Indoorcross is uitdagend spelletje Joey de Kok maakt indruk met winstpartijen Wiskerke is onnavolgbaar in Serooskerke SPORT 19 NIEUW- EN SINT JOOSLAND. De Dom- burgse Marcelle de Kam was zaterdag tijdens de Indoor Eventing De Kroo in de klasse Z de beste. Het was een prachtige wedstrijd, waarin de ver schillen klein waren en het niveau hoog was. Het evenement in Nieuw- en Sint Joosland is bij de Nederlandse en Bel gische eventers populair. Met 130 deel nemers op de startlijst vestigde de vijf de editie wederom een record. Ook dit jaar was er in de hallen van het Hip pisch Sportcentrum De Kroo een fraaie cross uitgezet. De door Martin de Kroo ontworpen hindernissen wa ren pittig, maar fair. Een foutloos springparkoers was in de klasse Z de basis voor de overwin ning van Marcelle de Kam met de mer- De organisatie van Indoor Eventing De Kroo vestigt een record met maar liefst 130 deelnemers uit Nederland en België op de startlijst. rie Donatella L'Espoir. „Zo'n indoor cross is een leuk en uitdagend spelle tje", vond de amazone. „Dat vraagt een snel en handig paard. Omdat Do- na zo groot en lang is, is ze minder wendbaar. Ik had daarom met Sandy den Exter een tactiek uitgestippeld en dat pakte goed uit. In de cross slipte ze even weg. Dat kostte een paar tijdfou- ten, maar voor de rest ging het super." In de cross was Jan van Beek uit Rij- bergen met Dollar de beste, maar de coach van de Nederlandse eventing Young Riders en Junioren haalde met de schimmelruin bij het springen een balk naar beneden. In de klasse L was er voor Jan van Beek meer succes. Met de merrie Don na Cracia M. en C'est la Vie eindigde de Brabantse international met slechts 1,2 strafpunten op gelijke hoog te. Het oranje erelint ging naar het hoofdstel van Dona Gracia: zij was de snelste in de cross. Met de ruin Highlan der van de Puiput bezette Van Beek ook nog de vierde plaats in het eindklasse ment. De coach van de Nederlandse jeugd had veel lof voor de organisatie. „Het is mij uitstekend bevallen. Het parkoers met fraaie hindernissen past prima in de voorbereiding op het outdoorsei- zoen. Een echte aanrader." Met de vijfde plaats was Bastiaan Broeksema uit Ritthem met de ruin Fir- occo de beste Zeeuwse combinatie. De sterk rijdende zusjes Deborah en Melissa Gerrets uit Maasland eisten in de klasse M een dominerende rol voor zich op. Met een blanco strafblad in het springen en de cross stuurde Deborah schimmelruin Amazing naar de over winning. Met de ruin Corvet eindigde ze op de derde stek. Melissa en haar merrie Donne Corleone eindigden op de tweede plaats. In de eerste proef liep Wiskerke met de expressief bewegende vos- ruin Fighter met 65,33 procent naar een afgetekende overwin ning. De combinatie uit Kamper land sloeg een gat van drie pro cent met de Middelburgse Nadia van Schaik en de ruin Fernaux. In de tweede proef liet Wiskerke met de Johnson-zoon de teller op lopen tot 64,33 procent. Met de score van 62,00 procent stuurde Nadia Fernaux andermaal naar de tweede stek. Mara Klaver uit Wolphaartsdijk behaalde met de merrie Ciao Bella in de klasse L in beide proeven de overwinning (63,33 en 63,66 pro cent). In de eerste manche eindig de Anna Sophie de Visser uit Mid delburg met de blauwschimmel- ruin Diego als tweede (62,33 pro cent). In de tweede proef was de tweede stek een prooi voor Sandy Breel uit Veere en de merrie Gina Donja (63,00 procent). Met de score van 68,66 pro cent stuurde Wilma Salm (Goes) de merrie Donadoni SP gisteren tijdens de dressuurwedstrijd van RV De Eendracht in Vrouwenpol der in de warmloopronde van Mi met een staatlengte voorsprong naar de winst. Het verschil met Jasmijn den Herder met Extreme onder het zadel bedroeg maar liefst zes procent. In de herkansing nam de ama zone uit Kapelle verrassend