Veldrijden is goud waard op Ploeg is klap van ongeluk tijdens trainingsstage 8 SPORT Kimberley Bos sluit af als achtste Bauke Mollema op het podium Ruta del Sol na sterke slotrit Slotrit Algarve voor Contador Slagter laat winst glippen Dankzij een tweede plek in de slotetappe is Bauke Mollema (Trek-Segafredo) gisteren uitein delijk derde geworden in het eindklassement van de Ruta del Sol. Alejandro Valverde (Movi- star) won de rit met finish op de Penas Blancas en pakte de eind zege. De Amerikaan Tejay van Garderen (BMC) had zaterdag met winst in de tijdrit de leider strui veroverd, maar moest die op de laatste dag afstaan en werd uiteindelijk tweede. Wilco Kel derman kwam in de 21 kilometer lange tijdrit net iets te kort op Van Garderen. Hij werd tweede op twee tellen achterstand. Val verde won de Spaanse ritten koers voor de vierde keer door op zeven kilometer van de finish aan te vallen. Niemand was bij machte hem bij te houden, al probeerde Van Garderen, met Mollema en de Pool Majka in zijn spoor, de Spanjaard nog te achterhalen. Wilco Kelderman werd uiteindelijk vierde in het eindklassement, Wout Poels ze vende. Alberto Contador (Tinkofï) heeft gisteren de slotrit van de vijfdaagse Ronde van de Algarve gewonnen. Hij kwam in Portu gal als eerste boven op de korte, steile slotklim Alto de Malhao. Fabio Aru (Astana) en Thibaut Pinot (FdJ) kwamen 20 tellen later over de streep. De eindzege was voor Brit Geraint Thomas (Sky). Contador werd achter Ion Izagirre (Movistar) derde in het klassement. Beste Nederlander in het klassement was Robert Gesink met een 25ste plek. Bij LottoNL-Jumbo haalde nieuwkomer Primoz Roglic de kastanjes uit het vuur. De Sloveen werd vijfde. De Fransman Arthur Vichot heeft de Ronde van de Haut-Var op zijn naam geschreven. Vichot werd zaterdag in de eerste rit nog tweede achter Tom-Jelte Slagter. De Nederlander boekte een fraaie zege. Hij kwam solo over de finish na een ontsnap ping in de finale. Slagter kon gis teren in een rit over vijf cols met start en finish in Draguignan het tempo in de slotfase echter niet volgen. Vichot wel en de renner van FDJ won zelfs de rit voor de Spanjaard Jésus Herrada en de Fransman Alexis Vuillermoz. Slagter finishte uiteindelijk pas als 34ste, op 47 seconden van de winnaar. Magere oogst judoploeg in Düsseldorf Guusje Steenhuis heeft gisteren bij de Grand Prix in Düsseldorfbrons veroverd. In de klasse tot 78 kilo gram versloeg ze haar landgenote Marhinde Verkerk, die door een strafje verloor. Steenhuis, uit Grave, zorgde met haar bronzen medaille voor het enige succcesje voor de Nederlandse ploeg tijdens de drie daagse in het Duitse Düsseldorf. Dubbel succes in Wigan voor Van Cerwen Het gevoel van ono verwinnelijkheid bij Michael van Gerwen wordt steeds stabie ler. De Brabantse dartprofessional schreef gisteren in Wigan ook het zesde kwalificatietoernooi voor het UK Open (4-6 maart) op zijn naam. 'MvG' won in de finale van de En gelse routinier Steve Beaton met 6-2. Van Gerwen zegevierde zaterdag ook al, ten koste van Welshman Gerwyn Price (6-2). Pauwels wint Sluitingsprijs in Oostmalle Kevin Pauwels heeft gisteren de Sluitings prijs in Oostmalle ge wonnen. Pauwels reed drie ronden voor het einde we reldkampioen Wout van Aert uit het wiel en soleerde naar de overwinning. Van Aert werd tweede en Tom Meeusen derde. De Nederlanders Ma- thieu van der Poel (vierde) en Lars van der Haar (vijfde) kwamen een paar se conden te kort voor de podiumplaatsen. In Nederland wordt veldrijden wel eens gekscherend het schaat sen van België genoemd, maar daarmee wordt de sport te kort gedaan. De crosskalender is over vol. In de afgelopen vijf maanden werden naast de kampioenschap pen meer dan 40 wedstrijden ver reden. Aan sponsors geen gebrek. Kom daar maar eens om bij het schaatsen, dat worstelt met een sportieve identiteitscrisis. De cross blijkt vandaag de dag goud waard. De Duitse badkamer fabrikant Hans Grohe verbond zich onlangs voor nog een extra jaar aan de wedstrijden uit de Su per Prestige. „Niet voor honderd duizend euro, maar een veelvoud daarvan", zegt Philippe Harinck, directeur voor Hans Grohe in Bel gië en Luxemburg. Harinck koos bewust voor sponsoring in het veldrijden. Eer der was hij met Berry Floor al co-sponsor van de US Postal-wie lerploeg. Maar in de cross krijg je met een kleiner budget meer waar voor je geld, merkt Harinck. „De wedstrijden zijn twee uur li ve te zien met in Vlaanderen kijk cijfers tot één miljoen. De laatste drie jaar zagen we een verdrie voudiging van de merkbekend heid." Volgens Wim Lagae, professor sportmarketing aan de universi teit Leuven, vechten veldrijden en wielrennen op de weg om het zelfde geld. „Elke euro kan door 'Wegwielrennen leeft boven haar stand. De sport moet de tering naar de nering zetten' IGLS. Kimberley Bos heeft zaterdag op de tweede en laatste dag van het WK skeleton in het Oostenrijkse Igls één plaats moeten toegeven. De 22-jarige Edese sloot de titelstrijd af als achtste. De wereldtitel was voor de 23-jarige Tina Hermann. Voor de Duitse was het het grootste succes in haar nog jonge loopbaan, foto ANP WIELRENNEN WIELRENNEN WIELRENNEN Alexander Kristoff (links) won gisteren de slotetappe van de Ronde van Oman. foto EPA JUDO DARTS VELDRIJDEN door Daan Hakkenberg OOSTMALLE. Met twee wereldti tels en negen Belgische kam pioenstruien in een crosscarrière van 18 jaar is Sven Nys een half god in Vlaanderen. Niet zo vreemd dus dat het publiek giste ren rijendik stond bij zijn laatste wedstrijd, de Sluitingsprijs in Oost malle. Nys is een icoon voor de sport, maar om het succes van de cross alleen aan hem toe te schrij ven zou te makkelijk zijn. Wim Lagae professor marketing

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37