De Bruinvis maakt te veel fouten tegen titelkandidaat Probleemloze zege voor driebanders Ripa 3 Rugbyers Tovaal laten koploper struikelen 18 SPORT Zeeland boven bij zwemloop Ruud Louter grijpt bronzen medaille op NK indoor Handbaldinic van de bondscoach Zilver voor turner Kooijman De Ahaatjes nadert leider Joey Grochal prolongeert schaaktitel mannen van De Schelde maakten te veel fouten, waardoor het snel tegen een 2-o-achterstand aan keek. De thuisploeg bleef te veel overtredingen maken en mocht blij zijn dat Hellasglana niet met scherp schoot. Daardoor stond het aan het eind van eerste periode slechts 0-3. Het bleef een slordige wed- Zowel De Schelde als De Bruinvis heeft geen schijn van kans en kijkt al snel tegen een achterstand aan. strijd, waarin De Schelde de kan sen bleef missen en Hellasglana ei genlijk simpel met 0-6 voor stond halverwege de wedstrijd. De ploeg uit Sittars maakte ook veel overtredingen en had geen wis sels meer voor de tweede helft van. De Schelde wist dat voordeel echter niet te benutten. Het resul taat was een 14-2-nederlaag. Niek Kampman maakte beide treffers voor De Schelde. Ook De Bruinvis maakte in de eerste periode te veel fouten, die knap door De Zuidwesthoek wer den afgestraft: 0-3. Toen De Bruin vis ook nog een strafworp miste, ging kampioenskandidaat De Zuidwesthoek sterk door. Halver wege de wedtrijd stonden de Bra banders al met 5-0 voor. De derde periode was vooral slordig, waarin beide ploegen niet scoorden. De Zuidwesthoek had ook in het laatste bedrijf het bete re van het spel en liep uit naar 9-0, voordat Gert Jan Ramondt in de laatste minuut de eretreffer maakte voor De Bruinvis: 1-9. Arethusa 2-DZK 1-12: Pas bij 12-0 kon Aretusa 2 negentien se conden voor tijd de eretreffer sco ren. Kritisch beschouwd had er een 8-o-overwinning ingezeten. Dion Bergmans speelde voor de pauze sterk en leidde met 22-13 na 24 beurten. Maar zoals wel vaker bij de biljarter uit Hulst stokte de pro ductie nadien. „Dat heb ik toch vaak", zei Bergmans na afloop. Mo gelijk ligt een verklaring in het ge geven dat hij veel wedstrijden in België speelt waarin hij maar naar 27 punten hoeft toe te spelen. Hij verloor uiteindelijk met 36-40. Jens van Dam deed het een be ter en was ook tevreden over zijn partij. „Degelijk", noemde hij zijn 40-16-zege in 41 beurten op Jean Paul Kregting. „Ik begon goed waardoor ik al meteen ver voor kwam. Ik kreeg toen een aantal 'kromme' ballen waardoor ik even haperde, maar het geheel was okay." Na de pauze maakten Ronny Daniels en Kay de Zwart het kar wei tegen de hekkensluiter vak kundig af met winstpartijen op respectievelijk Micha van Bochem (45-34) en Jurgen de Ruiter (45-25). Niels Koole heeft zaterdag de klasse H40 van de zwemloop in Bergen op Zoom gewonnen. Hij legde de 1000 meter zwemmen en tien kilometer hardlopen af in 56.17 minuten. Gert van der Vinden won de klasse H50: 53.59. Bij de vrouwen won Nikita van den Ouden de 500 meter zwemmen en vijf kilometer lo pen in de klasse V16 (32.21). Chantal Koole was de snelste bij de V20 (33.37) en Ingrid Verheije zegevierde in de V60 (40.58). Provoost plaatst zich voor NK dammen Ben Provoost heeft zich zaterdag in Utrecht voor de vijfde maal in zijn carrière geplaatst voor de fi nale van het NK dammen De uit Aagtekerke afkomstige speler speelde op de slotdag van de hal ve finale gelijk tegen Anton van Berkel. Hierdoor werd de 30-jari- ge dammer winnaar in zijn groep, met een punt voorsprong op Stokkel en Kuijvenhoven. De finale van het NK is van 7 tot en met 16 april in Enschede. Schaaktitel voor Mathijs Dubbeldam Mathijs Dubbeldam greep in de hoogste categorie bij het ZK jeugdschaken de titel. De scha ker van Landau was Joost van Ee- nennaam en Bent Speksnijder de baas. In de B-groep moest een barrage de beslissing brengen. Elisa de Jong (Goes) was daarin het koelbloedigst. Ze troefde Bas van Doren en Niels Schelleman af. In de C-categorie was Fardin Hematyar een klasse apart. Nina de Putter (Terneuzen) was bij de D'tjes de sterkste. Snel verlies judoka Van 't Westende Judoka Sam van 't Westende ken de zaterdag een kort optreden op de Grand Prix van Düsseldorf. De Vlissinger werd in de klasse -73 kilo al in de eerste ronde uit geschakeld. Hij verloor op ippon van de Sloveen Rok Draksic, die ook veel hoger hoger staat op de wereldranglijst. Shirin van Anrooij behaalde op het NK indoor in Apeldoorn als C-junior het zilver op de 3000 meter bij de meisjes B. Floor Doornwaard was met 10.33,82 niet te kloppen. Van Anrooij (AV'56) was