Rode kaart maakt zware opgave onmogelijke klus voor Bruse Boys MZC'11 heeft eerste prijs binnen 10 Goes hoeft niet diep te pan tegen staartploeg een nederlaag (0-2 tegen SHO) SPORT 13 hnjive BARENDRECHT, Bruse Boys is zaterdag flink op zijn plek gezet door Smitshoek. De promo vendus was vier wed strijden op rij ongesla gen in de eerste klasse C van het zaterdagvoet bal, maar ging op be zoek bij de lijstaanvoer der met ruime cijfers onderuit: 5-0. Al snel werd de zware opgave voor Bruse Boys een onmogelijke klus. Yarick Dorst moest het veld al na tien minuten verlaten vanwege een rode kaart na een hands bal. De daaropvolgende strafschop werd benut. „Dan weet je dat er wei nig te halen valt en kun je alleen maar proberen de schade te beperken", zei trainer Wim Nieuw- land. Na een kwartier zag hij ook nog eens spits Tom Blomaard ge blesseerd uitvallen. „Bo vendien misten we met Mats Willemse, Michel Maaskant, Dominique van den Berge en Mare bij de Vaate om uiteen lopende redenen al vier belangrijke krachten. We wisten dat het zwaar ging worden en hebben geluk dat zij niet vaker hebben ge scoord." Smitshoek-Bruse Boys 5-0.11. Tom Achterberg 1-0 (strafschop), 20. Gil- liomar Leona 2-0,49. Jas per Maaskant (eigen doelpunt) 3-0,70. Lau rens Visser 4-0,77. Pa trick Fonseca 5-0. Scheidsrechter M. Jobse (Sint-Laurens). Rode kaart: 10. Yarick Dorst (Bruse Boys). Zwaluwe-MZC'11 1-2: Met matig voetbal toch de punten pakken. We mogen niet ontevreden zijn.", verwoordde MZC-leider Huib Smits de Zierikzeese gevoelens. Door een eigen inzet van Jannick Vos kwam MZC'11 al vroeg op 0-1, maar dezelfde speler tekende na een half uur voor de 1-1. In de 36e minuut maakte Corné Schilper- oort een wereldgoal. Een vrije trap vanaf zestig meter verdween, gedragen door de wind, over de voor zijn goal staande Zwalu- we-doelman Jeffrey van de Vee ken. Na rust hield de koploper het onnodig spannend. Hellevoetsluis-SSV'65 3-3: Via Ser- kan Yavuzyigitoglu en Joey Saleij stond het binnen een kwartier al 2-0. SSV'65 ging er na een eigen goal van Wesley Abbo in de 25e minuut weer in geloven en kort voor rust scoorde Martijn Simon- se de 2-2. De tweede helft was koud begonnen toen SSV'65 door een goal van Ken Luijendijk weer op achterstand kwam. Jordi Maton- do stelde met de derde Goese tref fer toch nog een punt veilig, mede omdat doelman Luuk van Gilst SSV'65 in de slotfase met een goe de redding overeind hield. VVC'68-FC Dauwendaele 3-2: Via Maarten van Vooren kwam Dau wendaele na drie minuten op 0-1, maar door een goal van Noël Zim merman stond het bij rust 1-1. Peter van Gorsel bracht Dauwen- daele na een uur opnieuw aan de leiding, maar daarna ging het als nog fout voor de bezoekers. Eerst scoorde Bart Vane en vlak voor tijd bezorgde invaller Bart Ver biest Dauwendaele een flinke ka ter. Oostkapelle-Klundert 1-1: Oostka- pelle-trainer Jaimy van Bloppoel baalde: „We stonden met 1-0 voor en kregen knullig een goal tegen. Wij waren nog met de muur be zig en Klundert lette wel goed op. Tikje breed en die speler kon hem zo binnenschieten." In de 77e mi nuut werd Harold Vermeulen on deruitgehaald en kreeg de thuis ploeg een strafschop. Arjen Patten- ier opende de score. Nog geen vijf minuten later tekende Eric Fuana- ni voor de 1-1. veertiende minuut maakte Stefan van de Klooster de o-x, maar uit een corner kopte Peter Doens Zaamslag acht minuten later naar de 1-1. Met een prachtig afstands schot schoot Roy de Smit Nieuw- dorp daarna naar de 1-2. Zaamslag eindigde het duel, na een rode kaart voor Joris Rademakers, met tien man. Na een overtreding van doelman Max Leijer op Menno de Nooijer schoot Robin Dek vanaf de stip al na vier minuten de 1-0 binnen. Een kwartier later kwam GPC via Mike Schrooten langszij en weer vier minuten later verdween een Vlissingse corner via de rug van Maarten Peene in de Meeu wen-goal: 1-2. De Meeuwen kreeg een tweede strafschop en weer was Dek trefzeker. Na de pauze raakte De Nooijer de paal en kreeg GPC na 51 minuten wegens hands bij De Meeuwen ook een penalty. Jesper de Vlieger zette GPC op 2-3. Uit een voorzet van Luuk Sch- melzer kopte Jordan Francke daar na de 3-3 binnen. Terneuzense