Futloos Vlissingen is al vroeg klaar Andrea Oberhollenzer laat Oostkapelle juichen Eersteklasser moet op zijn tellen passen na weer 12 SPORT Ondanks wanprestatie houdt trainer Arie van der Zouwen vertrouwen dat de ommekeer weer komt Zevenklapper Groene Ster „Ik maak me op dit moment zor gen om de intrinsieke motivatie van de spelers", bekende Van Poel je kort na het duel in Brabant. „Ik heb op zaterdag nog een wedstrijd van Blauw Geel teruggekeken en heb de spelers zo goed mogelijk proberen voor te bereiden op dit duel. Maar na die voorbereiding is het aan de spelers zelf. Vorige week (3-2-zege tegen Baronie) kon ik het in de rust nog rechtzet ten met een donderspeech, maar daar ben ik dit keer niet aan be gonnen." Want waar te beginnen, als het werk onbegonnen is? Al in de vijf de minuut lag de bal achter doel man Ariën Pietersma, toen Van Zutven raak kopte uit een hoek schop van de linkerkant. In de 27e minuut verdubbelde spits Brian Peters de voorsprong met een pun- tertje, waarna Danny Verbakei de door hemzelf versierde strafschop benutte. De rechtsbuiten werd in het zestienmetergebied ten val ge- KARAKTERISTIEK bracht door Perry Bierkens, waar na hij Pietersma vanaf elf meter kansloos liet met een Panenka: 3-0-ruststand. De goalie van de nummer acht van de ranglijst moest pas in de 63e minuut voor het eerst in actie komen bij een kopbal zonder snel heid van invaller Joost de Kubber. Khalid El Hattach maakte de stand in de 71e minuut enkel nog 'Ik maak me op dit moment zorgen om de intrinsieke motivatie van de spelers' Jurriaan van Poelje, trainer Vlissingen iets draaglijker met een doeltref fend schot van afstand. „Deze wedstrijd was exempla risch voor ons seizoen tot nu toe", meende Van Poelje. „Na Don- gen-uit (4-2-verlies) hebben we onze kop erbij neergelegd." Vlis singen peurde dan ook slechts acht punten uit de laatste tien duels. „En nog staan we op de vier de plaats, maar dat heb ik niet te ruggezien", zei hij verbijsterd. „Want als we hadden gewon nen, hadden we nog op de vierde plaats gestaan met het uitzicht op een mooie klassering. Het lijkt voor de spelers echter een vanzelf sprekendheid dat Vlissingen het goed doet, maar het gaat allemaal niet vanzelf. Misschien zijn we te verwend geraakt." Vorig seizoen streed de selectie namelijk nog tot de laatste ronde van de play-offs mee om een plek in de topklasse. Gisteren liep vrij wel dezelfde selectie - waarvan een deel dit seizoen nog wacht op een betalingsachterstand vanuit de sponsorstichting - rond alsof de strijd al na zeventien speelron den was gestreden. Nu nog is Vlissingen pas afge zakt naar de vijfde plaats, al heeft nummer zes UDI'19 nog wel twee wedstrijden tegoed en slechts een punt minder. „Het is eerder ge beurd dat een ploeg een 3-0-ach- terstand goedmaakt, dus ik weet niet waarom we daar vandaag niet in hebben geloofd", somberde Van Poelje. „Daar ga ik eens goed over nadenken. Maar die intrinsie ke motivatie: dat is waar ik het minste vat op heb... Als je niet ten koste van alles wilt winnen, wordt het lastig om wedstrijden in de greep te krijgen." IJzendijke-DSS2 2-0: Een compleet IJzendijke deed het beter dan vori ge week en kreeg goede kansen op de overwinning. Die kwam er uit eindelijk ook dankzij twee doel punten van Rosanne Lammers. CW Zwervers-Smerdiek 3-0: De ploeg uit Sint Maartensdijk kende