l Delta Sport lijkt het even kwijt DZK profiteert van verlies concurrent Rugbyers Tovaal laten koploper struikelen 18 SPORT Zilver voor Shirin van Anrooij op 3000 meter NK indoor Sterk slot van veldrijdster Van Anrooij Handbalclinic van de bondscoach Van der Lijke in middenmoot Boogaard pakt districtstitel Joey Grochal prolongeert schaaktitel Lindy van Anrooij heeft dit week einde haar veldritseizoen goed af gesloten. Zaterdag werd de ren- ster uit Kapelle tweede tijdens de Malheurcross in Lebbeke. Een dag later eindigde ze als elf de bij de Sluitingscross in Oost- malle. Het was de eerste winter waarin Van Anrooij zich volledig op het veldrijden richtte. Provoost plaatst zich voor NK dammen Ben Provoost heeft zich zaterdag in Utrecht voor de vijfde maal in zijn carrière geplaatst voor de fi nale van het NK dammen De uit Aagtekerke afkomstige speler speelde op de slotdag van de hal ve finale gelijk tegen Anton van Berkel. Hierdoor werd de 30-jari- ge dammer winnaar in zijn groep, met een punt voorsprong op Stokkel en Kuijvenhoven. De finale van het NK is van 7 tot en met 16 april in Enschede. Snel verlies judoka Van 't Westende Judoka Sam van 't Westende ken de zaterdag een kort optreden op de Grand Prix van Dusseldorf. De Vlissinger werd in de klasse -73 kilo al in de eerste ronde uit geschakeld. Hij verloor op ippon van de Sloveen Rok Draksic, die ook stukken hoger hoger staat op de wereldranglijst. Niels Mesu zesde in marathonfinale Niels Mesu is zaterdag tijdens de finale van de KPN Marathon Cup zesde geworden. De Middel burgse rijder van Team Tjolk maakte deel uit van een kop groep die twee rondes voor sprong pakte op het peloton. Hij kon het in de sprint alleen niet bolwerken tegen de erkende spe cialisten. De zege ging naar Ar jan Stroetinga. In het eindklassement vond Me su, de winnaar van de Alternatie ve Elfstedentocht, zich terug op de zevende plaats. Shirin van Anrooij behaalde op het NK indoor in Apeldoorn als C-junior het zilver op de 3000 meter bij de meisjes B. Floor Doornwaard was met 10.33,82 niet te kloppen. Van Anrooij (AV'56) was in 10.38.44 de beste van de rest. Het brons op de 1500 meter jon gens B ging naar C-junior Be- suayehu Petersen (AV'56) in 4.21.46. Bereket Petersen (AV'56) deed als C-junior mee aan de 3000 meter jongens B en werd vijfde in 9.18.47. Het goud ging naar Maikel Peeman (Flakkee). Nick van der Lijke (Middelburg) heeft de Ruta del Sol als 55e afge sloten. Hij had een achterstand van ruim achttien minuten op winnaar Valverde. Antwan Tol- hoek (Yerseke) viel in de vijfde etappe uit. Marco Minnaard (We- meldinge) finishte op de 76e plaats in de Tour du Haut-Var. De overwinning in de etappe wedstrijd ging naar Arthur Vi- chot. Minnaard had een achter stand van ruim zes minuten op de winnaar. Brian van Goethem (Sluiskil) vond zich in het klasse ment van de Ronde van Oman terug op de 111e plaats, op ruim 38 minuten van Vincenzo Nibali. Mannen. Hoofdklasse. Helius-Delta Sport 29-24: Doordat keepers Koen de Bruijn en Elias Speelman op skivakantie waren, werden re servedoelman Bart van Dijke en de vijftienjarige Micha Stam, goa lie van de B-junioren, opgetrom meld. „En zij hebben het allebei goed gedaan", aldus Jan Groenen dijk, die de zieke trainer Johan van der Voorn verving. Toch konden zij een nederlaag niet voorkomen. „De hele wed- Tegen Helius leed Delta Sport de tweede nederlaag op rij, na een reeks waarin juist alles werd gewonnen. yade nog mee, maar daarna was het DZK dat de wedstrijd maakte en uitliep naar een 5-2-voor- sprong. Ook in de tweede periode ging DZK sterk door. Bij 8-2 was de wedstrijd gelopen. De buit was binnen en de wedstrijd sukkelde voort naar 12-6 aan het eind van strijd hebben we geen enkele keer op voorsprong gestaan. Zij speel den erg hard, soms leek het wel op rugby en wij konden dat niet aan. Af en toe ging het in mijn ogen zelfs over de schreef. Geluk kig gingen mijn mannen daar niet in mee, daar ben ik trots op", al dus Groenendijk. Eerste klasse. Orion-Groene Ster 10-0: „Vrijdagavond, op het laatste moment, belde onze tegenstander af', vertelde Orion-speler Nik van Dijke. Ttitelkandidaat Orion hoef de niet in actie te komen en won reglementair met 10-0. Vrouwen. Eerste klasse. EMM/Olym-pus-Bergeijk 22-19: Eer der dit seizoen, op bezoek in Ber geijk, speelden de Middelburgse vrouwen hun slechtste wedstrijd van het seizoen. „En dus hadden we gezonde revanchegevoelens", vertelde trainer Ron de Waal. Zijn vrouwen hadden wel last van op startproblemen. „Aan het begin van de eerste én tweede helft speelden we niet goed. Maar geluk kig hebben we dat recht kunnen trekken", aldus De Waal. het derde bedrijf. In de laatste pe riode was DZK slordig en kon Na- yade nog terugkomen tot 12-9, maar