Martijn de Kok is de lachende vierde De Kam is tactisch sterk Volleybalsters van Stevo zakken steeds verder weg Johnny de Leeuw geeft zestiende damtitel nog extra glans op slotdag Scheldesport deelt Agathos gevoelige tik uit Harmes verdwaalt, maar wordt wel tweede SPORT 17 S^fJi BURCH-HAAMSTEDE. Erik-Simon Strijk finish te bij de Karolingische burcht van Burgh- Haamstede, keek op zijn horloge en zag tot zijn verbazing dat hij maar „19 kilometer en een beetje" had gelopen. Herman Leeman uit Amsterdam en Erwin Heining uit Nijkerk had den dezelfde route afge legd en waren dus ook niet aan de halve mara thon gekomen. Waar schijnlijk hadden de drie een deel van de be wegwijzering gemist en daardoor een stuk onbe doeld afgesneden. „Dat kan bij een trail al tijd gebeuren", zei Mar tijn de Kok. De atleet uit Heinkenszand was de la chende vierde. Hij won écht. „Gelukkig gaven ze zelf ook toe dat ze verkeerd waren ge gaan." De Kok liep de wed strijd in 1.24.12 uur. Een fraaie tijd in aanloop naar de marathon van Rotterdam, waaraan hij over ruim een maand meedoet. Vlissinger Tim van den Broeke (1.25.28) en Middelbur ger Erwin Adan (1.26.07) werden respectievelijk tweede en derde. De Nijmeegse atletes El len Houweling (1.41.53) en Lucie van Genugten (1.45.14) en de Roosen- daalse Manon Broumels (1.51.26) bezetten het po dium bij de vrouwen. Op de 14 kilometer won nen Nico Zwarthoed uit Volendam (1.00.54) en de Rotterdamse Janna Brand (1.11.17). Bij de finish was het een kleine chaos. De at leten van de halve en de hele marathon finishten door elkaar. Veel atleten die zich voor de hele ma rathon hadden inge schreven, liepen ook nog eens slechts de hal ve afstand. Dat maakte het voor de volgers inge wikkeld. Het evenement in Nieuw- en Sint Joosland is bij de Nederland se en Belgische eventers popu lair. Met 130 deelnemers op de startlijst vestigde de vijfde editie wederom een record. Ook dit jaar was er in de hallen van het Hip pisch Sportcentrum De Kroo een fraaie cross uitgezet. De door Mar tin de Kroo ontworpen hindernis sen waren pittig, maar fair. Een foutloos springparkoers was in de klasse Z de basis voor de overwinning van Marcelle de Kam met de merrie Donatella L'Espoir. „Zo'n indoorcross is een leuk en uitdagend spelletje", vond de amazone. „Dat vraagt een snel en handig paard. Omdat Dona zo groot en lang is, is ze minder wendbaar. Ik had daarom met Sandy den Exter een tactiek uitgestippeld en dat pakte goed uit. In de cross slipte ze even weg. Dat kostte een paar tijdfou- ten, maar voor de rest ging het su per." In de cross was Jan van Beek uit Rijsbergen met Dollar de bes te, maar de coach van de Neder landse eventing Young Riders en Junioren haalde met de schim melruin bij het springen een balk naar beneden. In de klasse L was er voor Jan van Beek meer succes. Met de merrie Donna Cracia M. en C'est la Vie eindigde de Brabantse in ternational met slechts 1,2 straf- punten op gelijke hoogte. Het oranje erelint ging naar het hoofdstel van Dona Gracia: zij was de snelste in de cross. Met de ruin Highlander van de Puiput bezette Van Beek ook nog de vier de plaats in het eindklassement. De coach van de Nederlandse jeugd had veel lof voor de organi satie. „Het is mij uitstekend beval len. Het parkoers met fraaie hin demissen past prima in de voor bereiding op het outdoorseizoen. Een echte aanrader." Spirit-Stevo 3-1 (25-11, 20-25, 25-15,25-19): Beide ploegen snak ten naar een overwinning. Spirit, dat van de laatste zeven duels er slechts één won, trok uiteindelijk aan het langste eind. Stevo, dat op 11 december voor het laatst won en destijds tijdens een sterke periode de derde zege op rij boekte, kwam moeizaam op gang. De Zeeuws-Vlamingen slaagden er in de eerste set niet in om het blok te omzeilen. Na verlies nam Stevo in het tweede bedrijf het initiatief. Goed spel werd met de gelijkmakende setzege beloond, maar daar bleef het bij. Stevo kende in de derde set een stevige dip, probeerde in de vierde set met een voorbeeldige inzet de stand weer in evenwicht te trek ken, maar slaagde