Kledingbank kan even in wijk Buzee terecht Droomhotel bij Tbreluur Tijd van vernieuwing breekt aan 14 SCHOUWEN-DUIVELAND Parkeren bij deur sportcentrum Coesenaar schaakt wisselbeker ZIERIKZEE. Drie van de zes invali denparkeerplaatsen bij het Laco Sportcentrum in Zierikzee zijn verplaatst tot vlak bij de voor deur. Daarmee komt de gemeente tegemoet aan de wens die eerder door bezoekers, sportcentrumma- nagement en de in het pand geves tigde fysiotherapeut is geuit. Hoe wel de invalidenparkeerplaatsen keurig binnen de vereiste meters lagen, bleek de afstand in de prak tijk te groot voor veel mensen die slecht ter been zijn. De bedoeling is ook nog een leuning te maken langs het hellende pad van de par keerplaats richting entree. ZIERIKZEE. De Kledingbank Schouwen-Duiveland kan voorlo pig terecht in een slooppand in de wijk Buzee in Zierikzee. Deze week hoopt initiatiefne mer en coördinator Marike de Jonge de sleutel te krijgen. Om dat de bedrijfsloods waarin de kledingbank nu huist verkocht is, dreigde sluiting van de voor ziening. Op dit moment bekijkt de ge meente welke structurele oplos sing mogelijk is. Wim Dorst van de Christenunie pleitte eerder voor het samenbrengen van kle ding- en voedselbank en ambte naar onder één dak. De Jonge geeft voor nu aan blij te zijn voor klanten dat de kledingbank be houden blijft. Dat er nog geen sprake is van een structurele op lossing en dat in de toekomst dus nogmaals moet worden ver huisd, is jammer. Maar: „Ver stand op nul en blijven gaan. Het is voor het goede doel en voor een mooie toekomst." In de regio Dorpshuis de Schut- se, 13.00 uur: Bridge; 18.30 uur: Harmonie en leerlingenorkest; 19.00 uur: Tai-Chi; 20.00 uur: Breicafé; Sportcentrum Wes- terschouwen, 9.00 uur: Badminton voor 50-plussers, 19.30 uur: Badminton voor jeugd en senioren; Streek- en Land bouwmuseum Goe- manszorg, 13.00-17.00 uur: Open ter gelegen heid van de voor jaarsvakantie; Trefpunt de Dors vloer, 15.00 uur: Slag werkles Crescendo; Dorpshuis 't Zuudèn- de; 14.00-16.00 uur Kaarten maken; 20.00-22.00 uur: Country Line Dance; Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ont moeting 65 plus; 19.30 uur: Muziek: O&U; Dorpshuis de Ooster hof, ;20.oo uur: Zin gen VZOS; Dorpshuis, 10.00-11.00 uur: Yo ga; 19.00 uur: Koor Rodonis; Dorpshuis, 20.00 uur: Fotogroep Schouwen; 20.00 uur: Repetitie Slag werkgroep Luctor et Emergo; Dorpshuis, 19.00 uur: Yoga; Fizi, 20.00 uur: Cine ma Maritime, Man nenharten 2; Haven plein, 9.00-22.00 uur: Ijsbaan; bouw begonnen. „Als je hier 's avonds zit, is het uitzicht zo ont zettend mooi. Vier seizoenen per jaar zie je hier de zon tot het laat ste moment ondergaan", wijst In- 'Je ziet hier vier seizoenen per jaar de zon tot het laatste moment ondergaan' Ingrid Tsakonis grid Tsakonis op de polderpracht voor de deur. „We willen hier een oase van rust creëren. Daar heb ben mensen behoefte aan, merk ik. Hier heb je rust en ruimte, maar tegelijkertijd zit je maar tien minuutjes van Zierikzee, Burgh-Haamstede en Renesse van daan." De accommodatie biedt ook ruimte voor samenkomsten zoals familiefeesten en conferen ties. Het stallencomplex met bin- nenhal en buitenbak maakt het zelfs mogelijk trainingsweken voor wedstrijdgerichte ruiters op poten te zetten. Dochter Anais rijdt zelf op internationaal niveau dressuur. „Er zijn zoveel mogelijk heden", blikt Ingrid vooruit. Maar eerst moet de boel af, hoewel het in het hotel zelf al goed toeven is. Duurzaamheid staat bij de bouw hoog in het vaandel. De bedoeling is dat Hof van Alexander straks volledig energieneutraal zal zijn. Zaterdag opende de Aquabios voor de tweede keer de deuren. Net als het discozwemmen trekt die activiteit tientallen kinderen richting zwembad. Reden voor de organisatie om beide activiteiten voortaan drie keer per wintersei zoen op de agenda te zetten. „En voor de schoolvakantie ben ik aan het kijken of er een groot opblaas baar object te huren is", blikt Van Dongen vooruit. Laco wil behalve een goed les- bad ook proberen een leuk bad te zijn voor jeugd tussen de pak 'm beet 8 en 12 jaar. Na een eerste jaar van 'vooral ballen in de lucht zien Mijn dorp, mijn stad Het hotelgedeelte is vorig jaar al in gebruik genomen. Aan restau rant, lobby en stallencomplex wordt nog hard gewerkt. Hoewel qua aanzien onvergelijkbaar met de boerderij die er ooit stond, zijn er nauwelijks vierkante