revan che. De score van 67,00 procent was goed voor een nipte overwin ning. Salm eindigde met 66,33 pro cent als tweede. Kim Harte (Kats) loodste in de klasse Li de ruin Everton in beide proeven naar de zege (66,00 en 68,33 procent). Jasmijn den Herder neemt in de herkansing verrassend revanche op Wilm Salm, die de warmloopronde had gewonnen. Philip van der Male speelde niet eens slecht en moest ondanks een mooie serie van vijf als enige van zijn team de punten aan zijn te genstander laten. Sjaak de Visser, Jan Suykerbuyk en Piet Kox won nen hun partij met ruim verschil. Een verdienstelijk en verdiend punt voor de Bevelanders in het duel in de middenmoot. Voor de bezoekers scoorden Martin Capel- le met klein verschil en Leo Koop man na uitstekende partij (0.588). Daan Weststrate verloor nipt en Piet Verschure royaal van een ont ketende Jos Havermans (0.750). Jacobs Mannenmode 2-L&B Le dermode 0-8: Behalve in de partij van Kees Vermeulen waren de ver schillen vrij gering, maar ging de partijzege telkens naar de bezoe kers. Zowel Wim als Joey de Kok uit Lewedorp zorgde voor een ver rassing in de eerste nationale Grand Prix driebanden van het ka lenderjaar 2016. Beide drongen eerst door tot de tweede en later de derde ronde om die hindernis te overleven. In de tweede ronde wonnen en verloren beide een par tij, maar gingen desondanks toch door. Wim deed hetzelfde in de derde ronde, maar vooral Joey maakte hierin grote indruk met Adrie Noordijke plaatst zich knap voor het NK. Hij was vijfde geplaatst en bleef nu een peloton Brabanders voor. twee winstpartijen van 25-10 en 25-9 in respectievelijk 26 en 20 beurten. Beiden plaatsten zich voor de vierde kwalificatie die dinsdag wordt gespeeld. Richard de Bruijn overleefde nog wel de tweede ronde, maar sneuvelde in de derde ronde. Woensdag start Jean Paul de Bruijn in de laatste kwalificatieronde. HWA Alblasserdam-'s Lands Welva ren 1 6-2: De Bevelandse kaderspe lers deden goede zaken in de strijd met een concurrent om een plaats in de play-offs. Jan Goud zwaard werd met een partij naar 130 caramboles in drie beurten man van de match. Jaap Cijsouw won in tien beurten en Danny Walhout in twaalf. Alleen Peter de Bree verloor. Het kampioenschap libre in de hoofdklasse leverde na veel strijd een zege op voor thuisspeler Sjaak Westdorp van VEGABV. Hij bleef op moyenne Johan de Pun- der van ALM voor, acht punten en 8.78 om 8.18 gemiddeld. Hans On- derdijk van De Carambowl en Ro nald van Geyt van BV Kwaden- damme werden op eerbiedige af stand met vier punten derde en vijfde; Sjaak Olivier van ALM werd zesde en laatste. Het gewestelijk kampioen schap bandstoten vierde klasse in Bergen op Zoom is gewonnen door Adrie Noordijke van BV Win denburg die daarmee een plaats veroverde op het NK. De titel strijd is in maart in Steenwijk. Het was een bijzondere prestatie. Als vijfde geplaatst bleef hij sa men met een andere Zeeuw, Si mon op 't Hof van BV Avontuur (zesde geplaatst) die tweede werd, een peloton Brabanders voor. MAANDAG 22 FEBRUARI 2016 door Lucien Roelandt door Lucien Roelandt SEROOSKERKE (W). Emily Wiskerke won zaterdag in Serooskerke bij de dressuurwedstrijd van de Veerse Ruiters beide proeven in de klasse M. door Joop van den Oudenhoven VLAARDINGEN. De Zeeuwse teams boekten in de vierde divisie drie banden wisselende resultaten. 3BSD Hydrozorg won, Zandee Kloe- tinge speelde gelijk en Jacobs Man nenmode verloor. De kaderspelers van 's Lands Welvaren wonnen en de titel in het libre hoofdklasse ging naar Sjaak Westdorp van VEGABV. 3BSD Hydrozorg-BV Sprundel 4 6-2: De Ossekop-Zandee Kloetinge 4-4: Melissa Gerrets met de merrie Donna Corleone in actie tijdens de Indoor Eventing. De combinatie eindigde als tweede, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65