daar niet in. Ste vo hield lang gelijke tred met de thuisploeg, totdat verschillende opslagfouten de zevende neder laag op rij inluidden. Set Up-Stevo 2 4-0 (25-18, 25-22, 25-18,25-23): Er kwam in Prinsen beek een eind aan een sterke serie van de tweede mannenploeg van Stevo. De Zeeuws-Vlamingen kwamen in elke set als diesels op gang en waren met uitzondering van de vierde set niet in staat om de opgelopen schade te repareren. Stevo speelde vooral tegen zich zelf. Bovendien kregen de bezoe kers in geen enkele set vat op de Brabantse opslag, wat Stevo veel punten kostte. Daarnaast werd de Zeeuws-Vlaamse aanval voorspel baar, waardoor er aan het net te weinig dreiging van Stevo uitging. Nadat in de derde set een 20-9-achterstand nog enigszins was opgehaald, kwam Stevo in de slotfase van de vierde set op 23-23. Een buiten geslagen aanval en een Brabantse score via het blok resul teerden in de vierde setnederlaag op rij. Kees Rijk gaf aanvankelijk goed partij, al nam hij door een hekstel ling toe te laten wel veel hooi op zijn vork. Een verkeerde opbouw- zet in het middenspel werd de man uit Lewedorp fataal. Zoals PZDB-voorzitter Aart Walraven bij de prijsuitreiking memoreerde, was de honderdpro- centscore van de vijftigjarige Goe- senaar het derde record dat tij dens dit kampioenschap sneuvel de. Met zijn zestiende titel laat De Leeuw alle andere Zeeuwse dam mers ver achter zich, en het pak ken van zes titels op rij is ook een unicum. De nederlaag van Rijk kostte hem een plaats bij de top drie. Zijn concurrenten Arjo Kousema ker en Niels Roelofsen maakten in de slotronde geen fouten. Kouse maker speelde tegen Jos de Wild een prima partij, waarin hij zijn te genstander in de tijdnoodfase liet vastlopen. Jaap Veerhoek pakte in de slotronde zijn eerste winstpar- tij in dit toernooi. Hij won dankzij sterk centrumspel van Cor Boot, die als hekkensluiter eindigde. Wim Koppejan ontworstelde zich op de valreep aan de laatste plaats door een overwinning op tegen stander Aart Slager. TERNEUZEN. De basketbalsters van Scheldesport hebben de kopposi tie in de tweede klasse zuid vero verd. In Raamsdonksveer werd concurrent Agathos met 36-45 ver slagen. De topper ging lang gelijk op, maar in de laatste periode sloegen de Terneuzense vrouwen toe. „Het was vooral een collectief ster ke prestatie", vond Scheldesport- coach Martin van Ham. Schelde sport begon goed aan het duel, maar de fysiek sterke tegenstan der buitte haar lengteoverwicht uit en kwam voor de pauze terug tot 21-22. In de derde periode ble ven beide teams aan elkaar ge waagd. In de laatste periode ging Schel desport in een hoger tempo spe len en werd er ook meer druk ge zet op de Brabantse verdediging. De thuisclub wist alleen nog in de eerste drie minuten te scoren; Scheldesport scoorde regelmatig zijn punten. Een driepunter van Marjolein Kruijsse betekende de genadeklap. De collectief sterke prestatie van Scheldesport bleek ook uit de productie, die verdeeld was. Door de winst deelt Schelde sport de koppositie met Agathos. De ploeg heeft echter vier wed strijden minder gespeeld. MAANDAG 22 FEBRUARI 2016 en Zeeuws' i." door Roeland van Vliet door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND. De Domburgse Marcelle de Kam was zaterdag tijdens de Indoor Even ting De Kroo in de klasse Z de bes te. Het was een prachtige wed strijd, waarin de verschillen klein waren en het niveau hoog was. door Peter van Kouteren TERNEUZEN. De volleybalsters van Stevo zijn er niet in geslaagd om de slechte serie in de derde divisie een halt toe te roepen. In Baren- drecht werd met 3-1 verloren van Spirit. Stevo zakte naar de tiende plaats, omdat Spivo voor de derde keer in vier weken won en met een wedstrijd meer gespeeld een punt voorsprong heeft. door Daaf Kasse 'S-GRAVENPOLDER. Johnny de Leeuw had zijn zestiende Zeeuwse damtitel al een tijdje op zak, maar zaterdag gaf hij in de slotronde zijn eerste prijs nog meer glans. Ook zijn laatste partij zette hij in winst om. door Aector Dooms

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46