de zege kwam niet in ge vaar. Arethusa 2-DZK 1-12: De DZK vrouwen, nummer twee in de competitie, hadden geen proble men met nummer laatst Arethusa 2. Pas bij 12-0 kon Aretusa 2 negen tien seconden voor tijd de eretref- fer scoren. Tovaal begon met de stormach tige wind in de rug en zette RRC 2 meteen onder druk. Met goedgeplaatste kicks zette speler/coach Brian Hendry de te genstander vast op eigen helft en de Schot zorgde zelf voor 5-0. RRC 2 kwam sterk terug en nam een 7-5-voorsprong, maar bij To vaal was iedereen ervan door drongen dat in de eerste helft een flinke voorsprong moest wor den opgebouwd. Ernst Berman bracht Tovaal op 10-7, maar de conversie van Sam Richel eindigde op de paal. Tovaal kreeg meer kansen en vlak voor rust was Brian Hendry opnieuw succesvol: 15-7. Die marge leek niet voldoen de toen Tovaal na rust de aanval len van de Rotterdammers moest trotseren, maar toch hiel den de Goesenaren knap stand: 15-12. Nout van den Bos (Delta Sport) werd derde bij het kogelstoten (15,86 meter). Lars Dirkzwager (AV'56) eindigde als vierde bij het hoogspringen (1,89 meter). Daan van Liere (AV'56) werd bij het polsstokhoogspringen B-jon- gens zevende. Hij kwam tot 3.90 meter. Bij het kogelstoten voor B-jongens was er brons voor Ruud Louter. De atleet van RK- HAV kwam tot 15.40 meter. Van Liere werd vijfde (14.45 meter). Op de 200 en 400 meter kwam Pelle Gelderblom (AV'56) te kort voor de finales. Ruiter Perry Boogaard heeft zich dit weekeinde tijdens de dis trictskampioenschappen men nen in het Noord-Hollandse Bar- singerhorn van zijn beste kant la ten zien. Boogaard was met zijn Arafofriese ruin Wonderboy de sterkste in de klasse Z enkel- span. Voor de combinatie was het nog maar de tweede wed strijd in de Z-klasse. Ook Wen dy Boeckhout en haar pony Guus waren succesvol. Zij eisten in de klasse L enkelspan met een straatlengte voorsprong de eind overwinning voor zich op. Voor de uitgestrekte draf scoorde deze combinatie zelfs negens. ZIERIKZEE. De Goese schaker Joey Grochal heeft zijn titel bij het Open snelschaakkampioen schap van Schouwen-Duive- land geprolongeerd. Met een maximale score van elf punten uit elf wedstrijden was hij de beste. Bert Henderikse van Sou burg kon de Goesenaar nog enigszins bijhouden, maar moest op het einde van de rit toch twee punten afstand hou den. Hij werd daarmee wel knap tweede. Sjaak Spiegels van de organiserende vereniging legde op gepaste afstand beslag op de derde plaats. Hij bleef Al- bert Vermue en Marcel Nellen op weerstandspunten voor. APELDOORN Marieke Riemens van EMM/Olympus waagt een poging op het doel van Bergeijk, dat met 22-19 werd verslagen, foto Ruben Oreel LEBBEKE/OOSTMALLE UTRECHT DÜSSELDORF ALKMAAR ZIERIKZEE. Hoewel er voor de handbalvereniging Delta Sport zaterdag geen thuiswedstrijden op het programma stonden, werd er toch ge handbald in Zierikzee. Bondscoach Henk Groener (links) gaf er een cli nic voor alle jeugdleden van Delta Sport, Orion (Heinkenszand) en EMM (Middelburg). foto Marieke Mandemaker VLISSINGEN door Daniel Vervelde VLISSINGEN. De handballers van hoofdklasser Delta Sport regen de overwinningen na de winterstop aaneen, maar lijken het nu even kwijt te zijn. Zaterdagavond werd met 29-24 verloren op bezoek bij Helius, alweer de tweede neder laag op rij. In de eerste klasse won Orion met 10-0 van Groene Ster, zonder in actie te komen. De vrou wen van EMM/Olympus waren in de eerste klasse Bergeijk te slim af. VLISSINGEN. De waterpoloërs van DZK deden goede zaken. Na het verlies van vorige week bij mede koploper De Linge, werd nu Naya- de met 14-9 verslagen. Concurrent De Linge verloor dit keer met 10-7 van SBC2000 en dus is met nog acht duels de spanning aan kop te rug in de derde klasse. DZK-Nayade 14-9: Tot 3-2 kon Na- Scores Delta Sport: Tim Vleeshou wer, Kevin Meulmeester, Jordy Nie- mans en Martijn Ravia allen 4, Thijs van Splunder, Brandon Meulmeester, Aron Groenendijk en Sebastiaan Hoft- ijzer allen 2. Scores EMM/Olympus: Martje Huij- ben en Marieke Riemens beide 6, Li- sanne Heijens 5, Lotte van Helsland 2, Suzanna Coppoolse, Petula Brasser en Nicole Joosse allen 1. Scores DZK: Bas Mechielsen 4, Jordy de Nood 3, Sjakko Bekkers, Wouter Stap en Pedro Mol allen 2 en Sjoerd Leijnse 1. Scores DZK: Eline Bekkers 5, Lois van den Berg 3, Joyce Piek en Daphne de Jonge beiden 2. door Hans Markusse GOES. De rugbyers van Tovaal hebben gisteren een knappe over winning geboekt op koploper RRC 2, dat op 4 oktober de laat ste nederlaag leed in de derde klasse. Na een krappe 10-7-voor- sprong bij rust hielden de Goese- naren in de tweede helft stand en zegevierden uiteindelijk met 15-12 tegen de Rotterdammers. BARSINGERHORN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 64