Zorgen voor De Geslootene Boom 2 Faro sterkste in loodzware Natuurloop Groene Ster haalt uit SPORT 19 Michael Vink is gelukkig met brons op NK De atleten hadden bijna 25 ki lometer afgelegd en toch moest een spurt de beslis sing brengen in de Schelde- loop. De Belg Wouter Decock was uit eindelijk de snelste en versloeg zijn landgenoot Yente Samson met gering verschil: 1.31.47 om 1.31.50. Decock is in zijn land een topper: de 32-jarige atleet uit Koekelare werd tweemaal nationaal kampioen op de honderd kilometer. De Belg gaat overi gens nog niet zo lang als actief atleet door het leven. Pas amper tien jaar ge leden, op zijn 22e, begon zijn loop baan als atleet. Zaterdag kwam hij naar Terneuzen, omdat hij in voorbereiding is op een marathon. „Deze wedstrijd leek me 'Het was wel zwaar met die tegenwind in het tweede deel van de race' daar wel geschikt voor. Het was wel zwaar met die tegenwind in het twee de deel van de race", zei Decock nader hand. Zijn opponent Yente Samson had het eveneens zwaar. „Ik kende hem niet en wist dus niet wat ik aan hem had. Ik ben maar mee blijven lopen, hoewel dat vrij lastig was. Tsja, in de spurt bleek hij dus te sterk", gaf Samson toe. Voorfietser Achter dit duo streed een Zeeuws tweetal om de derde en vierde plaats. Remy Vasseur bleef Erwin van den Broeke ruimschoots voor. „Die twee Belgen liepen inderdaad erg hard en soms had ik het idee dat ze door de voorfietser wel eens uit de wind wer den gezet. Vooral met die tegenwind werd het verschil steeds groter. Uitein delijk ben ik dus bij Erwin weggelo pen", zei Vasseur later in de kantine, ge nietend van een 'heerlijk donker bier tje'. Voor Erwin van de Broeke gold de wedstrijd als voorbereiding op de Mara thon van Zeeuws-Vlaanderen. „Volgen de week loop ik nog de halve marathon in Axel en daarna neem ik wat rust. Ik ga proberen mijn persoonlijk record op de marathon te verbeteren. Dat staat nu op 2.48.25. In Eindhoven bleef ik daar slechts één seconde van verwijderd. Als de omstandigheden dus goed zijn in Zeeuws-Vlaanderen moet ik dat kun nen halen", vertelde Van den Broeke, die na de marathon van Eindhoven en kele weken uit de roulatie was wegens een blessure. „Ik ben nu volledig her steld van die blessure. In december ben ik weer rustig begonnen en nu denk ik er klaar voor te zijn." BV Sprundel 2-Pearle Opticiens 4-4: Het duel tegen de hoger ge plaatste tegenstander leverde de bezoekers een punt op. Dat was welkom want hiermee nam de Sasse formatie verder afstand van de gevarenzone. Yves Welvaert en Cor de Jonge zorgden voor winstpartijen. Eddie van Goethem en Etienne van Damme verloren kansloos. De Geslootene Boom-Veilingzicht 2-6: De nederlaag kwam niet als een verrassing tegen het op de vijfde plaats staande Veilingzicht. Alleen Benny Vissers won royaal, maar Dirk Smet, Rien Sandini en Jony Sanderse konden er niets aan toevoegen. Stuc. Bedr. Kanters-De Geslootene Boom 8-0: Het sleutelduel in de kelder van de derde divisie be kwam de Sassenaren slecht. Hier door moet men zich zorgen ma ken want het verschil met de ro de-lantaarndrager bedraagt nu nog maar twee punten. Alleen Jo ny Sanderse bleef redelijk in de buurt van zijn tegenstander maar Dirk Smet, Rien Sandrini en Rob Duitemeyer kwamen er niet aan te pas. Dallinga.com ging in heen wedstrijd in de vijfde ronde van de nationale beker onverwacht onderuit tegen eerstedivisionist Jan Broek Amusement. In Daarler- veen werd het 6-2 en 7-5 in