Economie scoort hoogst Bert Goud en Hans Sakkers 'op visite' in kamp Calais Oproep aan alle betrokkenen om stem te laten horen Koepelorganisatie vreest subsidie provincie te verliezen. Bewegen en sport komen daardoor in de knel. GOES. Als koepelorganisatie Sport- Zeeland haar provinciale subsidie kwijtraakt, heeft dat grote gevol gen voor sport en bewegen in de provincie. En daarmee voor de ge zondheid van de Zeeuwen. SportZeeland heeft daarom alle betrokken partijen opgeroepen hun stem te laten horen naar het Zeeuwse provinciebestuur. Dat houdt al zijn uitgaven tegen het licht, waarbij het totale takenpak ket ter discussie staat. Met een 'poll' peilt het bij de Zeeuwse be volking waar men vindt dat het provinciegeld vooral aan moet worden besteed. SportZeeland voorziet verre gaande gevolgen als zij haar subsi die zou verliezen. Dat zou beteke nen dat de ondersteuning van be wegingsprojecten voor 55-plussers en ouderen en voor Zeeuwen met een handicap wegvalt. Ook sport en bewegen voor kinderen in het speciaal onderwijs komt daardoor onder druk te staan. Bovendien krijgen het Jeugd sportfonds en het Jeugdcultuur fonds in de provincie dan geen on dersteuning meer, waardoor vol gens SportZeeland 'een paar dui zend kinderen niet meer kunnen deelnemen aan sport- en cultuur activiteiten'. Volgens de organisatie is juist een brede kijk op sport, bewegen, gezondheid en onderwijs van be lang. „Zeeland is een provincie die een sterke vergrijzing kent en daarmee een groei van problema tiek rond gehandicapten en chro nisch zieken. Juist voor deze groe pen zou een provincie als Zeeland zich moeten inzetten", schrijft SportZeeland in haar oproep. Ook de topsport zal eronder lij den als de financiële ondersteu ning van de provincie wegvalt, zo luidt de waarschuwing. Het top sportgala, dat eerder deze maand nog werd gehouden, zal daardoor verdwijnen, evenals diverse top sportevenementen. „En dat ter wijl de provincie sport vanuit haar economische en toeristische waarde wil inzetten." SportZeeland fungeert mede als aanspreekpunt voor landelijke partijen zoals NOC*NSF, Gehandi- Al ruim 3000 mensen hebben la ten weten waaraan de provincie het komende jaar haar geld zou moeten besteden. Zij vulden de poll in die op de website van de provincie is te vinden. Iedere deel nemer kan vijf'speerpunten' aan geven en daarbij een rangorde aanbrengen. De tussenstand gistermiddag: 1. Economie (12% van de punten) 2. Sport/gezondheid (10%) 3. Openbaar vervoer; Aantrekke- captensport Nederland en de mi nisteries van VWS (volksgezond heid, sport) en OCW (onderwijs). lijke steden en platteland (8%) 4. Onderwijs; Duurzame energie; Natuur (7%) 5. Aanpak leegstand; Verkeers veiligheid; Fietspaden (6%) 6. Landschapsbeheer (5%) 7. Veilige en vitale Ooster- en Westerschelde; Wegen; Muziek en festivals (4%) De poll kan nog tot maandag 29 februari worden ingevuld: www.zeeland.nl/begroting Zeeland bevelanden@pzc.nl Sport kan niet zonder steun door Rolf Bosboom pagina 12: Commentaar PAGINA 16 17 GOES. De 24ste editie van de Modelbouwshow heeft afgelopen weekeinde duizenden bezoekers naar de Zeelandhallen in Goes getrokken. Het evenement is een walhalla voor liefhebbers van modelbouw in de breedste zin van het woord, van treinen en auto's tot boten en vliegtuigen. Jong en oud vergaapte zich aan de fraaiste creaties. Ook Lego-adepten komen ruimschoots aan hun trekken. De gemeente Goes was present met een speelkleeduitvoering van de toekomstige aansluitingen op de A58. De show was dit keer deels ondergebracht in paviljoens, omdat de Zeelandhallen ook in gebruik zijn als noodopvanglocatie voor vluchtelingen. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66