Futloos Vlissingen is al vroeg klaar Kloetinge levert broddelwerk af IJzendijke herstelt zich Terneuzense Boys en FC Axel komen niet verder 12 SPORT Na een slaapverwekkende eerste helft kan het in het tweede bedrijf alle kanten op. Het publiek ziet echter geen doelpunten. „Ik maak me op dit moment zor gen om de intrinsieke motivatie van de spelers", bekende Van Poel je kort na het duel in Brabant. „Ik heb op zaterdag nog een wedstrijd van Blauw Geel teruggekeken en heb de spelers zo goed mogelijk proberen voor te bereiden op dit duel. Maar na die voorbereiding is het aan de spelers zelf. Vorige week (3-2-zege tegen Baronie) kon ik het in de rust nog rechtzet ten met een donderspeech, maar daar ben ik dit keer niet aan be gonnen." Want waar te beginnen, als het werk onbegonnen is? Al in de vijf de minuut lag de bal achter doel man Ariën Pietersma, toen Van Zutven raak kopte uit een hoek schop van de linkerkant. In de 27e minuut verdubbelde spits Brian Peters de voorsprong met een pun- tertje, waarna Danny Verbakei de door hemzelf versierde strafschop benutte. De rechtsbuiten werd in het zestienmetergebied ten val ge- KARAKTERISTIEK bracht door Perry Bierkens, waar na hij Pietersma vanaf elf meter kansloos liet met een Panenka: 3-0-ruststand. De goalie van de nummer acht van de ranglijst moest pas in de 63e minuut voor het eerst in actie komen bij een kopbal zonder snel heid van invaller Joost de Kubber. Khalid El Hattach maakte de stand in de 71e minuut enkel nog 'Ik maak me op dit moment zorgen om de intrinsieke motivatie van de spelers' Jurriaan van Poelje, trainer Vlissingen iets draaglijker met een doeltref fend schot van afstand. „Deze wedstrijd was exempla risch voor ons seizoen tot nu toe", meende Van Poelje. „Na Don- gen-uit (4-2-verlies) hebben we onze kop erbij neergelegd." Vlis singen peurde dan ook slechts acht punten uit de laatste tien duels. „En nog staan we op de vier de plaats, maar dat heb ik niet te ruggezien", zei hij verbijsterd. „Want als we hadden gewon nen, hadden we nog op de vierde plaats gestaan met het uitzicht op een mooie klassering. Het lijkt voor de spelers echter een vanzelf sprekendheid dat Vlissingen het goed doet, maar het gaat allemaal niet vanzelf. Misschien zijn we te verwend geraakt." Vorig seizoen streed de selectie namelijk nog tot de laatste ronde van de play-offs mee om een plek in de topklasse. Gisteren liep vrij wel dezelfde selectie - waarvan een deel dit seizoen nog wacht op een betalingsachterstand vanuit de sponsorstichting - rond alsof de strijd al na zeventien speelron den was gestreden. Nu nog is Vlissingen pas afge zakt naar de vijfde plaats, al heeft nummer zes UDI'19 nog wel twee wedstrijden tegoed en slechts een punt minder. „Het is eerder ge beurd dat een ploeg een 3-0-ach- terstand goedmaakt, dus ik weet niet waarom we daar vandaag niet in hebben geloofd", somberde Van Poelje. „Daar ga ik eens goed over nadenken. Maar die intrinsie ke motivatie: dat is waar ik het minste vat op heb... Als je niet ten koste van alles wilt winnen, wordt het lastig om wedstrijden in de greep te krijgen." De streekderby tussen Ter neuzense Boys en FC Axel loste zaterdag niet de hooggespannen ver wachtingen in. Het gaat net iets te ver om het duel in de tweede klasse E tot een bloede loze 0-0 te bestempelen. In de tweede helft was het duel wat aantrekkelijker. Beide ploegen kregen na een slaapver wekkende eerste helft kansen om het duel in hun voordeel te beslissen. De trai ners Diederik Hiensch (Terneuzense Boys) en Kees Westerweele van