Koploper Groede loopt averij op in titelstrijd Zeeuws-Vlaamse ploeg speelt 3 5 minuten met man minder SPORT 15 Derdeklasser uit Westdorpe put moed uit remise. 'S-HEERENHOEK. Het doelpuntloze gelijkspel tussen Patrijzen en RIA Westdorpe zorgde in geen van bei de kampen voor een hoerastem- ming. De Westdorpenaren speel den na een rode kaart voor Sebasti- aan Vanhijfte 35 minuten met een man minder, maar dat was nauwe lijks merkbaar. Toch werd in bei de kampen voorzichtig gezocht naar aanknopingspunten richting lijfsbehoud. Zonder de zieke trainer Fonny Verstraeten boekte RIA W. het eer ste winstpuntje op vreemde bo dem. De Zeeuws-Vlamingen in casseerden in zeven voorgaande uitwedstrijden maar liefst 26 doel punten en zeven nederlagen. „We moeten nog zes keer uit en vier keer thuis", vertelde Egbert Aude- naerd, die met Antoine van den Bossche voor de coaching teken de. „Het werd tijd om te weten hoe je 'uit' een punt kunt pakken. Dat zal gevierd worden." Zo heel veel viel er verder overi gens niet te vieren in 's-Heeren- hoek. Patrijzen en RIA W. hadden veel last van de wind, die dwars over het veld stond. De bezoekers begonnen goed, maar konden de goede start geen vervolg geven. „Individueel waren we wel wat sterker", vond Audenaerd. „Maar we hebben er te weinig mee ge daan. Onze spitsen lopen allemaal maar half fit. Dan kun je niet brengen wat erin zit, hoewel je al tijd hoopt op dat ene momentje. Maar het zat er niet in." Na de hervatting stonden de Zeeuws-Vlamingen na een dom me overtreding van Sebastiaan Vanhijfte snel met een ondertal. 'Het werd tijd om te weten hoe je uit een punt kunt pakken' De verdediger erkende dat het geen slimme actie was (revanche nemen op Marlo Janisse), maar vond rood overdreven. Vanhijfte wees op diverse overtredingen op hem (onder meer met twee be nen) die onbestraft waren geble ven. Het moet gezegd dat scheids rechter Luc Martens zich gemakke lijk aanpaste aan het niveau van de veldspelers en onduidelijk floot. „Natuurlijk kwam ik onbe suisd in, maar het was mijn eerste overtreding. Ik houd rekening met vijf wedstrijden." Hans de Nooijer had met lede ogen gevolgd hoe zijn ploeg geen raad wist om de overtalsituatie uit te buiten. „We hebben veel te wei nig kunnen brengen", vond de trainer van Patrijzen. „Het was heel de wedstrijd heel slordig en rommelig. Als je neutrale toe schouwer bent, zeg je toch: ik ben weg. Ik ga een biertje pakken." Eg- bert Audenaerd: „We waren van plan om in de tweede helft door te drukken, maar dat kwam er door die rode kaart niet van. Ik vond het een domme kaart, waar je je ploeg geen goed mee doet. Met tien tegen elf kon het alle kan ten op. Zeker met die wind. De bal moet maar één keer goed (of verkeerd) vallen." De Westdorpenaren braken te gen de wind in en met een man minder een paar keer gevaarlijk uit. Queng Tran hield Tarik Arici van scoren af, toen de Belg in Westdorpse dienst alleen richting het doel van stand-in Dries Dijk- mans ging. Een hoekschop van de na rust ingevallen Hakim Bouche- ta werd aan de tweede paal door Dieddier Geijs weggekopt en Boucheta miste tien minuten voor tijd de juiste richting, toen hij on gehinderd op Dijkmans af ging. De thuisploeg stelde daar een aan tal mogelijkheden tegenover. Voor al over de rechterflank, via Marlo Janisse, werd gevaar gesticht. De paal, doelman Danschutter en een beetje geluk hielden RIA W. over eind. Beide ploegen schoten met het gelijkspel weinig op, maar putten er toch moed uit. Patrijzen verloor de laatste drie duels niet, de West dorpenaren mochten in de laatste vier wedstrijden zeven punten bij schrijven. Audenaerd: „Wij moe ten vooral 'uit' naar ploegen uit het rechterrijtje, waarvan we thuis hebben