Zuivere hattrick Niels Hopmans is beslissend Koploper Serooskerke laat punten liggen tegen Kruiningen (0-0) SPORT 15 Walcheren geeft 3-O-voorsprong weg tegen Veere. VLISSINGEN. MZVC verraste op nieuw in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. Dit keer won de ploeg met 2-1 van Jong Ambon. Bovenin verspeelde koploper Serooskerke twee punten bij Krui ningen (0-0). Arnemuiden won met 3-0 van Nieuwland en nadert Serooskerke tot op zes punten. Op merkelijk was verder het 3-3-ge- lijkspel van Veere bij Walcheren, na een 3-0-achterstand. MZVC-Jong Ambon 2-1: Drie zeges op een rij. Een ongekende weelde voor MZVC én trainer Ron Am- perse. „We hebben natuurlijk een boost gekregen met de komst van Arjan Human, maar hij viel in de rust uit." Toen leidde Jong Am- bon, ondanks een vroege, grote kans voor MZVC'er Patrick Joos- sens, door een goal van Yannik Ta- niwel met 0-1. Hij schoot via de binnenkant van de paal raak uit een vrije trap. Kort na de pauze maakte Jaimy Tims de gelijkma ker en vier minuten later zette Jel- mer Pasveer MZVC op een 2-1-voorsprong. „En dan zie je dat een ploeg mentaal over de drem pel gaat. Het waren een lange 35 minuten, maar we zitten in een flow en het sprookje duurt voort", sprak een blije Amperse. Domburg-Krabbendijke 0-1: Dom burg kreeg via Chiel Maranus (2x) en Wouter de Visser de nodige kansen, maar het zit de ploeg mo menteel niet mee. De eerste kans van Krabbendijke, dat met veel in vallers speelde, leverde de 0-1 op. De zestienjarige Pierre Borgo maakte de enige treffer van de 'We hebben een boost gekregen met de komst van Arjan Human, maar hij viel in de rust uit' wedstrijd, die onder de uitsteken de leiding stond van scheidsrech ter 't Lam. Walcheren-Veere 3-3: Bij rust leid de Walcheren met 2-0 en na de pauze scoorde Steve Schalkwijk zijn én Walcherens derde treffer. „Er was niets aan de hand, maar na de 3-1 waren we het ineens he lemaal kwijt", sprak Walche- ren-trainer Kevin Hollander. Na een overtreding van verdediger Renaldo Jacobs kreeg Veere een strafschop, die door Ruben de Looff verzilverd werd. Walcheren ging achterover leunen en hielp Veere daarmee onbewust in het zadel. Met twee goals, waarvan de laatste in de negentigste minuut, bezorgde Jelte Maljers Veere een niet meer verwacht punt. Yerseke-VCK 3-0: De uitslag had, gezien het aantal kansen, veel ho ger in het voordeel van Yerseke uit kunnen vallen. Na achttien mi nuten kopte Arjen de Koeijer een corner door waarna Xander van der Poel de 1-0 binnenkopte. Ze ven minuten voor rust verdubbel de De Koeijer de voorsprong. Na een onoverzichtelijke situatie was De Koeijer vlak na rust opnieuw trefzeker. Daarna speelde Yerseke het duel rustig uit. VCK kon niet en Yerseke geloofde het verder wel. weerselementen leidden tot een typische o-o-wedstrijd. Kruinin gen toonde veel vechtlust en het harde werken leverde, mede door dat het bij Serooskerke binnen de lijnen eens een keertje niet liep, een punt op. De doelpuntloze mid dag betekende voor Serooskerke het eerste gelijkspel van het sei zoen. Voor Kruiningen was het al weer de vijfde remise. Arnemuiden-Nieuwland 3-0: Een re guliere zege voor Arnemuiden op een moeilijk bespeelbaar veld. Uit een voorzet van Jordi van Koe- veringe kopte Marinus Baas de 1-0 binnen en na een mooie aanval maakte Van Koeveringe er na een half uur 2-0 van. Na de pauze kreeg Nieuwland via Richard van der Schoor een grote kans, maar doelman Rick Balk redde. In de 77e minuut leidde een assist van Ronaldo Meijer tot de 3-0 van op nieuw Baas. In de slotfase raakte Bastiaan Grootjans nog de paal. Kapelle-'s-Heer Arendskerke 2-2: „We hadden al vroeg op een 2-o-voorsprong moeten staan en dan was alles anders gelopen", ver klaarde Kapelle-leider Harry de Waard. Jasper Vink en Ries de Jon ge verzuimden