Een etmaal gamen voor Kika Goesenaar kampioen snelschaken Aanleg fietspad laat op zich wachten Lappen voor Cruyff Court 14 BEVELANDEN en THOLEN Snertweer tijdens snerttocht Acht uur aan één stuk door ga men was tot nu toe voor Julian de max. „Vierentwintig uur lang zal best zwaar zijn, maar we gaan er voor. Het gaat zeker lukken. We willen dit graag doen voor het goe de doel." Dat heeft alles te maken met Martijn, die op zijn twaalfde kanker kreeg en als gevolg daar van verlamd raakte tot aan zijn borst. „Daarom wilden we Kika 'Vierentwintig uur lang zal best zwaar zijn, maar we gaan er voor' ondersteunen. We doen altijd van alles samen en we hebben be dacht dit nu in de voorjaarsvakan tie te gaan doen." Het viertal gaat bekenden, vrienden, familie en bu ren langs om sponsorgeld bij el kaar te harken. Ook via de website van Kika en tijdens de gamemara- thon zelf kan geld worden gedo neerd. De vrienden kennen elkaar van school, het Hoornbeeck Colle ge in Rotterdam. De ouders van Julian gooiden gastvrij de deur open toen zij hoorden van de plan nen. Alle jongens nemen hun ei gen computer mee en gaan dan maar. Een etmaal lang gamen op cola en chips? „Ha. Niet alleen. M'n moeder kookt voor ons, heel lief." De 24 uur gaan dinsdag 23 fe bruari in om 14.00 uur. De jon gens zijn live te volgen via www.twitch.tv/kronkelgaming. In de regio Coffeebar Shine, Magdalenastraat 2-4, 09.00-12.00 uur - In- loopochtend voor on dernemers, gratis ad vies op gebied van onder meer sociale media en juridische of financiële zaken; Erasmuspark, vanaf 13.00 uur - Activitei ten voor senioren, waaronder handwer ken, bridge, tafelten nis en schilderen; 's-Heer Elsdorpweg 12,13.30- 15.30 uur - Cursus voor mantel- zorgers, 'De zorg de baas'; Wijkgebouw De Spinne, Joseph Luns- laan 7,14.00 uur - Voorlichtingsmid dag voor ouderen met als thema kopen en verkopen van een woning. Heer Hendrikhuis, 09.00-20.00 uur- Boekenruilpunt 'Hendriks boeken kast', mogelijkheid om gratis boeken te ruilen. Gemeentehuis, Kerk plein 1, 09.00-12.00 uur - Expositie kera miste Marian van Garsel. Dorpshuis 'De Mei boom', Kerkpolder 30, overdag - Exposi tie schilderijen Ineke de Vries, op de kunst werken zijn de ha vens van Hansweert en Yerseke te zien. Reimerswaalhal, Blauwhoefseweg 1, 09.00-12.00 uur - Sport Spel och tend voor kinderen van groep 1 t/m 4; 13.30-16.00 uur - Bas- ketbalclinic door 101-voudig interna tional Henk Pieters- ma voor kinderen uit groep 5 t/m 8; Ons Dorpshuis, Berg hoekstraat 3,14.30 uur - Modeshow, ge organiseerd door An- bo Kruiningen. Noordzandstraat 19, 09.45 uur - Burge meester Huisman verzorgt, onder bege leiding van muziek vereniging Mozart, de officiële opening van baby- en kinder kledingzaak Kaaitje Kidzz. ZIERIKZEE. Natuurlijk hoefje voor een potje schaak tegenwoordig de deur niet meer uit, maar tegen mensen spelen is toch net wat leu ker dan tegen de computer. Dus reisde Joey Grochal uit Goes zater dag af naar het MFC in Zierikzee. Om daar tamelijk moeiteloos de ti tel 'snelschaakkampioen Schou- wen-Duiveland' te veroveren. Goed voor een glimmende wissel beker en 75 euro. „Ik ga bijna iede re week naar een wedstrijd. Zo'n toernooi is gezellig en de geldprijs die je krijgt is mooi meegeno men." OUD-VOSSEMEER, De aanleg van een vrijliggend fietspad langs de Molendijk en de Mareweg in Oud-Vossemeer laat langer op zich wachten. De provincie moet nog met twee grondeigena ren overeenstemming bereiken over de aankoop van de benodig de grond. Een daarvan is het echtpaar Pons. „Maar we hebben al ander halfjaar niks meer van de provin cie gehoord", stelt Willem Pons. Gedeputeerde Harry van der Maas belooft dat er snel contact wordt opgenomen om de laatste plooien glad te strijken. Geld zal volgens Pons het probleem niet worden. Wel wil hij nog met de provincie in conclaaf over hoe het fietspad precies gaat lopen bij zijn woning. „Het moet zo comfortabel mogelijk worden voor ons." De aanleg van het fietspad staat al vele jaren op de plan ning. De Molendijk is de laatste tijd vooral in het nieuws geko men vanwege het gevaar voor au tomobilisten, maar voor fietsers