gevoel van 't veld Feyenoord en in privésfeer af te sluiten met goal Wie maakt een verstandig mens van Bazoer? SPORT 5 Feyenoord-fans keren zich tegen de politie: 250 aanhoudingen Maar dat hij ze nou net tegen Wil lem II moest maken, daar was de spits niet onverdeeld gelukkig mee. „Ik heb zo'n mooie periode gehad in Tilburg. Dat kampioen schap, mijn vele doelpunten, het feest in de stad na de titel... Ik heb nog steeds goed contact met men sen binnen de club maar ook met supporters." Hij voelde zich dan ook 'een beetje lullig' toen hij vlak voor het uitvak met 1.200 Willem 'Het komt goed met Willem II. Ze hebben een te goede ploeg en coach om te degraderen' II-fans zijn 1-0 stond te vieren. „Ik juichte. Dat doe ik na elk doel punt, want dan ben ik blij. Dat snapten de Willem Il-supporters wel. Prachtig dat ze me na afloop nog op een groot applaus trakteer den. Het komt wel goed met Wil lem II. Ze hebben een te goede ploeg en een te goede trainer om te degraderen." Mogelijk moeten de Tilburgers het een tijdje zonder Bartholo mew Ogbeche doen. De nieuwe spits werd ten val gebracht door doelman Robbin Ruiter, verdien de daarmee een penalty en hij be nutte die zelf om direct daarna met een pijnlijke schouder uit te vallen. Vandaag zal blijken of hij - zoals wordt gevreesd - een gebro ken sleutelbeen heeft opgelopen. COLUMN Hugo Borst Pootje haken mag niet. Ik was 11, ik deed het toch. De scheidsrechter (een oude man) zei streng: 'Volgende keer kun je je melden in de Witte de Withstraat.' Mijn eerder teleurge stelde dan boze vader zei na af loop: 'Daar worden alle strafzaken in het amateurvoetbal behandeld. Je hebt geluk gehad. Pootje haken kun je beter niet meer doen.' Gisteren deed Riechedly Bazoer het, pootje haken, geen bal in de buurt, zomaar. De scheidsrechter (Higler) had een gele kaart moe ten geven. Hij liet dat na. Prettig voor Bazoer en Frank de Boer, nu kan de middenvelder volgende week worden opgesteld tegen AZ. Omdat niet de minste clubs offici eel belangstelling voor de jonge speler van Ajax hebben (Manches ter City, Napoli, Barcelona en Chelsea) heb ik gisteren extra op Bazoer zitten letten. Hij viel te gen. Ik vond hem afwezig. Hij zat toch niet al met zijn gedachten bij een van die vier prachtige clubs? Heeft Bazoer wel diepe gedach- Bazoer was afwezig, zat toch niet al met zijn gedachten bij een van die vier prachtige clubs? ten? Twee weken geleden na Ajax-Feyenoord ging het over de pop die Kenneth Vermeer moest voorstellen en bijbehorende spreekkoren. Bazoer zei daar niks van meegekregen te hebben. Schokkend interview. Hij zei ook: zoiets is niet leuk natuurlijk. En: dit is niet goed voor het voetbal. Toen verstoutte hij zich om in de herinnering te roepen dat de over stap van Vermeer natuurlijk wel een gevoelige was geweest. Oncollegiaal. Of misschien ge woon oliekoekendom. In maart speelt Oranje tegen Frankrijk. Hij is er vast bij, want Riechedly Bazoer is een jonge, goede voetballer. Maar wie maakt een verstandig mens van die jongen? Gisteren nadat hij pootje had ge haakt zei Bazoer wat tegen de ge dupeerde Excelsior-speler. Hij deed dat met een hand voor zijn mond. Want echte vedetten moe ten uitkijken voor liplezers, weet hij. Wie drukt hem op het hart dat hij nog minstens anderhalfjaar bij Ajax moet blijven om volwassen te worden? de pijn bij de mensen op de tribune. „Ik ben net als die mensen, als ze flui ten begrijp ik dat ook", zegt Elia. „Maar weet je wat het is? Je moet juist dan de rug recht houden. Als ik mijn tegenstan der niet voorbij ben gekomen, probeer ik het opnieuw. En daarna weer. In die fase zitten we ook, dat we moeten blij ven proberen. Hoe lastig het ook is." En dan, voorspelt Elia, is de omme keer nabij. Hoe vaak dat ook als is aange kondigd in Rotterdam-Zuid. „Dan gaat zo'n bal er op het laatst wel in. Ik had zo graag gescoord na alles wat er is ge beurd. Maar opgeven, dat is geen optie. We moeten moed putten uit vandaag en verder knokken. Donderdag is de be grafenis van mijn vriend. En dan wacht FC Utrecht uit." In Utrecht volgt voor Feyenoord aan staande zondag de eerstvolgende moge lijkheid om de steeds pijnlijker worden de reeks zonder overwinning te door breken. Op 6 december van het vorige jaar was Heracles Almelo de laatste ploeg die geen enkel punt overhield aan een ontmoeting met de Rotterdam mers. ROTTERDAM. De politie heeft giste ren ongeveer 250 voetbalfans van Feyenoord aangehouden. Zij keer den zich in de buurt van de Kuip massaal tegen de politie waarna werd besloten de supporters als groep aan te houden. Eerder werd ge meld dat het ging om een groep van zeshonderd tot achthonderd suppor ters. De aangehouden mensen maakten deel uit van de groep fans die vooraf gaand aan de wedstrijd van Feye noord tegen Roda JC meeliep in een protestmars. De politie wilde voorko men dat de supporters het Maasge bouw voor de Kuip zouden berei ken. De groep is toen tegengehou den en de paar honderd fans zijn apart gezet. Van die fans werd onder meer nagetrokken of ze een stadion verbod hebben en ook werd geke ken of ze gevaarlijke spullen bij zich hadden. Een aantal personen uit de groep weigerde instructies van agenten op te volgen en zij gebruikten fysiek en verbaal geweld, aldus de politie. Daarop is besloten de fans als groep aan te houden. De supporters krijgen een boete van 220 euro voor het zich schuldig ma ken aan wanordelijkheden. Het Openbaar Ministerie gaat de camera beelden bekijken en bepaalt later over eventuele vervolging van rel schoppers. Bij de confrontatie tussen de voetbal fans en de politie raakten twee ste wards lichtgewond, aldus de politie. MAANDAG 22 FEBRUARI 2016 Ruud Boymans Dries Wuytens (I en Frank van der Struijk kunnen niet voorkomen dat Ruud Boymans de 1-0 maakt voor FC Utrecht, foto Joep Leenen/Pro Shots Eljero Elia weet het even niet meer. De aanvaller miste in blessuretijd nog een enorme kans. foto ANP Feyenoord-fans werden door de politie gefotografeerd, foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34