'Oom Guus* geeft weer vertrouwen Selectie van Diego Simeone geeft elk duel alles, alsof het de laatste 6 SPORT PSV hoopt woensdag op een stunt tegen Atlético Madrid. Wat maakt deze vechtmachine zo bijzonder? NEDERLANDERS IN HET BUITENLAND ]r uan Pablo glimlacht. En hij j wijst naar de tekst op zijn roodwitte shirt. 'Speel elke wedstrijd alsof het de laat- ste is' staat er met grote let ters op. De vraag was waar- Atlético Madrid al bijna veer tig jaar zijn grote liefde is. De zin op zijn shirt is het enig mogelijke antwoord, zegt hij. De slogan is precies wat de spelers van zijn 'Rojiblancos' op het veld laten zien. Trainer Diego Simeone zegt het zelf. Hij heeft sterk het idee dat tegenstanders zijn ploeg zien als een 'oncomfortabel elftal' om tegen te spelen. Eibar-manager José Luis Mendilibar siste tegen over de pers dat de omschrijving van Simeone niet helemaal de juiste was. „Het is niet oncomfor tabel, maar echt verschrikkelijk om tegen deze ploeg te spelen." Zo. Als PSV het nog niet wist, weet het nu ongeveer wat het woensdag te wachten staat. En an ders is het terugkijken van de wedstrijd Barcelona-Atlético Ma drid vorige maand misschien een goed idee. Barcelona worstelde, na rood voor de verdedigers Fi- lipe Luis en Diego Godin, met de negen Madrileense vechtjassen. Diego Simeone liet zich voor de wedstrijd van gisteravond te gen Villareal nog geen enkele keer uit over PSV. 'Partido a parti- do' liet de coach voortdurend ho ren als de naam PSV viel. Wed strijd voor wedstrijd, nooit de fout maken om al over de komen de tegenstander heen te kijken. Steevast kolkend Zoals Mendilibar van Eibar de ploeg van Simeone omschreef, zo wil de Argentijn dat de tegenstan der zich voelt als ze tegenover At lético staan. En het is ook het ge voel dat de bloedfanatieke aan hang van de club overbrengen in het steevast kolkende Vicente Calderón. „Ik heb zelden een elf tal gezien waar de spelers, de coach en het publiek zo'n hechte eenheid vormen", vertelde Robin van Persie twee jaar geleden. Daar speelt Simeone een grote rol in. Toen zijn ploeg vorige maand op eigen veld niet won van Sevilla (o-o) en Celta de Vigo (Copa del Rey, 2-3) en vervolgens in Camp Nou onderuit ging bij Barcelona (2-1) riep hij voor het duel met Eibar op tot een rood witte zee in Calderón. En die kreeg hij. PSV kent de status van Atléti co, dat in de Champions League 'Onze fans eisen niet dat Atlético wint. Nee, ze eisen alleen dat de spelers alles geven' nog nooit op eigen veld verloor onder Simeone. „Calderón is een speciaal stadion. Onze fans eisen niet dat Atlético wint. Nee, ze ei sen alleen dat de spelers alles ge ven voor de club. En als ze dat zien, staan ze negentig minuten lang volledig achter het elftal." Maar volgens de succescoach is dat lang niet het hele verhaal. Want veel meer clubs hebben fa natieke supporters die achter hun ploeg staan als ze alles geven. „Als ons publiek achter het elftal staat, dan zie je direct dat het in vloed heeft op ons tempo. De te genstander voelt de druk, zelfs de allerbeste spelers die tegenover ons staan, hebben daar moeite mee. Ik kan het niet uitleggen, maar het is zeker niet hetzelfde als een stadion dat kracht geeft als er een beslissing in hun na deel is genomen." Het ultieme schoolvoorbeeld is de 4-0 zege op Real Madrid vo rig seizoen. Rechtsback Juanfran trok toen in aanvallend opzicht zo vaak de gashendel open dat zijn directe tegenstander Cristia- no Ronaldo er bijna misselijk van werd. Supporter Juan Pablo wijst naar de zee aan roodwitte shirts. De fans die met de metro naar het Vicente Calderón zijn geko men, moeten na de halte Pirami des nog een wandeling van bijna een kilometer richting het sta dion maken. Langs de oever van de rivier Manzanares klinkt het clublied. Olympisch Stadion Hoe dichter de stoet het in 1966 in gebruik genomen stadion na dert, hoe meer sjaals er in het rond zwiepen. Over enkele jaren zal Atlético aan de andere kant van de stad spelen. In een onder komen wat ooit was gebouwd om het Olympisch Stadion te De vleugelspeler, dit seizoen geen schim van zichzelf, wist niet hoe hij het had. Verlegen stak hij een duim in de lucht. Het moment gaf de weeromstuit sinds de komst van Guus Hid- dink