meters bij gekomen en zijn oude elementen als de dakspanten zichtbaar ge bruikt. De gevels zijn opgetrokken met oud ogende steentjes. Het lijkt of het gloednieuwe hotel, pal aan Plan Tureluur, er altijd al heeft gestaan. Niets is minder waar. Hoewel de familie Tsakonis al lange tijd door Zeeland trok op zoek naar de ideale locatie voor hun droomho tel werd pas in maart 2014 met de te krijgen en te houden' is het so wieso tijd voor verbetering en ver nieuwing, schetst Van Dongen de toekomst. Zo broedt het sportcen trum op het plan de gezamenlijke sportdag voor de basisscholen te rug te brengen op het eiland, zijn er plannen om stevig in te haken op de Nationale Sportweek in sep tember en is Van Dongen in over leg met partners om te kijken of er een sport- en gezondheidsorga nisatie in het sportcentrum op te richten valt. door Esme Soesman BURCH-HAAMSTEDE DREISCHOR KERKWERVE NIEUWERKERK OOSTERLAND OUWERKERK RENESSE SIRJANSLAND ZIERIKZEE door Esme Soesman ZIERIKZEE. Niet zomaar een grote bak water, maar een plek waar voor jeugd leuke dingen zijn te be leven. Na dik een jaar van 'rennen en vliegen' onderzoekt manager Ronald van Dongen van Laco Sport centrum in Zierikzee of voor de jeugd meer in het zwembad kan worden georganiseerd. KAPELLE Activiteit voor kinderen in Fruitteeltmuseum Het Fruitteeltmuseum in Kapelle houdt woensdag een voor jaarsactiviteit voor kin deren vanaf 4 jaar. Hierbij wordt een windlichtje gemaakt, een sfeerlichtje voor binnen of buiten. De activiteit duurt van 13.30 tot 16.00 uur en wordt gehouden in het Fruitteeltmuseum aan Annie M.G. Schmidtsingel 1 in Ka pelle. Meedoen kost drie euro per kind, be geleiders betalen 4,50. Deelnemers moeten een of twee lege jampotjes meene men. Vooraf aanmelden is verplicht en kan via email: info® fruitteeltmuseum.nl. KAPELLE Taalvirtuoos Wim Daniëls bezoekt Kapelle Op initiatief van Cultu reel Kapelle komt taal virtuoos Wim Daniëls op woensdag 9 maart naar Kapelle. Wim Daniëls (foto, 1954) doet van alles met taal. Hij schreef meer dan honderd boeken. Hij is schrijver van jeugdromans, schrijft boeken over taal, informatieve boe ken voor de jeugd en thema-woordenboe- ken. Hij is regelmatig te gast op televisie, bij Pauw en De Wereld Draait Door. Ook ver zorgt hij taaltrainin gen en beoordeelt hij teksten voor tijdschrif ten, kranten en bedrij ven. Sinds vorig jaar staat Daniëls op de planken met zijn cabaretvoor stelling 'Associëren'. Zijn voorstelling in het Zeeuwse vindt plaats in het Gemeen tehuis van Kapelle. Aanvang is 20.00 uur. Kaartjes kosten 10 eu ro. Meer informatie is te vinden op: www.ka- pellecultureel.nl. Re serveren is mogelijk. ZIERIKZEE, Natuurlijk hoefje voor een potje schaak tegenwoordig de deur niet meer uit, maar tegen mensen spelen is toch net wat leuker dan tegen de computer. Dus reisde Joey Grochal (hier op de foto) uit Goes zaterdag af naar het MFC in Zierikzee. Om daar tamelijk moeite loos de titel 'snelschaakkampioen Schouwen-Duiveland' te veroveren. Goed voor een glimmende wisselbeker en 75 euro. „Ik ga bijna iedere week naar een wedstrijd. Zo'n toernooi is gezellig en de geldprijs die je krijgt is mooi meegenomen", zegt Joey tussen de partijen - zeven minu ten speeltijd per persoon per partij - door. Sjaak Spiegels - die met Al- bert Vermue en Marcel Nellen een gedeelde derde plaats bereikte - bleek de beste Schouwen-Duivelander te zijn. Voor de 8-jarige Stephan Kooij uit Zierikzee stond er een jeugdbeker klaar. Verdiend, ondanks al le verloren potjes die hij moest incasseren. Als enige aanwezige jeugdspeler moest hij de strijd aan met schakers die al jaren stellingen beproeven. Zelf schaakt Stephan nog maar een halfjaar, foto Marieke Mandemaker. door Esme Soesman MORIAANSHOOFD. Het was de zons ondergang die de doorslag gaf. Die maakte dat het vierkoppige gezin Tsakonis het oog liet vallen op een perceel aan de Slikweg bij Mo- riaanshoofd. Daar bouwden zij Hof van Alexander, een hotel met zes tien kamers. Nog voor de zomer, is de verwachting, is het hotelcom plex helemaal af. Ingrid Tsakonis met dochter Anais en zoon Antaeus (echtgenoot Marius ontbreekt op de foto) voor het Hof van Alexander, foto Marieke Mandemaker Film kijken vanaf je luchtbed of met je voeten in het water. Het wedstrijd- bad is 28 graden, het doelgroepenbad 31 graden, foto Marieke Mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 52