Thuis moet er iets te halen zijn' sluit daar naadloos bij aan SPORT 3 Davy Pröpper staat symbool voor de ontwikkeling die de ploeg van Phillip Cocu deze jaargang heeft doorgemaakt Jetro Willems zal woensdag hoogstwaarschijnlijk zijn debuut gaan maken in de Champions League „Of het de grootste wedstrijd in mijn loopbaan wordt? Nou, ik heb er dit seizoen al meerdere ge speeld", keek Davy Pröpper zater dagavond koeltjes terug op de Champions League-campagne van PSV. „Nee, wij gaan de dingen niet anders doen in voorbereiding op die wedstrijd van woensdag. Ik heb tot nu toe weinig duels van ze gezien. Of ik dit weekend ga kij ken? Misschien. Misschien ook wel niet. Vanaf maandag gaan we ons richten op Atlético. Zeker thuis moet er iets te halen zijn." Succes went snel. Alsof het de normaalste zaak van de wereld was, overwinterde PSV in de Champions League. Dat na een af wezigheid van zeven jaar. In de eredivisie is PSV al sinds septem ber ongeslagen. Pröpper staat symbool voor de ontwikkeling die de ploeg van Phillip Cocu deze jaargang heeft doorgemaakt. De middenvelder voetbalt soms bijna achteloos. Tij dens de duels op het allerhoogste clubniveau peddelde hij niet mee, maar gaf hij mede de richting aan. Was hij na het eerste groepsduel nog onder de indruk van het feit dat hij Manchester United-speler Sebastian Schweinsteiger in zijn zak had, nu is dat anders. „We heb ben gewoon heel veel vertrouwen in onszelf. We kijken er met zijn allen naar uit, naar weer een wed strijd in de Champions League. Het wordt een totaal andere wed strijd als vanavond. Qua tempo, qua intensiteit, fouten worden meteen afgestraft. Dat verschil is natuurlijk heel groot. Die knop gaat straks om, omdat je wéét waar het omgaat. Tot nu toe zijn we daar telkens goed mee omge gaan", vertelt Pröpper. Tegen Heracles verzorgde de middenvelder al in de derde mi nuut de opener, door onder druk een bal aan te nemen en volledig in balans met buitenkant voet bin nen te schuiven. „Ja, dat was een lekker begin. Ik weet niet of dit echt een topper was, nee. Er zijn twee ploegen bovenin en de rest volgt op wel heel grote afstand." Alert De van een blessure teruggekeer de Jetro Willems zal woensdag waarschijnlijk zijn debuut gaan maken in de Champions League. Hij was daar tijdens zijn revalida tie niet mee bezig. „Nee, voor mij was het alleen belangrijk om fit te worden. Ik ga er normaal naartoe werken. Ik heb met Oranje ook duels gespeeld die groots waren. Atlético is een team dat op de counter speelt, dus je moet alert zijn. We gaan erop trainen en dan komt het goed", zei hij na zijn ster ke optreden tegen Heracles. TOPREEKS bookmakers niet veel geld mee verdiend hebben. Een groep sei zoenkaarthouders wist dat je dit potje wel kon missen. Fans die er wel gewoon waren, zagen wat ze hadden verwacht: een reguliere ze ge, een paar mooie goals. Het hardst werd nog geklapt toen de gestopte lieveling John Heitinga op het megascherm te zien was. Oja, van de assist op Davy Klaas- sen van debutant Robert Muric werd het publiek ook wel warm. Het hardst werd nog geklapt toen de gestopte lieveling John Heitinga op het megascherm te zien was Op het spel van Ajax is genoeg aan te merken dit seizoen. Te saai, te voorspelbaar, te weinig attrac tief. Som het maar op. 'Spranke len', dat woord heeft bijna een nieuwe dimensie gekregen in de Amsterdam Arena. Als synoniem voor wat het publiek verwacht. 20 maart Tegen Excelsior kwam het er, met een 3-4-3-systeem, heel soms van. Maar tien wedstrijden voor het einde heeft Ajax het kampioen schap nog volledig in eigen hand. Dat ene puntje achterstand kan in Eindhoven tegen PSV op 20 maart ongedaan worden gemaakt. Davy Klaassen heeft die datum al tijden in zijn hoofd zitten. Vooral waar schijnlijk omdat ook hij weet dat het misschien niet letterlijk, maar zeker wel gevoelsmatig de kam pioenswedstrijd is. Plichtsgetrouw zei de gisteren 23 jaar geworden aanvoerder van Ajax wel: „Maar dan moeten we de komende wed strijden niet afhaken." Wat dat betreft wordt de eerst volgende wedstrijd, zondag thuis tegen AZ (aftrap 16.45 uur), een in teressante. Misschien wel de Ne derlandse ploeg die het best in vorm is. Ajax kan zich er een week lang op voorbereiden. Zoals het zich vanaf nu op elke wedstrijd opti maal en in alle rust kan klaar ma ken, zo zonder Europese en beker wedstrijden. Past niet bij een top club natuurlijk, maar misschien komt het nu juist wel goed uit. flMwTffflfn MAANDAG 22 FEBRUARI 2016 door Bart Hoffman Gaston Pereiro begon zaterdag in de basis. Hij verloste PSV van een penaltyprobleem. Na 8 missers in 12 pogingen, koos PSV voor nieuwe strafschopspecialisten. Pereiro wist er tegen Heracles wel raad mee. foto Joep Leenen/ANP EINDHOVEN. Juist in de beslissende fase van het seizoen maakt PSV een zeer evenwichtige indruk. Hera cles, voor afgelopen weekend nog de nummer 3 van de eredivisie, werd in het Philips Stadion wegge- woven als een vlieg (2-0). Nu wacht Atlético Madrid, maar ook die tegenstander lijkt niemand slaapproblemen te bezorgen. PSV pakte zaterdag weer drie punten tegen een ploeg uit de top tien in de eredivisie. De club pak te er 36 in 13 van die duels. In aanloop naar de wedstrijd tegen Atlético Madrid scoorde PSV al voor de 51ste keer op rij in de eredivisie. Er werd door PSV voor de derde keer op rij de nul gehouden in de eredivisie. Jeroen Zoet hield zijn doel schoon tegen FC Utrecht (0-2), NEC (0-3) en dus ook tegen Heracles (2-0). Robert Muric (I) debuteerde bij Ajax. De jonge Kroaat zorgde direct voor de assist bij de 3-0 van Davy Klaassen tegen Excelsior, foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32