FC Axel konden leven met het gelijkspel. „We hadden kunnen winnen, maar ook kun nen verliezen", verwezen ze naar de boeiende slotfase. Dat nam niet weg dat de ploegen (te) veel respect voor elkaar toonden. „Het was een tactisch steekspel. Wij haalden het gevaar uit hun aanval (Urmeion Mar- tis) en Axel haalde onze counter eruit. Niet leuk voor de toeschouwers, maar dat hoort erbij", zei Hiensch later. Westerweele zag zijn ploeg na de te- KARAKTERISTIEK leurstellende 1-1 tegen Oostkapelle op nieuw punten morsen. „Ik hield er nu re kening mee. Ik vond ons net iets beter. Verdedigend stond het best goed, maar aanvallend hadden we moeite met sco ren." Westerweele liet Maik de Wolf buiten de basis. De middenvelder verbleef in de dagen voor de wedstrijd voor zijn werk in New York en kon niet trainen. Hij viel na rust nog in. Axel startte goed, nam het initiatief, zonder echte kansen te creëren. Na een afstandsschot van Nick van de Velde kopte Marco Plasschaert de enige Axelse kans voor rust over, terwijl Len Eversdijk de onmacht bij de thuisclub il lustreerde met een wanhoopspoging. Voor de rest hielden de middenvel ders elkaar in een wurggreep, zodat vaak gekozen werd voor de lange bal op de spitsen. Een kansloze missie, omdat de bal door de wind en het natte veld meest al in niemandsland belandde. De moeilij ke omstandigheden golden als enig ex cuus, maar daartegenover stond dat de ploegen geen risico's durfden nemen. Dat veranderde enigszins na rust. Ter neuzense Boys deelde met een schot van Bart van Fraeyenhove een eerste waar schuwing uit. Roy van Ham maakte daar na de verkeerde keuze voor de Boys. Weg kans. De Axelaars gingen opportunis tisch spelen. „We moesten voor de winst gaan. We zijn meer ervaren en ook beter dan de Boys. Zij zakten in, waardoor ze ruimte kregen voor de tegenaanval", ana lyseerde Axel-aanvoerder Bart Rijckaert. In een spannende slotfase toonde Axel doelman Mitchell Braafhart zijn klasse bij een schot van Ruud Hoogesteger en zag Van Ham invaller Maarten van Hecke, vrij voor het doel, over het hoofd. Hiensch: „We kregen drie goede kan sen." Aan de andere kant moest het ster ke centrale Boys-duo André Siereveld- Sander Overbeeke samen met doelman Dennis Rijnberg tot het uiterste gaan om Martis het scoren te beletten. De kloof tussen koploper MZC'11 en Axel bedraagt nu drie punten. Rijckaert: „We geven het niet op. We blijven voor de titel gaan." Scheidsrechter A. van Dru nen deelde in de sportieve derby zes gele kaarten uit, vooral voor het wegtrappen van de bal na het fluitsignaal. 'We zijn meer ervaren en ook beter dan de Boys' Het was tranentrekkend slecht wat Kloetinge aan het thuispu bliek liet zien. Trainer Arie van der Zouwen zag het ook, maar voegde er een nuance aan toe. „Over de organisatie was ik wel tevreden, maar daarbinnen heb ben we te weinig gebracht." Sim pel gezegd: Kloetinge had het re cept en de ingrediënten, maar kon ze in de pan niet combine ren tot een lekker stoofpotje. Kloetinge had nog de mazzel dat SHO er ook weinig van bakte. Een o-o'tje was daarom terecht geweest, maar doordat Timo Jan sen na 77 minuten een diepe bal miste (Giovanni Klaverweide pro fiteerde) en doordat na 85 minu ten SHO-aanvoerder Cees Nobel bij een corner vogelvrij mocht in koppen bij de tweede paal kon de minst slechte ploeg van de mid dag met drie punten afruimen. Kloetinge-SHO 0-2 (0-0). 