in 10.38.44 de beste van de rest. Het brons op de 1500 meter jon gens B ging naar C-junior Be- suayehu Petersen (AV'56) in 4.21.46. Bereket Petersen (AV'56) deed als C-junior mee aan de 3000 meter jongens B en werd vijfde in 9.18.47. Het goud ging naar Maikel Peeman (Flakkee). Nout van den Bos uit Zierikzee werd derde bij het kogelstoten (15,86 meter). Lars Dirkzwager (Zierikzee) eindigde als vierde bij het hoogspringen (1,89 me ter). Daan van Liere (AV'56) werd bij het polsstokhoogsprin gen B-jongens zevende. Hij kwam tot 3.90 meter. Bij het ko gelstoten voor B-junioren was er brons voor Ruud Louter. De at leet van RKHAV kwam tot 15.40 meter. Van Liere werd vijfde (14.45 meter). Op de 200 en 400 meter kwam Pelle Gelderblom (AV'56) te kort voor de finales. -«j—jii'hj liii iB Tijdens de regiokampioenschap pen turnen in Veldhoven behaal de Royan Kooijman een tweede plaats. De turner van THOR kwam uit bij de junioren vierde divisie. Kooijman haalde 53,25 punten en mag op grond daar van naar het NK later dit sei zoen. Ploeggenoot Toine Hemelaar turnde voor het eerst in de derde divisie jeugd mee en kende een minder goede generale voor het NK. Hij moest genoegen nemen met een twaalfde plaats: 56,60 punten. Tovaal begon met de stormach tige wind in de rug en zette RRC 2 meteen onder druk. Met goedgeplaatste kicks zette speler/coach Brian Hendry de te genstander vast op eigen helft en de Schot zorgde zelf voor 5-0. RRC 2 kwam sterk terug en nam een 5-7-voorsprong, maar bij To vaal was iedereen ervan door drongen dat in de eerste helft een flinke voorsprong moest wor den opgebouwd. Ernst Berman bracht Tovaal op 10-7, maar de conversie van Sam Richel eindigde op de paal. Tovaal kreeg meer kansen en vlak voor rust was Brian Hendry opnieuw succesvol: 15-7. Die marge leek niet voldoen de toen Tovaal na rust de aanval len van de Rotterdammers moest trotseren, maar toch hiel den de Goesenaren knap stand: 15-12. In de recreatieve volleybalcompe titie van Sas van Gent had koplo per Savok/Outokumpu een vrije dag. Concurrent de Ahaatjes had geen probleem met In den Vlae- mschen Pot (3-0: 25-21, 25-13, 25-9) en naderde de lijstaanvoer der met een wedstrijd minder gespeeld tot op drie punten. Hekkensluiter Puur en Strak snoepte Garage Bode verrassend een punt af. Nadat de nummer vier twee sets had gewonnen, zag de rode lantaarndrager een voorbeeldige inzet met een 15-23-zege beloond. ZIERIKZEE. De Goese schaker Joey Grochal heeft zijn titel bij het Open snelschaakkampioenschap van Schouwen-Duiveland gepro longeerd. Met een maximale sco re van elf punten uit elf wedstrij den was hij de beste. Bert Henderikse van Souburg kon de Goesenaar nog enigszins bij houden, maar moest op het einde van de rit toch twee punten af stand houden. Hij werd daarmee wel knap tweede. Sjaak Spiegels van de organise rende vereniging legde op gepaste afstand beslag op de derde plaats. Hij bleef Albert Vermue en Mar cel Nellen op weerstandspunten voor. Gevecht om de bal bij de wedstrijd tussen De Bruinvis en Zuidwesthoek. foto Ronald den Dekker door Ko Mechielsen TERNEUZEN. De Zeeuws-Vlaamse waterpoloploegen konden geen potten breken. De mannen van De Schelde hadden in de eerste klasse geen schijn van kans tegen Hellas- glana en verloren met 2-14. De Bruinvis was in de tweede klasse geen partij voor De Zuidwesthoek, dat met een 9-1-winst terug naar Hoogerheide ging. De Schelde-Hellasglana 2-14: De De Bruinvis-De Zuidwesthoek 1-9: Scores DZK: Eline Bekkers 5, Lois van den Berg 3, Joyce Piek en Daphne de Jonge beiden 2. door Joop van den Oudenhoven SAS VAN GENT. Het driebanden team van Ripa Recycling/Pearle heeft in de eerste divisie een pro bleemloze overwinning behaald op Thekes/Park Tivoli uit Herpen: 6-2. BERGEN OP ZOOM UTRECHT TERNEUZEN DÜSSELDORF APELDOORN 5 1 ZIERIKZEE. Hoewel er voor de handbalvereniging Delta Sport zaterdag geen thuiswedstrijden op het programma stonden, werd er toch ge handbald in Zierikzee. Bondscoach Henk Groener (links) gaf er een cli nic voor alle jeugdleden van Delta Sport, Orion (Heinkenszand) en EMM (Middelburg). foto Marieke Mandemaker VELDHOVEN door Hans Markusse GOES. De rugbyers van Tovaal hebben gisteren een knappe over winning geboekt op koploper RRC 2, dat op 4 oktober haar laat ste nederlaag leed in de derde klasse. Na een krappe 10-7-voor- sprong bij rust hielden de Goese- naren in de tweede helft stand en zegevierden uiteindelijk met 15-12 tegen de Rotterdammers. SAS VAN GENT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47