naar Chelsea haarfijn weer. Verloren gewaande spelers keren terug. Veel om het lijf had de wedstrijd in de vijfde ronde van de FA Cup niet. Manchester City kwam met een B-team naar Stam ford Bridge en werd met 5-1 afge droogd door Chelsea op een mid dag waarop de hand van Hiddink duidelijk werd. Geluiden uit de kleedkamer wezen al op zijn in vloed. Diego Costa, Willian en Thibaut Courtois lopen met hem weg. Anders dan Mourinho, drif tig en fel, laat Hiddink hen meer met rust. Ze zien hem als een 'vriendelijke oom'. Deze typering stond bij Oranje symbool voor zijn warrige indruk. Bij Chelsea Fans van Chelsea ontgaat de inbreng van Hiddink niet. Voor een groeiend deel van hen hoeft de trainer niet weg geldt zijn leeftijd niet als een han dicap maar als een teken van ge zag en wijsheid. Hiddink vergrootte de eenheid binnen de ploeg door gemargina liseerde spelers, onder wie Jon Obi Mikel, meer bij het elftal te betrekken. De haperende samen werking tussen Cesc Fabregas en Diego Costa, vorig seizoen cru ciaal bij het binnenhalen van de landstitel, herstelde hij door op het eergevoel van beiden in te spelen. Costa betaalt dit terug met goals, zoals gisteren tegen Manchester City. Fabregas zet weer als vanouds de lijnen uit. Hiddinks voornaamste kracht schuilt in zijn benadering van zorgenkinderen. Mourinho nam Hazard publiekelijk de maat. Ook Hiddink worstelt met de vorm van de Belg, maar prikt subtieler. Een flirt van de aanvaller met Pa ris St Germain smoorde hij vori ge week in de kiem. Hazard ging nergens heen en 'moest bij Chel sea proberen aan te haken'. Fans van Chelsea ontgaat zijn inbreng niet. Van een groeiend deel van hen, onder wie Kelly Jo nes, hoeft eigenaar Roman Abra- movitsj niet op zoek naar een op volger. „Guus heeft voor stabili teit gezorgd", zegt de man uit Kent. „Het plezier is terug. Als het aan mij ligt, blijft hij hier." Die kans is uitgesloten. Wel krijgt Hiddink hoogstwaarschijn lijk een rol als speciaal adviseur toebedeeld. Op Stamford Bridge houdt iedereen van hem. Door een 3-1 overwinning in de derby tegen Chievo heeft Verona weer wat aansluiting gevonden aan de onderkant van de Serie A. Urby Emanuelson kon als invaller een bijdrage leveren aan de over winning. Deniz Türii^ opende de score voor Kayserispor in het duel met Caziantepspor (2-2). Diego Bises- war werd een kwartier voor tijd gewisseld, op het moment dat de van Malaga gehuurde Adnane Tig- hadouini net in het veld was geko men. Kayserispor bivakkeert net boven de rode streep. Jean-Paul Boëtius vierde zijn eer ste basisplaats bij FC Basel sinds 8 november vorig jaar met een 5-1 overwinning op FC Vaduz. De oud-Feyenoorder had op 6 decem ber voor het laatst minuten ge maakt in de Zwitserse competitie. Boëtius viel vorige week wel al in tegen Saint-Étienne in de Europa League. Slecht weekeinde voor Robin van Persie. De voormalige captain van Oranje was weer eens naar de bank verbannen bij Fenerbahc;e. Hij mocht tegen Bursaspor nog 24 minuten meedoen, maar het bleef 0-0. Dat betekende cruciaal pun tenverlies voor 'Fener' in de titelra ce met Besiktas. Paul Verhaegh en Jeffrey Gouwe leeuw hielden met FC Augsburg de verdedigende nul tegen hekken sluiter Hannover 96 (0-1Augs burg nam daardoor wel weer wat meer afstand van de degradatie plaatsen in de Bundesliga. Ryan Donk. foto ANP In een turbulente thuiswedstrijd won Galatasaray met 2-1 van Trab- zonspor. De bezoekers raakten na de rust volledig van slag. Liefst vier spelers moesten met rood het veld verlaten. Ryan Donk speelde de gehele wedstrijd bij subtopper Galatasaray, Wesley Sneijder viel in de 58e minuut bij een achter stand van 0-1 in. Anderlecht verloor met 1-0 van laagvlieger Waasland-Beveren, dat ook nog een uur met tien man speelde. De ploeg van Alexander Büttner incasseerde in de slotfase een goal van Vanzo Kara uit een vrije trap. 'Spelen tegen Atlético door Mikos Gouka Diego Simeone trainer Atlético door Geert Langendorff LONDEN. Verbaasd spitste Eden Ha zard kort voor het einde van de eenzijdige ontmoeting zijn oren. Grote delen van het publiek scan deerden zijn naam om hem te be danken voor zijn glansrol. Urby Emanuelson (I). foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35