gewonnen." Hans de Nooijer: „Drie wedstrijden niet verliezen (vijf punten) is goed voor de moraal, maar rechtstreeks handhaven wordt lastig. We krij gen heel het rechterrijtje thuis. Dan moeten we meer brengen dan vandaag." NVS-Groede 2-2: In het gelijkop- gaande duel kwam NVS al vroeg op 1-0 door een goal van Rick Hoek, maar na ruim twintig minu ten was het Wesley Steijaert die gelijk maakte. Ruben Deij maakte er vervolgens ook nog eens 1-2 van, maar nog voor rust kwam NVS weer langszij door opnieuw een treffer van Hoek. Vogelwaarde-Lepelstraatse Boys 0-2: Onder invloed van de straffe wind speelde de wedstrijd zich in Groede verloor gisteren vrij verrassend, waardoor concurrent Achtmaal tot op één punt is genaderd. de eerste helft vooral op de helft van Lepelstraatse Boys af, maar het waren de bezoekers die in de 35e minuut op 0-1 kwamen door een doelpunt van Dennis Stols. Na de hervatting maakte Lepel straatse Boys uit een corner ook nog de 0-2. Michael Maaskant was de gevierde man. Hulsterloo-Nieuw Borgvliet 3-2: Na een kwartier kwam Hulsterloo verdiend op 1-0 door een doel punt van Sietse Goossen, waarna Dim de Waal koppend voor 2-0 zorgde. Tien minuten voor rust kwam Nieuw Borgvliet door een treffer van Jordi Lebeau terug tot 2-1, maar met zijn tweede treffer van de dag bepaalde Dim de Wal de ruststand op 3-1. Na de aanslui tingstreffer van Kees van de Vel de, was het voor Hulsterloo billen- knijpen. Tien minuten voor tijd ontsnapte de ploeg, toen de bezoe kers een strafschop misten. Graauw-Vivoo 1-4: In de gelijkop- gaande eerste helft kwam Graauw na 34 minuten op 1-0 door Cas van Passel, maar na de hervatting boog Vivoo de achterstand in min der dan een kwartier om. Nadat Niek Lameir in de 57e minuut voor 1-1 had gezorgd, scoorden Bas van der Heijden en Dimitri Ceup- Zeven wedstrijden op rij wist Hulsterloo niet te winnen. Maar Zondag won de ploeg met 3-2 van Nieuw-Borgvliet. pens (twee keer) kort na elkaar. Graauw was toen kansloos. Terhole-SDO'63 0-0: De beste kan sen in de derby waren in de eerste helft voor Terhole, na de pauze was SDO'63 de ploeg met de mees te dreiging. Maar net als de thuisclub waren ook de bezoekers niet al te doortastend. SDO-aan- voerder Ruud van Driessche moest voor rust met een enkel breuk het veld verlaten. Sluis-Rimboe 6-2: Sluis kwam al vroeg in de wedstrijd op een be slissende 2-o-voorsprong door doelpunten van Robin van Hal en Byron Bentley. Toen het door een eigen doelpunt van Tom van Zun- dert ook nog eens 3-0 werd, leek er niets meer te kunnen gebeuren. Met twee treffers (een voor en een na de rust) bracht Sander Feijen al le spanning echter terug. Lang duurde dit niet, want via Stijn Ol- de Klieverik, Byron Bentley en Nick Hubrgetse werd het 6-2. MAANDAG 22 FEBRUARI 2016 Eerste punt RIA W. buitenshuis door Peter van Kouteren Egbert Audenaerd, coach RIA W. Patrijzen-RIA W. 0-0. Scheidsrechter P.L. Martens (Koudekerke). Gele kaart: Tarik Arici (RIA W.), Dieddier Geijs (Patrijzen). Rode kaart: 55. Se bastiaan Vanhijfte (RIA W.). Aantal toe schouwers: 150. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN. In de strijd om de titel in de vijfde klasse A van het zon dagvoetbal liet Groede gisteren du re punten liggen bij laagvlieger NVS (2-2). Lepelstraatse Boys (2-0 bij Vogelwaarde) en Achtmaal (3-0 van FC Moerstraten), de belangrijk ste concurrenten van Groede, won nen wel. Sluis begon de derde pe riode sterk met een 6-2-overwin- ning tegen Rimboe. Hulsterloo won thuis van Nieuw-Borgvliet met 3-2 na zeven zegeloze duels. Patrijzen-speler Marlo Janisse krijgt te maken met RIA-speler Patrice Engelschenschilt (nummer 18). foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 44