BC Vlissingen kan geen vuist maken tegen Wyba Martijn de Kok is de lachende vierde Johnny de Leeuw geeft zestiende damtitel nog extra glans op slotdag Forza doet zichzelf met punt tekort tegen Revoc Harmes verdwaalt, maar wordt wel tweede SPORT 17 Wijchen kon BC Vlissingen in het eerste kwart goed volgen tegen de aanstaande kampioen: 14-12. In het tweede kwart leed de ploeg van coach Arjan de Bruin daaren tegen veel balverlies, waardoor Wyba uitliep naar 34-20. In de tweede helft bleef de thuisploeg domineren. Doordat BC Vlissingen veel kansen onbe nut liet, liep het verschil op naar 71-38. Souburg kwam het beste uit de startblokken en nam een 12-5-voorsprong. De ploeg uit Box tel kwam daarna terug tot 21-21, maar de thuisploeg ging rusten met een 35-30-voorsprong. Na de pauze overheersten de defensies. JRC Boxtel probeerde nog dichterbij te komen, maar BV Souburg behield steeds een kleine voorsprong en won uiteindelijk met 55-47. BURGH-HAAMSTEDE. Erik-Simon Strijk finish te bij de Karolingische burcht van Burgh- Haamstede, keek op zijn horloge en zag tot zijn verbazing dat hij maar „19 kilometer en een beetje" had gelopen. Herman Leeman uit Amsterdam en Erwin Heining uit Nijkerk had den dezelfde route afge legd en waren dus ook niet aan de halve mara thon gekomen. Waar schijnlijk hadden de drie een deel van de be wegwijzering gemist en daardoor een stuk onbe doeld afgesneden. „Dat kan bij een trail al tijd gebeuren", zei Mar tijn de Kok. De atleet uit Heinkenszand was de la chende vierde. Hij won écht. „Gelukkig gaven ze zelf ook toe dat ze verkeerd waren ge gaan." De Kok liep de wed strijd in 1.24.12 uur. Een fraaie tijd in aanloop naar de marathon van Rotterdam, waaraan hij over ruim een maand meedoet. Vlissinger Tim van den Broeke (1.25.28) en Middelbur ger Erwin Adan (1.26.07) werden respectievelijk tweede en derde. De Nijmeegse atletes El len Houweling (1.41.53) en Lucie van Genugten (1.45.14) en de Roosen- daalse Manon Broumels (1.51.26) bezetten het po dium bij de vrouwen. Op de 14 kilometer won nen Nico Zwarthoed uit Volendam (1.00.54) en de Rotterdamse Janna Brand (1.11.17). Bij de finish was het een kleine chaos. De at leten van de halve en de hele marathon finishten door elkaar. Veel atleten die zich voor de hele ma rathon hadden inge schreven, liepen ook nog eens slechts de hal ve afstand. Dat maakte het voor de volgers inge wikkeld. Kees Rijk gaf aanvankelijk goed partij, al nam hij door een hekstel ling toe te laten wel veel hooi op zijn vork. Een verkeerde opbouw- zet in het middenspel werd de man uit Lewedorp fataal. Zoals PZDB-voorzitter Aart Walraven bij de prijsuitreiking memoreerde, was de honderdpro- centscore van de vijftigjarige Goe- senaar het derde record dat tij dens dit kampioenschap sneuvel de. Met zijn zestiende titel laat De Leeuw alle andere Zeeuwse dam mers ver achter zich, en het pak ken van zes titels op rij is ook een unicum. De nederlaag van Rijk kostte hem een plaats bij de top drie. Zijn concurrenten Arjo Kousema ker en Niels Roelofsen maakten in Met zijn zestiende titel laat Johnny de Leeuw alle andere dammers ver achter zich. de slotronde geen fouten. Kouse maker speelde tegen Jos de Wild een prima partij, waarin hij zijn te genstander in de tijdnoodfase liet vastlopen. Jaap Veerhoek pakte in de slotronde zijn eerste winstpar tij. Hij won dankzij sterk cen- trumspel van Cor Boot, die als hekkensluiter eindigde. Wim Kop- pejan ontworstelde zich op de val reep aan de laatste plaats door een overwinning op Aart Slager. Revoc/VCB-Forza 3-1 (25-21, 23-25, 28-26,25-23): De Schouwse twee dedivisionist deed zichzelf met een puntje tekort. Beide teams be gonnen sterk en gingen degelijk spelend tot het twintigste punt ge lijk op, maar in de slotfase trok de thuisploeg aan het langste eind. Ook in de tweede set had de