TOP gaat krakend play-ofls van de hoofdklasse in \<£3 1103 Sterke rentree amazone Den Beer Pleijte finisht als enige binnen drie uur 6ns 16 SPORT Stormachtige wind maakt de al zo uitdagende wedstrijd op de Kop van Schouwen nog lastiger. TOP presteerde zaterdag iets wat maanden geleden niemand voor mogelijk had gehouden: in het de buutjaar al meteen de play- ofFs ha len. De jonge ploeg ging voor lijfs behoud, want het verschil tussen het spel in de overgangsklasse en de hoofdklasse is enorm. Maar wonder boven wonder kon het Walcherse team vanaf het begin zonder al te grote problemen goed meekomen en zelfs wedstrijden dicteren. Zaterdag boekten de rood-witten al de elfde overwin ning in dit zaalseizoen. KVS werd - zij het moeizaam - met 21-24 ver slagen. „Het is heel mooi dat we het sei zoen met in elk geval twee wed strijden hebben verlengd", zei Goedkoop. „We moeten ook nog op 5 maart tegen GKV spelen, maar ondertussen kunnen we ons ook al een beetje voorbereiden op de play-offs. Daar zullen we probe ren het maximale uit te halen. Nu we zo ver zijn gekomen, willen we natuurlijk promoveren naar de Korfbal League. We gaan niet voor spek en bonen meedoen." De play-offs beginnen op 12 maart; de tegenstander is nog niet bekend. In de hoofdklasse B staat Wageningen - nota bene ook een promovendus - bovenaan. O WO (Maarssen) en KCC (Capelle aan den IJssel) staan gedeeld tweede. Waarschijnlijk één van die twee clubs zal een best-of-three aangaan met TOP, als de Arnemuidse ploeg over twee weken tenminste geen misstap begaat tegen hekkenslui ter GKV. Goedkoop merkt dat het spelen in de hoofdklasse onderhand wel 'Nu we zo ver zijn gekomen, willen we natuurlijk proberen te promoveren naar de Korfbal League' z'n tol gaat eisen. In de wedstrij den gaat het er altijd stevig aan toe; alle acht spelers moeten con stant knokken om hun persoonlij ke duels te winnen. „Elke week worden we op de proef gesteld", zei de trainer. „Steeds wordt getest hoe fit we nog zijn. Ik denk dat we nu op een punt zijn beland dat het echt zwaar begint te worden." Bij KVS ging het voor de twee de week op rij niet vanzelf bij TOP. Na de goede start (1-5 na ze ven minuten) kwam er zand in de raderen. De voorsprong verdween als sneeuw voor de zon en vanaf 8-8 tot 21-21 was het bijzonder spannend. Het momentum lag soms bij de thuisploeg, maar uit eindelijk trok de Arnemuidse kop loper toch aan het langste eind. De drie doelpunten tussen de 45e en 47e minuut kwamen als geroepen voor TOP. „Vorig seizoen braken we nog tijdens zulke wedstrijden", zei Goedkoop. „Nu kunnen we op de momenten dat het heel moeilijk gaat, toch overeind blijven. Dat is pure winst." De harde wind geselde gis teren de deelnemers aan de vijfde Trail by the Sea. Op de Kop van Schou wen was het 7 Beaufort, er waren windstoten van meer dan 70 kilometer per uur. De atle ten werden op het strand gezandstraald en soms compleet tot stilstand gebracht. Op andere delen van het parkoers werden ze ook heen en weer geblazen. Voor velen was het een lange lijdensweg. „Het was zwaar en Zeeuws", zei win naar Tim Pleijte. De Nederlands kam pioen trailrunning verwees daarmee ten eerste naar de moeilijkheid van het par koers. Op het 42 kilometer lange traject rondom Burgh-Haamstede kwamen de deelnemers vele uitdagingen tegen: steile klimmen en lastige afdalingen in het bos, moeilijke duinpassages, pittige trappen, zware stukken strand, doorwaadbare poel tjes en kilometerslange modderpaadjes. En het Zeeuwse eraan was natuurlijk de overal aanwezige wind, die hard uit het zuidwesten kwam. De Trail by the Sea van gisteren deed daarom denken aan de Kustmarathon van 2009, waarbij de atle ten tussen Burgh en Zoutelande ook voortdurend gekastijd werden door de storm. Dat de nummer één ondanks alles toch binnen de drie uur de eindstreep haalde, verbaasde velen. Ook organisator Cor Muller. „Geweldig, man", zei de ze- 'Op het strand kregen we de hele tijd zand in ons gezicht en stonden we soms stil' ventiger tegen Tim Pleijte, die met 2.56.57 uur de concurrentie ruim elf minuten achter zich liet. „Fantastisch als je onder zulke omstandigheden nog zo snel kunt zijn." „Ik vond het een prachtige editie", liet de dertigjarige Vlissinger vervolgens we ten. „Op het strand kregen we de hele tijd zand in ons gezicht en stonden we soms stil. We hadden de wind steeds vol of schuin tegen. Maar in het bos was het wel weer te doen." Hij liep lange tijd samen met Erwin Harmes, de Middelburger die hij bij bijna alle