Band zoekt naar videoband Begin nieuwbouw Wilgenstraat Goes Bezoekers weten show in Zeelandhallen goed te vinden BEVELANDEN en THOLEN 15 Organisator Jan van 't Veen tevreden over evenement dat dit keer deels in paviljoens bij Zeelandhallen werd gehouden. odelbouw is op zijn retour, zegt u? Daar was afgelopen weekeinde in de Zeelandhal len in Goes weinig van te merken. Het jaarlijkse evenement trok op nieuw duizenden bezoekers. Oké, mannen die op hun zol derkamer met treintjes spelen, dat is een uitstervend ras. Maar de mo delbouwshow is zoveel meer dan alleen treinen. Het is de kracht Kinderen hadden de primeur: met speelgoedautootjes reden zij al over nieuwe afslag A58 bij Goes. van organisator Jan van 't Veen om elk jaar weer bijzondere bou wers en bezienswaardigheden naar Goes te halen. Zelfs voor doorgewinterde motor Van 't Veen was het dit keer even span nend, want de opzet van de show was deze editie anders dan an ders. De noodopvang van vluchte lingen in de Zeelandhallen noopte tot een andere indeling, maar een immens paviljoen op het parkeer- terein bood uitkomst. „Het valt me honderd procent mee", zei Van 't Veen zaterdag. „Het is toch heel gezellig zo." In het paviljoen was onder meer ruim baan gemaakt voor mo- delracing: de leden van modelra- cing Goes lieten zien dat je ook met radiografisch bestuurbare au to's spectaculair kunt scheuren. De vloerbedekking zorgde ervoor dat de wagentjes zelfs konden 'driften'. Veel bekijks trok ook de impres sie van de toekomstige nieuwe aansluitingen op de A58 bij Goes, uitgevoerd als speelkleed. Kinde ren verkenden de op- en afritten met speelgoedautootjes, onder toe ziend oog van een glunderende Loes Meeuwisse. „Het is voor het eerst dat we een wethouder als deelnemer hebben", grapte Van 't Veen. In de hal sprongen verder een op afstand bestuurbare model vrachtauto (modelvrachtauto's was dit jaar het centrale thema), het Brusselse Atomium vervaar digd van FischerTechnik en uiter aard de vele modelspoorbanen in het oog. Ook fraai: een 'vliegende zeppelin van Meccano. Reggie den Os uit Goes was present met zijn kartonnen schaal modellen van boten. Hij knutsel de onder meer de voormalige PSD-veerboot Prins Wil- lem-Alexander in elkaar, com pleet met auto's en vrachtwagens op de parkeerdekken. Ze worden zichtbaar als Den Os het boven dek oplicht. „Honderden uren werk." Het onderdeel Lego was dit keer ook in een paviljoen onderge bracht. De klassieke kunststof bouwsteentjes mogen zich nog al tijd in grote belangstelling heu gen. Het paviljoentje, bereikbaar via een sort slufter, was echter zo afgeladen dat het er een beetje be nauwd werd. Té druk, volgens sommige bezoekers. Een andere suggestie was om de de model bouwshow te plannen op een tol vrije zaterdag, zodat bezoekers uit Zeeuws-Vlaanderen de kosten voor de Westerscheldetunnel in elk geval uitsparen. Volgend jaar bestaat de Model bouwshow een kwart eeuw. Van 't Veen heeft al aangekondigd dat de 25ste editie bijzonder wordt. GOES. Woningcorporatie RWS is begonnen met de bouw van nieu we woningen aan de Wilgen straat in Goes. Afgelopen week zijn de eerste heipalen de grond ingegaan. Bouwbedrijf Van de Linde voert het werk uit. Aan de Wilgenstraat en Iepen straat in Goes-Zuid sloopt RWS 33 woningen. Hiervoor komen 28 levensloopbestendige huizen te rug. De levensloopbestendige woningen hebben een slaapka mer en badkamer op de begane grond. Daarmee zijn ze ook uiter mate geschikt voor senioren. Tij dens deze eerste fase worden er zeven levensloopbestendige wo ningen gebouwd. Tot nu toe heb ben vijf huurders aangegeven te verhuizen naar de nieuwbouw. RWS doet nog onderzoek naar de mogelijkheid de overige 21 wo ningen van de tweede fase o-op-de-meter woningen te ma ken. Dat zijn woningen waar voor de huurder geen variabele energielasten betaalt. De bewoners van de wonin gen die gesloopt worden, heb ben meegedacht over de inde ling. Bovendien kregen zij voor rang bij het betrekken van de nieuwe woningen. De huizen van de eerste fase worden naar verwachting dit jaar nog opgele verd. De woningen van de twee de fase eind 2017. The Long Ryders is een alternatie ve countryband die is opgericht in 1983, stopte in 1987 en herenigde in 2004. Sindsdien komt de band eens in de zoveel jaar bij elkaar voor een optreden. Komend voor jaar staat, naar aanleiding van de uitgebrachte cd-box, een beschei den Europese toernee op het pro gramma. De cd-box bevat al het of ficieel verschenen materiaal van de groep en daarnaast demo's en een liveregistratie van het optre den in 't Beest, destijds samen met de Amsterdamse band Fatal De Amerikaanse band The Long Ryders wil de beelden van het optreden in podium 't Beest uit 1985 terugvinden. Flowers. Die opnamen waren nooit eerder verkrijgbaar. Van de show zijn ook videobeelden ge maakt, die de band na afloop te zien kreeg. De videoband raakte vervolgens foetsie. De groep wil nu, ruim dertig jaar na dato, graag weten waar die is gebleven. In het cd-boekje roept Long Ryders-voor- man Sid Griffin (die ook boeken schreef over collega-muzikanten Bob Dylan en Gram Parsons) men sen die weten wat er met de band is gebeurd, op zich te melden. De kans dat de band nog boven water komt lijkt klein, bovendien zullen drie decennia de kwaliteit van de analoge opname niet veel goed hebben gedaan, mochten de beelden onverhoopt toch opdui ken. Griffin woont tegenwoordig in Londen en is actief op Twitter (@sidcpsgriffin). Daarnaast is hij bereikbar via zijn eigen website www.sidgriffin.com. MAANDAG 22 FEBRUARI 2016 Modelbouw blijft trekken door Luc Oggel Reggie den Os uit Goes heeft honderden uren gestoken in dit kartonnen schaalmodel van een PSD-veerboot. foto's Johan van der Heijden Een speelkleed met daarop afgebeeld de toekomstige aansluitingen op de A58 bij Goes. Wethouder Loes Meeuwis se (rechts) gaf uitleg, kinderen testten de bochten. Een zeppelin gemaakt van meccano die echt door de lucht 'vloog', trok veel bekijks. door Luc Oggel GOES De Amerikaanse band The Long Ryders doet in de hoestekst van hun vorige maand uitgebrach te compilatiebox Final Wild Songs een opmerkelijke oproep: waar is de videoband gebleven met daarop opnamen van het optreden dat de band op 6 april 1985 gaf in podium 't Beest in Goes. www.thelongryders.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69