een offday en had voor rust niks in te brengen. Na de pauze schoot Colinda van der Steen op de lat en leek Smerdiek terug in de wed strijd te komen. Echter een fout zorgde voor 3-0 en het vlammetje ging langzaam uit bij Smerdiek. DWO-Oostkapelle 0-1. Hekkenslui ter DWO kon geen potten breken en ook het spel van Oostkapelle kende weinig hoogtepunten. Uit eindelijk gingen de bezoekers met de drie punten aan de haal. Een kwartier voor tijd werd het 1-0 dankzij een treffer van Andrea Oberhollenzer. „Voor de winterstop zouden we deze wedstrijd hebben verlo ren en nu winnen we. Slechte wedstrijden moet je ook winnen", stelde trainster Ilona Stouthamer. Kloetinge wacht nog altijd op de eerste competitieze ge van het nieuwe jaar. In een waar foutenfestival werd zaterdag op eigen veld met 0-2 verloren van SHO. Daarmee heeft Kloetinge de op waartse lijn van voor de winterstop in middels behoorlijk te grabbel gegooid. Het was tranentrekkend slecht wat Kloetinge aan het thuispubliek liet zien. Trainer Arie van der Zouwen zag het ook, maar voegde er een nuance aan toe. „Over de organisatie was ik wel tevre den, maar daarbinnen hebben we te wei nig gebracht." Simpel gezegd: Kloetinge had het recept en de ingrediënten, maar kon ze in de pan niet combineren tot een lekker stoofpotje. Een greep uit de pan: linksback Rick Huibregtse werd meermaals teruggeflo ten omdat hij verkeerd ingooide, aanval ler Franscis Kabwe Manengela ging vlak voor zijn eigen strafschopgebied met de bal pielen, middenvelder Roy Mulder liep moedeloos een ingooi terug over de zijlijn, centrale verdediger Timo Jansen speelde veel te veel ballen naar de ver keerde kleur, maar eigenlijk gold dat laat ste voor alle spelers. Kloetinge had nog de mazzel dat SHO er ook weinig van bakte. Een o-o'tje was daarom terecht geweest, maar doordat Jansen na 77 minuten over een diepe bal heen maaide (Giovanni Klaverweide pro fiteerde) en doordat na 85 minuten SHO-aanvoerder Cees Nobel bij een cor ner vogelvrij mocht inkoppen bij de KARAKTERISTIEK tweede paal kon de minst slechte ploeg van de middag met drie punten afrui men. Van der Zouwen wees naar een gebrek aan frisheid bij zijn spelers. Aart Veldhof, Roy Mulder en Rick Huibregtse kampten bijvoorbeeld met de naweeën van de griep. Stel ze dan niet op, zou je zeggen. Maar die luxe had de trainer niet doordat de basiskrachten Mark Schuit, Björn Quartel, Remco van Tiggele (allen gebles seerd) en Julius Bliek (geschorst) ook al ontbraken. Vooral op de backposities is het schip peren geblazen. Wouter Duvekot en Rick Huibregtse stonden er nu. Vooral Du vekot had het zwaar tegen de aalvlugge Khalid Rahli. „Maar we moeten elkaar geen verwijten maken", hield Van der Zouwen zijn manschappen voor. „We moeten elkaar helpen. Dat hebben ze van daag aardig gedaan." De defensieve kwetsbaarheid is een signaal dat de selectie van Kloetinge niet in balans is. Eerder benoemde Van der Zouwen ook al een gebrek aan linksbeni ge voetballers. Zeker sinds Ismail Isler en kele weken geleden uit de selectie is ge zet. „Hij was al op proef geweest bij een Slowaakse club en wilde nu weer naar een Turkse club. Dat was het moment van kiezen of kabelen." Te laat in de ogen van Van der Zou wen worden nu gesprekken gevoerd over de samenstelling van de selectie voor vol gend seizoen. „Dat is iets dat in de toe komst