Dordtse formatie lang het initia tief. Een taai en hard werkend For za kwam aan het eind van de set echter sterk terug. Dat resulteerde in de gelijkmakende setzege. De Zeeuwen trokken die goede lijn in de derde set door. Fouten en een slechte verdediging op prikballen leidden ertoe dat de thuisploeg de opgelopen schade kon repareren en in winst omzetten. In de vier de set was een 10-4-voorsprong niet aan Forza besteed. In aanval lend opzicht stokte het ritme. Revoc/VCB kroop dichterbij en be sliste het duel met een nipte setze ge in hun voordeel. AVC'87-Symmachia/Roosendaal 3 3-1 (25-16,25-18, 24-26, 25-20): AVC'87 was vooral in de eerste twee sets sterk op dreef. Bob van den Berg en Marvin van der Zan- de, die uit tweede team waren op geroepen, speelden meer dan ver dienstelijk. De thuisploeg bestook te de Brabanders met een lastige opslag en kwam zelf vanuit een goede pass tot fraaie aanvalscombi- naties. Een belabberd begin in de derde set leidde tot een flink gat, Zeeuwen werken hard, maar een teveel aan fouten en een gebrekkige verdediging doet Revoc de das om dat net niet meer te dichten bleek. In de vierde set stelde AVC'87 or de op zaken en werd de winst vei lig gesteld. werkte in een aantrekkelijk duel tot twee keer toe een achterstand weg, maar moest in de beslissen de set andermaal buigen voor de thuisploeg. Beide ploegen haalden een goed niveau. Het verschil zat hem op beslissende momenten in een gebrek aan overtuiging in ei gen kunnen en ervaring aan Zeeuwse kant. In plaats van het hoofd koel te houden en tech nisch verzorgd volleybal te blijven spelen, raakte Forza van slagen maakten ze veel fouten. VC Goirle-BOK 2-3 (16-25,19-25, 25-13,25-22,11-15): Een wedstrijd met twee gezichten, waarin BOK uiteindelijk met de schrik vrij kwam. Aanvankelijk leek er geen vuiltje aan de lucht voor BOK, dat in de eerste twee sets goed spe lend domineerde. Daarna kwam de thuisploeg sterk terug, omdat er bij BOK slordigheid in het spel sloop. Passend zakte BOK vooral in de derde set door het ijs. Pas te gen het eind van de vierde set kon digde zich het herstel aan. Ilja Am- perse maakte vanaf de tweede set haar debuut in de hoofdmacht. Symmachia/Roosendaal 3-Ardito 3-1 (19-25,25-17,25-11,25-19): Ar dito begon sterk en kwam met een risicovolle opslag tot scoren. Ardito beschikte aanvankelijk ook over een goed blok, waardoor de eerste set winnend kon worden af gesloten. Daarna ging er veel fout aan Souburgse kant. Door fouten nam het vertrouwen in elkaar afen het ontbrak de ploeg aan de nodige beleving. MAANDAG 22 FEBRUARI 2016 door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN. Door een 71-38-neder- laag tegen koploper Wyba zakken de basketbalsters van BC Vlissin gen naar de negende plaats in de tweede divisie. In de eerste klasse won BV Souburg van JRC Boxtel 2 en sloot daardoor aan bij de mid denmoot. Vrouwen. Wyba-BC Vlissingen 71-38: In Scores: Sheri Bos 13, Charmey Koe mans 10, Johanna Kuijs Murcia 6, Lisa Kuiper 5 en Elisa Kuipers 4. BV Souburg-JRC Boxtel 2 55-47: BV Scores: Annabel Joziasse 19, Melanie Lindenberg 12, Annemarie van der Kaaden 9, Nathalie Franke 6, Immie Pattikawa 5, Cindy de Nooijer 2 en Doeschka de Witte 2. en Zeeuws' door Roeland van Vliet door Daaf Kasse 'S-GRAVENPOLDER. Johnny de Leeuw had zijn zestiende Zeeuwse damtitel al een tijdje op zak, maar zaterdag gaf hij in de slotronde zijn eerste prijs nog meer glans. Ook zijn laatste partij zette hij in winst om. door Peter van Kouteren VLISSINGEN. Beide standaardteams van Forza leden in de volleybalcom petitie verlies, de mannen van AVC'87 boekten de derde zege op rij en promotieklasser BOK won in een vijfsetter. Eersteklasser Ardito verloor met 3-1. Erasmus Volley-Forza 3-2 (25-22, 20-25,29-27,21-25,15-11): Forza

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 63