zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Inbrekers actief in januari door Bob Maes Jan-Frans Mulder, burgemeester PAGINA 16 17 foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70