77. Gio vanni Klaverweide 0-1, 85. Cees No bel 0-2. Scheidsrechter: D. de Gans (Zijderveld). Gele kaart: Fredson Lu cas (SHO). Aantal toeschouwers: 250. Smitshoek-Bruse Boys 5-0: Bruse Boys is zaterdag flink op zijn plek gezet door Smitshoek. De opge leefde promovendus was vier wedstrijden op rij ongeslagen, maar ging op bezoek bij de lijst aanvoerder met ruime cijfers on deruit: 5-0. Al snel werd de zware opgave voor Bruse Boys een onmogelijke klus. Yarick Dorst moest het veld al na tien minuten verlaten van wege een rode kaart na een handsbal. De daaropvolgende strafschop werd benut. „Dan weet je dat er weinig te halen valt en kun je alleen maar probe ren de schade te beperken", zei trainer Wim Nieuwland. Smitshoek-Bruse Boys 5-0 (2-0). 11Tom Achterberg 1 -0 (strafschop), 20. Gilliomar Leona 2-0, 49. Jasper Maaskant (eigen doelpunt) 3-0, 70. Laurens Visser 4-0, 77. Patrick Fonse- ca 5-0. Scheidsrechter: M. Jobse (Sint-Laurens). Rode kaart: 10. Yarick Dorst (Bruse boys). door Mitchell Minnaard VECHEL. Het was misschien wel te kenend voor de situatie waarin zon dag-hoofdklasser Vlissingen ver keert, het moment dat Blauw Ceel'38-verdediger Koen van Zut- ven na de zoveelste brul van trai ner Jurriaan van Poelje even naar de zijlijn stapte. „Moet ik anders even wat doorgeven aan de spe lers?", vroeg de rechtsback uitda gend. Ietwat bijdehand misschien, maar wel treffend. Want Van Poel je kon zijn ploeg vanaf de zijlijn on voldoende motiveren of inspireren en ging kansloos met 3-1 onderuit in Veghel. Blauw Geel'38 - Vlissingen 3-1 (3-0). 5. Koen van Zutven 1-0, 27. Brian Peters 2-0, 30. Emiel van der Sanden (strafschop) 3-0, 71. Kha- lid El Hattach 3-1Scheidsrechter: M.J. Kok (Maastricht). Gele kaart: Koen van Zutven (Blauw Geel'38). Aantal toeschouwers: 180. Vlissingen: Ariën Pietersma; Quin- cy Gooding (39. Geraldi Geer- man), Perry Bierkens (59. Joost de Kubber), Roycel James, Milton Roemeratoe; Regilio Pinas, Salim Ben Seilam, Etienne Mallie, Khalid El Hattach; Abdoe Abdenbi, Josi- mar Pattinama. sSSsSSêSSSb^ IJZENDIJKE. De voetbalsters van IJzendijke vieren één van de twee doelpun ten van Rosanne Lammers in het met 2-0 gewonnen duel met DSS 2. De Zeeuwse eersteklasser was compleet en herstelde zich van de 5-0-nederlaag vorige week tegen FC Rijnvogels, foto Ronald den Dekker Derby komt na door Aector Dooms Terneuzense Boys-FC Axel 0-0. Scheids rechter: A. van Drunen (Papendrecht). Ge le kaart: Sander Oonk, Evert-Jan van Op- dorp, Bart Gort (allen Terneuzense Boys), Angelo Plasschaert, Stefan van den Broe- ke en Urmeion Martis (allen FC Axel). Aan tal toeschouwers: 400. Bijzonderheid: voor de wedstrijd werd een minuut stilte gehouden vanwege het overlijden van oud-speler en trainer Rudi Steel van Axel. Terneuzense Boys: Dennis Rijnberg; Justin van Rossem, Sander Overbeeke, André Siereveld, Sander Oonk; Ruud Hoogeste- ger, Bart Gort, Evert-Jan van Opdorp, Roy van Ham; Len Eversdijk (72. Maarten van Hecke) en Bart van Fraeyenhove. FC Axel: Mitchell Braafhart; Stefan van den Broeke, Nick van de Velde, Angelo Plasschaert (68. Maik de Wolf), Dennis van den Broeke; Marco Plasschaert, Bart Rijckaert, Wouter Boeije, Danny Aarnout- se (80. Niels de Zwarte); Urmeion Martis en Ivo Verstraeten (61Dennis Ie Feber). Bart van Fraeyen hove (rechts) duel leert met Axel-ver dediger Dennis van den Broeke. foto Ronald den Dekker Bart Rijckaert KLOETINGE. Kloetinge wacht nog altijd op de eerste competitiezege van het nieuwe jaar. In een waar foutenfestival werd zaterdag op ei gen veld met 0-2 verloren van SHO. Daarmee heeft Kloetinge de opwaartse lijn van voor de winter stop al flink te grabbel gegooid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41