Boys-FC Axel 0-0: Het duel was voor de rust slaapverwek kend. In de tweede helft werd het duel aantrekkelijker en kregen bei de teams kansen op de overwin ning. Zo ging na een goede aanval een inzet van Bart van Fraeyenho- ve net naast. In de slotfase waren beide teams nog dichtbij de winst via Urmeion Martis (Axel) en een schot van Ruud Hoogesteger (Ter neuzense Boys). Axel-doelman Mitchell Braafhart keerde de inzet via een mooie reflex. Goes-Schijndel 6-1: Een flinke ze ge, maar tot een uitbundige stem ming bij Karelse leidde dit. „We waren misschien wel twee klas sen beter", zei hij na afloop. „Maar echt goed voetballen vond ik ons niet. We hebben misschien op tachtig procent van ons kunnen gespeeld. Wie weet wat het gewor den was als dat honderd procent was geweest." Het duel met de hekkensluiter was echter al binnen half uur ge speeld. Nadat Tom de Bonte Goes naar 1-0 geschoten had, scoorden ook Mart de Kroo en de voor de ge blesseerde Bart Deprez ingevallen Ray Kroon. Daarna duurde het tot de 54e minuut voordat De Bonte Goes opnieuw liet juichen. Toen Teun Rentmeester er ver volgens 5-0 van maakte, leek Schijndel volledig gedeklasseerd te worden. Maar uit het niets kon Brent Blummel in de slotfase voor de bezoekers tegen scoren. Daarna bepaalde Kroon de eindstand op 6-1. 'We waren niet goed, hebben slechts op tachtig procent van onze kunnen gespeeld' Met de tweede opeenvolgende 1-0-nederlaag werden de zorgen van Zeelandia Middelburg giste ren opnieuw wat groter. De ploeg van trainer Daan Eikenhout ging net als vorige week tegen WSC ook bij MOC'17 met het kleinst mogelijke verschil onderuit en zag tegelijkertijd de concurrentie in de strijd om lijfsbehoud pun ten pakken. De hoofdstedelingen kwamen in het duel met de nummer zeven van de ranglijst al in de achttien de minuut op achterstand. Een balletje breed in het centrum van de verdediging en een slechte aan name lagen aan de basis van het doelpunt van Gino Boer. Kort daarvoor had Niels Luteijn Zeelan dia Middelburg op voorsprong kunnen brengen, maar hij miste van dichtbij. De 1-0 had een verlammende uitwerking op het spel van de be zoekers. Op het kunstgras van MOC'17 was het met de harde wind sowieso moeilijk voetballen. „Elke bal kreeg door de wind zo'n enorme vaart, dat was bijna niet te belopen", zei Eikenhout na af loop. Zowel voor als na de rust was het aantal kansen op één hand te tellen, zodat de gelijkmaker er ei genlijk nooit in zat. „We zullen ons moeten richten op de wed strijden die komen gaan", keek Ei kenhout nog vooruit. „De komen de weken spelen we zowel tegen Roosendaal als Nemelaer. Die wedstrijden worden cruciaal." MOC'17-Zeelandia Middelburg 1-0 (1-0). 18. Gino Boer 1-0. Scheidsrech ter: R.A.H.J. Souwen. Gele kaart: Yan- nick van de Woestijne (Zeelandia Mid delburg). Aantal toeschouwers: 150. MAANDAG 22 FEBRUARI 2016 broddelwerk af door Daniel Vervelde door Klaas Verspoor VLISSINGEN. Het was alweer een prima speelronde voor MZC'11 Zelf boekte de ploeg een 2-1-zege bij Zwaluwe, waardoor het team onbereikbaar voor de concurrentie werd in de strijd om de tweede pe riode. Door het 0-0-gelijkspel van FC Axel bij Terneuzense Boys be draagt de Zierikzeese voorsprong op de ranglijst nu drie punten. MZC'11 is in de tweede klasse E al tien wedstrijden ongeslagen. De laatste nederlaag dateert van 10 oktober 2015. MZC verloor toen met 6-3 van De Meeuwen. Zaamslag-Nieuwdorp 1-2: In de De Meeuwen-CPC Vlissingen 3-3: door Eddy van der Hooft GOES. Voor Goes was er gisteren in de thuiswedstrijd tegen Schijndel geen vuiltje aan de lucht. De ploeg van trainer John Karelse walste na een 3-0-ruststand met 6-1 over de hekkensluiter heen en bracht zijn achterstand op koploper Nuenen terug tot vijf punten. Zeelandia Middelburg ging op bezoek bij MOC'17 nipt met 1-0 onderuit. Goes-Schijndel 6-1 (3-0). 16. Tom de Bonte 1-0, 27. Mart de Kroo 2-0, 39. Ray Kroon 3-0, 53. Tom de Bonte 4-0, 71. Teun Rentmeester 5-0, 86. Brent Blummel 5-1, 90. Ray Kroon 6-1. Scheidsrechter: J.H. Tempelaar. Aantal toeschouwers: 300. John Karelse, trainer Goes MOC'17-Zeelandia Middelburg 1-0:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59