Zeeuwse wedstrijden tegenkomt. Ze werkten in de eerste 35 kilometer goed sa men. Daarna kon Pleijte een gaatje slaan. „Bij de Meeuwenduinen kon ik een stuk je bij hem weglopen", vertelde hij. „Dat werd, toen we eenmaal in het bos zaten, alleen maar groter." Omgelopen Heel verrassend was dat niet. Pleijte is immers een specialist op onverharde en glooiende parkoersen, terwijl Harmes meer een wegatleet is. Maar er was nog een reden waarom het verschil snel op liep: de Middelburger raakte namelijk de weg kwijt. „Ik was zó gefocust dat ik niet doorhad dat ik ergens een paadje in moest slaan", vertelde hij. „Ik ben toen rechtdoor gelopen en ik heb echt even moeten zoeken hoe ik verder kon gaan. Gelukkig kwam ik Pascal van Norden te gen. Ik ben samen met hem verder ge gaan. Maar ik was zeker vijf minuten snel ler geweest als ik niet een stuk was omge lopen." Desondanks hield Harmes een goed ge voel over aan de wedstrijd. „Want ik ben geen specialist, hè. En als ik dan tweede word tussen twee jongens die dit soort wedstrijden heel vaak lopen... Ik kon zelfs aan het eind nog weglopen bij Van Nor den." Bij de vrouwen was er een vergelijk baar verschil tussen de nummers één en twee. De Haagse Irene Kinnegim, een zeer ervaren triatlete, finishte na 3.35.35 uur in de alsmaar drassiger wordende fï- nishstraat. Leonie Ton uit Wissenkerke was de runner-up met 3.46.01. Angeli de Koning uit Maasland was de nummer drie in 3.59.01. ■rü s L Mirella den Beer en Hei een Brusselmans ble ken zaterdag in de dressuurwedstrijd van PSV Luctor in L2 aan elkaar ge waagd. In manege De Beatrixhoe- ve in Axel wisselde het duo stui vertje in de strijd om de oranje erelinten. Mirella den Beer kon na een af wezigheid van ruim een halfjaar door een blessure terugkijken op een uitstekend debuut in L2 en rentree in de wedstrijdring. De amazone uit Axel liep met de mooi in balans gaande merrie Cin- tia in de eerste proef naar de over winning (65,33 procent). In de tweede proef eindigde de combi natie met 64,00 procent op de tweede plaats. „Hier ben ik erg blij mee. Ik ben in september geo pereerd aan mijn schouder. Om dan bij je eerste wedstrijd na zo'n lange revalidatie meteen een klas se hoger te starten, is even afwach ten. Gelukkig liep het super. Cin- tia gaf mij vanaf de eerste stap in de ring weer dat geruststellende gevoel." De voor de Vlakteruiters uit Westdorpe uitkomende Bel gische Heieen Brusselmans stuur de de kolossale vosruin Tasman in de warmloopronde met 63,00 pro- 'Cintia gaf mij vanaf de eerste stap in de ring weer dat geruststellende gevoel' cent naar de tweede plaats. In de herkansing eiste de combinatie uit Sint-Gillis-Waas met 64,66 procent de zege op. „Een paard met veel uitstraling, een aanspre kende galop en uitgestrekte gan gen, dat door de amazone heel fijn gereden werd voorgesteld", vond jurylid Annet Martens. „Een leuke combinatie om naar te kijken." In de klasse Zi was Lisa van der Veer uit Serooskerke in beide proe ven de beste (62,94 en 62,64 pro cent). In de eerste proef eiste Jo rien Muilwijk uit Koewacht met de ruin Esteban de tweede plaats op (60,58 procent). In de tweede proef stuurde Pe tra de Feijter (Heikant) de ruin Za- vitz met 61,47 procent naar de tweede stek. door Roeland van Vliet SCHEVENINCEN. 'Als de klok van Ar- nemuiden, welkom thuis voor ons zal luiden...' Bij korfbalvereniging KVS was men zaterdagavond zo aardig om - na afloop van de wed strijd - mee te helpen aan het feest je van TOP. Toen bekend was dat de ploeg van trainer Arco Goed koop de play-offs van de hoofdklas se had gehaald, zetten de Scheve- ningers het bekende lied op in sporthal De Blinkerd. De spelers en zo'n 150 Zeeuwse supporters zon gen uit volle borst mee. Arco Goedkoop, coach TOP Scores TOP: Peter van Belzen 6, Jeani- ne Marijs en Anita de Ridder 5, Jur- riaan Bouwens 4, Petra van Belzen 3 en Emmelie Bouwens 1. Stand hoofdklasse A: 1TOP 13-22; 2. DSC 13-20; 3. DeetosSnel 13-19; 4. Avanti 13-15; 5, Avanti 15-9; 6. Groen Geel 13-7; 7. GKV 13-6; 8. Oranje Wit 13-6. Trail is 'zwaar door Roeland van Vliet Local hero Arjan Beije stormt een bunker op, één van de obstakels bij de Trail by the Sea. foto Marieke Mandemaker Bij de Trail by the Sea waren er 1103 finishers: 260 op de 42 kilometer, 597 op de 21 kilometer en 246 op de 14 kilometer. Jorien Muilwijk uit Koewacht eind de klasse Z1. foto Ronald den Dekker gde met de ruin Esteban als tweede in door Lucien Roelandt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45