sets. Met een gemankeerde ploeg was de opdracht te moeilijk. Zonder Caudron en een zieke Vasseur moest het van Jean Paul de Bruijn (3-0-winst), Bart Ceule- mans en Berry Dallinga (beide 2-1-verlies) komen. Komende zon dag kan de schade in de return in Sluiskil worden weggewerkt. Ge beurt dat dan is een finaleplaats veiliggesteld. George Ruymbeeck werd bij het kampioenschap libre hoofdklasse in Oost-Souburg vier de. Hij behaalde vier punten en 6.02 gemiddeld. De titel was voor Sjaak Westdorp. De harde wind speelde de deelne mers parten, al kwamen de betere atleten wel boven drijven. Angelo van Nevel greep zijn kans. Samen met zo'n andere tempobeul, Wan nes Dejaegher, ging de atleet uit Meulebeke er meteen vandoor. Mede dankzij het hoge tempo van Dejaegher kon Van Nevel vooruit blijven. Dejaegher liep gistermorgen echter de middenafstand, waar door Van Nevel de tweede helft van de race alleen verder moest. „Maar dat gaf ook geen enkel pro bleem. Het was wel zwaar op het strand maar ik kon eenvoudig vooruit blijven", zei Van Nevel na afloop nadat hij de ruim tien kilo meter lange wedstrijd gewonnen had in een tijd van 42.06. Theo Ra- bou werd tweede: 43.48. Bij de vrouwen moest favoriete Frederique Versluijs vroegtijdig wegens een blessure uitvallen en daardoor kreeg Myrthe Faro de lei ding in handen. Die gaf zij niet uit handen. Ze realiseerde een tijd van 50.02 minuten. DEN HAAG. Groene Ster Vlissingen boekte vrijdagavond in de eredivi sie zaalvoetbal een klinkende zege op ZW Den Haag. De hekkenslui ter werd in sporthal Hoge Veld met 0-7 verslagen. Halverwege stond het al 0-4 voor de formatie uit Vlissingen. Khalid El Hattach, Josimar Pat- tinama (2), Salim Ben Sellam, Etienne Mallie en Hoessein Bou- zambou (2) verzorgden de produc tie. Komende vrijdag staat Groene Ster in de eigen sporthal Baskens- burg tegenover concurrent Hovo- cubo. Die ploeg is een week later, op vrijdag 4 maart, ook de tegen stander in de halve finale van de KNVB beker. SCHIEDAM. Normaliter mag je al leen blij zijn met goud, maar de bronzen medaille op het NK drie banden hoofdklasse van Michael Vink uit Groede smaakte toch heel zoet. De titel ging naar de on genaakbare Stephan Rutten uit Maastricht. Na twee zeges en drie nederlagen stond hij bij aanvang van de slot dag vijfde en leek een podium plaats ver weg. Vink herstelde zich, won zijn beide partijen en werd daarvoor beloond met de derde plaats. „Tevreden over mijn spel was ik zeker niet, maar met mijn podiumplaats ben ik dat wel", zei de blije Groedenaar na af loop van het toernooi. MAANDAG 22 FEBRUARI 2016 Decock is sterkste in de sprint door Wim de Vos Wouter Decock, winnaar van de Scheldeloop De achtervolgers, Erwin van den Broeke (links) en Frederik Christiaens, trotseren wind en regen tijdens de Scheldeloop. foto Ronald den Dekker door Joop van den Oudenhoven SAS VAN CENT. Het driebanden team van Pearle speelde in de tweede divisie gelijk op bezoek bij BV Sprundel 2. De Geslootene Boom moest dit weekeinde twee keer aan de bak in de derde divi sie en verloor beide ontmoetin gen. De driebanders van De Geslootene Boom uit Sas van Gent hebben nog maar twee punten voorsprong op de nummer laatst in de derde divisie. door Wim de Vos CADZAND. De Belg Angelo van Ne vel en Myrthe Faro uit Breskens werden gistermorgen winnaar van de VAC Natuurloop in Cad- zand-Bad. De wedstrijd ging over tien kilometer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48