anders moet", vindt hij. Maar daar aan heeft Kloetinge nu niks. De club die graag terug wil naar de hoofdklasse, moet in de eerste klasse zelfs op zijn tel len passen. Slechts vier punten scheidden Kloetin ge van de plaats die verplicht tot het spe len van nacompetitie voor lijfsbehoud. Van der Zouwen ziet het niet zo somber in. „Als we een goed vervolg aan de orga nisatie zoals die vandaag stond, kunnen geven en de frisheid komt terug in de ploeg, kunnen we weer zo'n serie als voor de winterstop neerzetten." Die ommekeer werd voor de winter stop ingezet met een knappe 3-2-zege bij Oranje Wit. Die Dordtse ploeg komt ko mende zaterdag op bezoek op het Wes- selopark. 'We moeten elkaar geen verwijten maken, maar elkaar helpen' DEN HAAG. Groene Ster Vlissin gen boekte vrijdagavond in de eredivisie zaalvoetbal een klin kende zege op ZW Den Haag. De hekkensluiter werd in sport hal Hoge Veld met 0-7 versla gen. Halverwege stond het al 0-4 voor de formatie uit Vlissin gen. Khalid El Hattach, Josimar Pattinama (2), Salim Ben Sei lam, Etienne Mallie en Hoes sein Bouzambou (2) verzorg den de productie. Komende vrijdag staat Groene Ster in de eigen sporthal Baskensburg te genover concurrent Hovocubo. Die ploeg is een week later, op vrijdag 4 maart, ook de tegen stander in de halve finale van de KNVB beker. Ook dat duel wordt in Baskensburg gespeeld. door Mitchell Minnaard VECHEL. Het was misschien wel te kenend voor de situatie waarin zon dag-hoofdklasser Vlissingen ver keert, het moment dat Blauw Geel'38-verdediger Koen van Zut- ven na de zoveelste brul van trai ner Jurriaan van Poelje even naar de zijlijn stapte. „Moet ik anders even wat doorgeven aan de spe lers?", vroeg de rechtsback uitda gend. Ietwat bijdehand misschien, maar wel treffend. Want Van Poel je kon zijn ploeg vanaf de zijlijn on voldoende motiveren of inspireren en ging kansloos met 3-1 onderuit in Veghel. Blauw Geel'38 - Vlissingen 3-1 (3-0). 5. Koen van Zutven 1-0, 27. Brian Peters 2-0, 30. Emiel van der Sanden (strafschop) 3-0, 71. Kha- lid El Hattach 3-1Scheidsrechter: M.J. Kok (Maastricht). Gele kaart: Koen van Zutven (Blauw Geel'38). Aantal toeschouwers: 180. Vlissingen: Ariën Pietersma; Quin- cy Gooding (39. Geraldi Geer- man), Perry Bierkens (59. Joost de Kubber), Roycel James, Milton Roemeratoe; Regilio Pinas, Salim Ben Seilam, Etienne Mallie, Khalid El Hattach; Abdoe Abdenbi, Josi- mar Pattinama. door Robin Hamelink VLISSINGEN. In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal boekte IJzen- dijke een 2-0-zege op DSS2. Smer- diek ging met 3-0 onderuit tegen CW Zwervers. In de tweede klasse won Oostkapelle met 1-0 bij DWO. Kloetinge levert door Rudy Boogert Kloetinge-SHO 0-2 (0-0). 77. Giovanni Kla verweide 0-1,85. Cees Nobel 0-2. Scheids rechter: D. de Gans (Zijderveld). Gele kaart: Fredson Lucas (SHO). Aantal toe schouwers: 250. Kloetinge: Matthew Lentink; Wouter Du- vekot, Timo Jansen, Jaap Esser, Rick Hui bregtse; Francis Kabwe Manengela, Aart Veldhof, Roy Mulder (81Corné de Jon ge), Daan Esser; Tom Wuyts en Yves Nyemb (81. Wouter de Craene). Francis Kabwe Manengela zoekt een gaatje in de SHO-defensie. foto Johan van der Heijden Van der Zouwen Tom de Bonte (midden) schiet Goes naar de leiding in het simpel gewon nen duel met hekkensluiter Schijndel. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58