'Mol beter voorbereid dan ooit' Veilig douchen in 1 dag molenaar^ CULTUUR SHOW 23 Derde film Pietje Bell in de maak Martine Bijl weer in het openbaar 'Fire at sea' krijgt Gouden Beer in Berlijn Regisseur Maria Peters gaat een .4 derde film over kwajongen Pietje Bell maken. De eerste delen, uit 2002 en 2003, waren twee van de best bezochte Nederlandse fami liefilms van de afgelopen twintig jaar. De producent hoopt dat een groot deel van de cast van de vori ge delen terugkeert, onder wie Katja Herbers, Arjan Ederveen en Marjan Luif. Voor de titelrol gaat ze op zoek naar een nieuwe acteur. Quinten Schram (foto) is nu te oud om Pietje te spelen. De films zijn gebaseerd op boeken van Chris van Abkoude. Pietje Bellbeleeft dankzij zijn kwajon gensstreken allerlei avonturen. Heb je echt een 14-jarige nodig om je boek te verkopen? Presentatrice Martine Bijl (67) ver scheen zaterdagavond voor het eerst in het openbaar sinds haar hersenbloeding half september. Ze woonde een opvoering bij van de door haar vertaalde musical Beauty and the Beast. BERLIJN. De Italiaanse documentai re Fire at Sea is bekroond met de Gouden Beer, de hoofdprijs van het 66e filmfestival van Berlijn. In de film toont regisseur Gianfranco Rosi de opvang van de vluchtelin gen op het eiland Lampedusa, ge zien door de ogen van de lokale bevolking. De Nederlands-Vlaamse docu mentaire Strike a Pose won een van de publieksprijzen van het fes tivalprogrammaonderdeel Panora- ma.De prijs voor de beste regie ging naar de Frans-Deense regis seur Mia Hansen-Love voor haar film L'avenir. Tot beste actrice werd Trine Dyrholm uitgeroepen voor haar aandeel in de film The Commune van regisseur Thomas Vinterberg. Tot beste acteur werd de debutant Majd Mastoura bekroond voor zijn rol in de film Inhebbek Hedi. Nog drie deelnemers zijn er over in de zes tiende serie van Wie is MolZoals altijd zijn het de winnaar van het spel, de laatste verliezer én de mol zelf. Over twee weken, tijdens een li ve-uitzending vanuit het Amster damse VondelCS wordt duidelijk welke namen bij die drie posities horen. Presentator Art Rooijakkers (39) is uiteraard al op de hoogte. Hij heeft, zo zegt hij zelf, als taak om tot 5 maart met meel in de mond te spreken over het verloop van het programma. Wel heeft hij al een analyse paraat van het huidige seizoen dat hij 'één van 'Dit was een van de vrolijkste seizoenen' de vrolijkste tot nu toe' noemt. „Misschien komt het door de luchtige Caraïbische sfeer in de Dominicaanse Republiek. Of door de vriendschappelijke che mie onder de deelnemers. Deze editie heeft erg veel hu mor meegekregen." Hij haalt de eindstrijd van het seizoen waarin pre sentator Kees Tol de mol was aan. „Toen gaven de twee andere finalisten, Ca- rolien Borgers en Paulien Cornelisse, Kees op het laatst geen millimeter speelruimte meer. Het werd bijna persoonlijk. Dat hoeft de kijker de komende afleveringen niet te verwachten. De onderlinge verhoudingen wa ren daarvoor te relaxed." De mol van dit jaar heeft vol gens Rooijakkers goed werk ge daan. „We hebben de best voorbe reide mol ooit aan het werk ge zien. Dat was ook nodig, want ook de deelnemers gaan tegen woordig veel grondiger te werk voordat ze aan het programma be ginnen. Nagenoeg iedereen spreekt tactieken door met oud-deelnemers. Daar moest de mol op inspelen. Het viel ons op hoeveel de mol van tevoren wist van alle deelnemers. En ja, die voorbereiding heeft zich uitbetaald. Dat wil zeg gen: er is veel geld ge weest dat de pot niet heeft bereikt." Het spelprogramma wordt dit seizoen voor het eerst op de zaterdag avond uitgezonden. De vaste donderdagavond is verleden tijd. Vanwege de veel grotere concur rentie op zaterdag haalt het pro gramma niet meer de torenhoge kijkcijfers van weleer. De presentator ziet echter veel voordelen van de verschuiving. „Gezinnen met jonge kinderen kunnen nu met zijn allen kijken. En mijn sportschoolhouder is ook tevreden. Hij had op donder dagavond altijd last van slecht be zochte lessen. Dat probleem is nu opgelost." Wordt douchen voor u steeds lastiger en voelt u zich minder veilig? Wij vervangen uw bad of douche in 1 dag met onze comfortdouche. De comfortdouche is leverbaar in twee collecties, ART en PURE, in diverse kleuren. Uw badkamer wordt samengesteld naar uw wensen en op maat gemaakt door onze eigen monteurs. Vandaag Vraag nu de brochure aan! Bel gratis 0800 - 27 40 400 www.molenaar.nl MAANDAG 22 FEBRUARI 2016 Estelle Cruijff ontkent dat Badr Hari haar dochter versierde, zoals Xaviera Hollander zegt door Ab Zagt door Stefan Raatgever Deze krant schrijft elke maandag over Wie is de Mol? Deze week pre sentator Art Rooijakkers, die zich opmaakt voor de grote finale waar voor Annemieke Schollaardt, Klaas van Kruistum en Tim Hofman zich zaterdagavond kwalificeerden. Art Rooijakkers presentator ART Collectie PURE Collectie Advies op maat bij u thuis 8.5 Onze service en kwaliteit handig douchezitje zeer lage instap ONZE WINKELS Alkmaar Arnhem Best Capelle a/d IJssel Heerlen Katwijk Nunspeet Roden Veenendaal Waddinxveen Zwolle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24