om binnen drie minuten kansen af te maken. Via Justin le Conté kwam Arendsker ke op 0-1. Uit een corner van Souli man Abali tekende Jasper Vink voor de ruststand. In de 52e mi nuut scoorde Vink na een vrije trap van De Jonge, opnieuw. Daar na leek Kapelle het duel in han den te hebben, maar Michel Harin- ck liep de 2-2 binnen. thuisclub begon vol ambitie aan het duel, hoewel trainer Marcel de Nijs moest winkelen bij de reser ves en de jeugd om een voltallig elftal op de been te krijgen. Na de 0-1 door Niels Hopmans was de partij in feite al beslist. Hopmans kopte uit een hoekschop ook de 0-2 binnen en zorgde met een dia gonaal schot in de kruising ook voor de prachtige 0-3. Marcel de Nijs zag het vanaf de kant met le de ogen aan. „We hebben niet de mensen om het na een achter stand recht te zetten. Ook na rust was het voor ons vooral een kwes tie van tegenhouden." Op aange ven van Niels Hopmans legde de jonge Youri Boudou in de tweede helft de eindstand vast. Tholense Boys-trainer Erwin de Nijs was blij met het herstel van zijn team, na de zeperd van vorige week te gen De Fendert. „Het is toch altijd even afwachten hoe een jong ploegje als het onze met zo'n te genslag omgaat." Duiveland-Stellendam 2-0: On danks een waslijst aan afwezigen behaalde Duiveland de noodzake lijke overwinning tegen de rode lantaarndrager. Duiveland-trainer 'We spraken af meer vanuit de omschakeling te voetballen en dat deed de ploeg fantastisch' Edwin Kriens, trainer WHS Erwin van der Woerdt was er blij mee. „Met inzet en strijdlust dwongen we de goals af." Op aan geven van Johan van der Werff tik te Ronald Zwager halverwege de eerste helft de 1-0 in. Vervolgens draaide een hoekschop van Marcel Zwager rechtstreeks het doel in. Het tweede bedrijf was vooral rommelig, waarbij de bezoekers na hands even hoopten op een strafschop. Meer dan een vrije trap leverde de overtreding niet op. eerste helft ging de strijd gelijk op, zonder dat de ploegen kansen konden afdwingen. Na de hervat ting voerde Kogelvangers de druk op, met twee gevaarlijke kopbal len en ook nog een inzet op de lat. De wedstrijd leek in een remise te eindigen, totdat Frank den Engels man in de slotminuut de bal op de rechterflank oppikte en via een verdediger raak schoot: 0-1. „Een gestolen overwinning", aldus Noad-trainer Ad Palings. WHS-The Gunners 3-0: Een vroege treffer van Tom Vroegop kreeg in de eerste helft geen vervolg. Het spel van de thuisclub was lang on samenhangend en tot overmaat van ramp liep Arjan van Tiggele in de 38e minuut tegen een rode kaart op, na het onderuithalen van een doorgebroken speler. Tij dens de rust formuleerde WHS-trainer Edwin Kriens een nieuw strijdplan. „We spraken af meer vanuit de omschakeling te voetballen en dat deed de ploeg fantastisch." Tom Vroegop brak de ban met een vrije trap in de verste hoek (2-0) en Sander van 't Hof reageerde alert op een slimme vrije trap van Perry Potappel: 3-0. MAANDAG 22 FEBRUARI 2016 Sprookje MZVC duurt voort MZVC's nummer 6 Ainsley Jansen probeert een bal geschoten door Jong-Ambon-speler Martin Waisapy te keren, foto Ruben Oreel door Klaas Verspoor Ron Amperse trainer MZVC Kruiningen-Serooskerke 0-0: De door Ben van den Aarssen VLISSINGEN. Met een zuivere hat trick besliste Niels Hopmans al in de eerste helft de partij tegen DFS in de derde klasse B van het zatre- dagvoetbal. Tholense Boys vertrok uiteindelijk met een 4-0-overwin- ning uit Burgh-Haamstede en nes telde zich weer wat steviger op de tweede plaats. DFS blijft in de geva renzone en weet enkel Stellendam onder zich. De hekkensluiter ver loor met 2-0 bij Duiveland dat ook nog steeds mag hopen op een plaatsje in de nacompetitie. DFS-Tholense Boys 0-4: De Kogelvangers-Noad'67 0-1: In de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61