Hoofdklasser doet niets met kansen, AS WH maakt er wel eentje: 1-0 SPORT 11 is®; Guillaume Clinckemaillie verzuimt om zijn vijftigste competitiegoal te maken. Na dit seizoen lijkt er geen plek meer voor hem. p het veld waar hij in het kampioensjaar met twee goals de ge vierde man was, sjok te Guillaume Clincke maillie zaterdag na 77 minuten naar de kant. De Belgische aanvaller slaagde er tegen ASWH niet in om zijn vijftigste competitietreffer te maken en ging opnieuw onderuit met Hoek (1-0). De afgelopen jaren was hij vaak van grote waarde voor de zaterdag-hoofdklasser, maar na dit sei zoen lijkt er geen plaats meer te zijn voor Clinckemaillie. Terwijl zeven spelers inmiddels hebben bijgetekend en andere leden van de selectie al een gesprek met de technische commissie achter de rug hebben, heeft Clinckemaillie nog niets gehoord van de club. Viavia heeft hij wel vernomen dat hij aan het einde van het seizoen moet vertrek ken. „Ik ben benaderd door clubs uit België", vertelde Clinckemaillie. „Afge lopen week heb ik met twee clubs een gesprek gehad. Zij hadden begrepen dat ik weg mag. De trainer zegt dat die verhalen niet kloppen. Ik moet eerst bewijzen dat ik een contractverlen ging waard ben." De onzekerheid lijkt aan hem te vreten. Clinckemaillie voelt nauwe lijks vertrouwen vanuit de club waar hij in de zomer van 2011 neerstreek. „Ik weet niet wat ze met me willen. Dat houdt me wel bezig, ja." Goed, hij kwam zowel voor dit seizoen als voor het vorig seizoen met te veel kilo's te rug van vakantie en kende daardoor twee keer een valse start. Maar net als vorig jaar kwam Clinckemaillie weer terug en deed wat hij ieder seizoen heeft gedaan: scoren. „Dat ik twee keer te zwaar aan de voorbereiding begon, was niet slim van me. Maar moet dat steeds maar te- KARAKTERISTIEK rugkomen? Ik ben dit seizoen zes keer in de basis gestart en heb vier keer ge scoord. Ze weten bij Hoek toch wat ik kan? Ik wil ook helemaal niet weg bij deze club. We hebben een goede trai ner, alleen loopt het nog niet. Al die randzaken helpen dan ook niet." Net als een week eerder tegen Zwa luwen (3-2-winst) begon Clinckemail lie tegen ASWH aan de linkerkant en was Kyle Doesburg de centrumspits. Om de opkomende rechtsback David Almeida af te stoppen, werd Doesburg al snel door Tant naar de zijkant gediri geerd. Hoek kon daardoor wat meer onder de druk van de thuisploeg uitko men. Het had het aan doelman Jordi de Jonghe en een misser van Robin Mulder te danken dat het nog niet op achterstand stond. Acht minuten voor rust kreeg Clin ckemaillie ineens twee mogelijkheden om de score te openen. Eerst stuitte hij op doelman Stef Doedée en terwijl Clinckemaillie terug richting de mid denlijn liep, werd de bal onverwacht door ASWH-middenvelder Lars Bos scha voor zijn voeten gekopt. Clincke maillie passeerde Doedée nu wel, maar de bal rolde naast. „Zulke ballen moeten erin", wist Clinckemaillie zelf ook wel. „Alleen raakte ik 'm niet goed." Kort daarna leek Doesburg de bal binnen te kunnen koppen, maar de aanvaller kreeg een duw in de rug van Almeida. „Dat was in mijn ogen een zuivere strafschop", zei Jannes Tant la ter. De trainer zag hoe Clinckemaillie na rust na een heerlijk pass buiten kant voet van Nathan Lagrou net niet 'Ik vind dat we hier met minimaal een punt hadden moeten vertrekken' eerder bij de bal was dan Doedée. Twee minuten later viel het doelpunt aan de andere kant. Na een duel tus sen Giovanni Siereveld en spits Mi chael van Dommelen viel de bal voor de linker van Mels van Driel: 1-0. Verzilveren Een kwartier voor tijd probeerde Tant iets te forceren. Rahim Abdul en Mickenson de Pessemier kwamen voor Clinckemaillie en Mateusz Kuz micki, waarna Hoek overschakelde op een 3-5-2-systeem. „We creëerden niets meer", aldus Tant. „Na de dubbe le wissel kregen we de grootste kans van de wedstrijd." Hij doelde op de kopbal van Reguillo Vandepitte op de paal. Nick de Groote wist de rebound vervolgens niet te verzilveren. Tant: „Als je zulke ballen niet maakt, win je geen wedstrijden. Ik vind dat we hier met minimaal een punt hadden moeten vertrekken. Ik vond ASWH niet beter, maar we mis sen scorend vermogen. We slikken een tegendoelpunt en verliezen. Met de inzet en mentaliteit was opnieuw niets mis, maar deze nederlaag is wel weer een tik." Over twee weken begint Hoek, dat nog steeds elfde staat, thuis tegen FC Rijnvogels aan de derde en laatste pe riode. „We hebben nog negen wed strijden", maakte Tant duidelijk dat hij niet naar een periode kijkt. Het zou ook ongepast zijn voor een ploeg die nog altijd naar beneden moet kij ken. Nog negen duels, herhaalde Tant. Om te voorkomen dat Hoek niet voor het tweede jaar op rij degradeert. MAANDAG 22 FEBRUARI 2016 Een cruciaal moment na 37 minuten. Guillaume Clinckemaillie lift de bal over doelman Stef Doedée heen, maar zijn inzet zal naast gaan. foto Martin Hulsman/Orange Pictures Hoek krijgt weer een tik door Barry van der Hooft ASWH-Hoek 1-0 (0-0). 55. Mels van Driel 1-0. Scheidsrechter: I. Virancikli (Rotterdam). Gele kaart: Nathan Lag- rou en Kyle Doesburg (beiden Hoek). Aantal toeschouwers: 550. Hoek: Jordi de Jonghe; Sascha Beshlia- ha, Mateusz Kuzmicki (77. Mickenson de Pessemier), Giovanni Siereveld, Thomas van Renterghem; Birgen Mar tens, Reguillo Vandepitte, Nathan La- grou; Nick de Groote, Kyle Doesburg en Guillaume Clinckemaillie (77. Ra- him Abdul). Jannes Tant, trainer Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40