is het er ook bepaald niet veilig. „Eigenlijk moet je hier gewoon niet fietsen", stelt Pons. „Er zijn genoeg alternatieven." Veel inwo ners kiezen voor een route over de plattelandswegen. Mijn dorp, mijn stad De 'Cruyffcourtactiegroep', die be staat uit jongeren van 13 tot en met 19 jaar uit de Goese Polder, hield zaterdag een ramenlapactie in hun wijk in samenwerking met EB cleaning en glazenbewassing. Bewoners konden voor een be drag van 15 euro alle ramen van hun woning laten wassen en daar werd gretig gebruik van gemaakt. Vanwege het slechte weer konden niet alle 28 adressen worden afge werkt, maar iedereen die zich heeft aangemeld komt aan de beurt. Voor het Cruyff Court, een trap veld met kunstgras, is veel geld no dig. De Cruyff Foundation draagt 30.000 euro bij en er zijn ook an dere sponsoren, maar de werk groep moet zelf nog 70.000 euro bij elkaar zien te krijgen. Dat ge beurt onder meer met crowdfun- dingsacties zoals zaterdag. Op 11 maart staat een voetbal quiz op het programma en 2 mei houdt de werkgroep een voet baltoernooi op sportpark 't Schen- ge. Het inschrijfgeld komt ten goe de aan het Cruyff Court, dat aan de Johnsonlaan is voorzien. door Esme Soesman BRUINISSE. Gamen is voor geen van vieren een straf, maar hoe dat na 24 uur voelt, moet nog blijken. Martijn de Ruijter, Arjan Prins en de twee Zeeuwen Mike Sinke (Goes) en Julian Brokx (Bruinisse) gaan 24 uur lang gamen om geld op te halen voor Kika. Dat gebeurt op 23 en 24 februari en is live via Twitch (een videoplatform voor ga mers) te zien. Julian Brokx, gamer Meer informatie over de actie is te vinden via www.kika.nl/ acties-voor-kika/ 23297. GOES 'S-HEER ARENDSKER- KE KAPELLE KRABBENDIJKE KRUININGEN YERSEKE door Rob Paardekam KAPELLE. Een winterse wandeltocht met snert onderweg. Dat kregen de wandelaars die meededen aan een snerttocht zaterdag voorgescho teld. Het Fruitteeltmuseum in Kapelle had een route uitgezet langs de contouren van enkele kastelen en de fruitboomgaarden. Onderweg stond de pan met snert bij de fruitteler klaar. Na afloop was er in het museum tijd voor een warm glas glühwein of een beker warme chocola demelk met appelflap, foto Johan van der Heijden KAPELLE Activiteit voor kinderen in Fruitteeltmuseum Het Fruitteeltmuseum in Kapelle houdt woensdag een voor jaarsactiviteit voor kin deren vanaf 4 jaar. Hierbij wordt een windlichtje gemaakt, een sfeerlichtje voor binnen of buiten. De activiteit duurt van 13.30 tot 16.00 uur en wordt gehouden in het Fruitteeltmuseum aan de Annie M.G. Schmidtsingel 1 in Ka pelle. Meedoen kost drie euro per kind, be geleiders betalen 4,50 euro. Deelnemers moeten een of twee lege jampotjes meene men. Vooraf aanmelden is jeugdromans, schrijft boeken over taal, in formatieve boeken voor de jeugd en the ma-woordenboeken. Hij is regelmatig te gast op televisie, bij Pauw en De Wereld Draait Door. Ook ver zorgt hij taaltrainin gen en beoordeelt hij teksten voor tijdschrif ten, kranten en bedrij ven. Sinds vorig jaar staat Daniëls op de planken met zijn cabaretvoor stelling 'Associëren'. Zijn voorstelling in het Zeeuwse vindt plaats in het Gemeen tehuis van Kapelle. Aanvang is 20.00 uur. Kaartjes kosten 10 eu ro. Meer informatie is te vinden op: www.ka- pellecultureel.nl. Re serveren is mogelijk. GOES. Je wilt een Cruyff Court of je wilt het niet. Jongeren in de Goese Polder willen niets liever dan zo'n sportveld in hun wijk, dus als er ra men moeten worden gelapt om het benodigde geld bij elkaar te krijgen, dan doen ze dat met ple zier. www.facebook.com/cruyffcourtgp Edwin Allaart (links) van EB cleaning en glazenbewassing en Mohammed Aarabe tijdens de ramenlapactie ten bate van het Cruyff Court, afgelopen zaterdag in de Goese Polder, foto Johan van der Heijden verplicht en kan via email: info® fruitteeltmuseum.nl. KAPELLE Taalvirtuoos Wim Daniëls bezoekt Kapelle Op initiatief van Cultu reel Kapelle komt taal virtuoos Wim Daniëls op woensdag 9 maart naar Kapelle. Daniëls (foto, 1954) doet van alles met taal. Hij schreef meer dan honderd boeken. Hij is schrijver van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68