vluchtelingen in Calais aan ZEELAND 17 Windparken Zielig Emigranten Twitter moede zo dichtbij was. Het is niet per se een leuke plek, maar wel een bijzondere. Ik probeer mensen Engelse les te geven, al word ik vaak overvallen door da gelijkse chaos. Mensen vinden het fijn iets te leren en uit de sleur van alle dag te zijn." Waarom doe je dit, terwijl je na je studie ook een baan kunt zoeken en een huis kunt kopen? „Ik ga ervan uit dat dat allemaal nog komt. Het is belangrijk om te beseffen wat hier gebeurt. En dat doe je niet als je alleen de kran ten leest, maar er ook bent en het met eigen ogen ziet. Voor de men sen is het prettig hun verhaal aan buitenstaanders te kunnen vertel- 'Mensen vinden het fijn iets te leren en uit de sleur te zijn' len. Is het economisch nuttig wat ik doe? Misschien niet. Maar het maakt je wel veel rijker als mens. Je beseft hoe goed we het heb ben, je helpt de mensen. Het ene moment sleep ik pallets mee, het andere help ik iemand bij zijn asielprocedure." Hoe ervaar je de discussie over vluchtelingen? „Je hoort wel eens mensen vanaf hun bank roepen dat de grenzen dicht moeten. Reis rond en je ziet dat dat niet kan. Bovendien kun je niet ver wachten dat mensen die uit een land komen waar het al twintig jaar oorlog is weer terug gaan. Het is geen discussie over arm en rijk, maar over veilig en onveilig." 'Je hebt het niet gezellig over de kustmarathon' Brieven PvdA-Kamerlid Jan Vos vraagt zich af waarom de kerncentrale Borssele in gebruik is, terwijl de ze met verlies draait (12 februari). Mijn vraag aan hem is, waarom dan wél windparken bouwen die alleen maar met verlies draaien? Als er geen overbodige windpar ken gebouwd worden, zal de kerncentrale geen verlies meer draaien. Simpel! De ouderwetse windapparaten kunnen alleen ge bruikt worden (35% per jaar) met grote bedragen aan subsidies waar enkele personen of groepen van profiteren, zoals 'GreenPeace Energy' en in de toekomst ZMf. Het vreemde is dat de kerncentra le 100 procent C02-vrij produ ceert, terwijl de windparken maar iets CO2 besparen. Kan de heer Vos mij en vooral de Zeeuw en dit eens uit komen leggen? Naar aanleiding van het artikel kankerpatiënten (11 februari) zijn zielig wil ik even reageren. Mijn zoon van 35 jaar had kanker, maar hij was niet zielig. Hij heeft voor zijn leven gevochten om er te zijn voor zijn kinderen. Helaas is hij overleden. Maar als je even een dipje hebt in je relatie en het dan al opgeeft dan ben je zielig. In de krant (15 februari) lees ik dat elk jaar 46.000 Nederlanders emigreren naar Canada, Australië en naar andere welvarende lan den. Kan iemand mij uitleggen waarom men mensen, die een be tere toekomst zoeken vanuit een plat gebombardeerd land, geluks zoekers noemt? En waarom men sen die vertrekken uit een welva rend land, met alle studiemoge lijkheden en een fatsoenlijk dak boven hun hoofd, emigranten?? 59.000 vluchtelingen per jaar in Nederland! Het verschil: 13.000 mensen er bij! Waarachtig nog geen tsunami! Rik Elfrink @RikElfrink Feyenoord stond acht duels geleden een punt voor op PSV en nu dus al 22 punten achter. Zel den zo'n ineenstor ting gezien. 40 dagen stoppen Uw reactie Online Top-5 MAANDAG 22 FEBRUARI 2016 jungle laat je niet los Bert Goud Hans Sakkers Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Jan Duin Leliëndaleweg 15, Burgh-Haamstede foto Thinkstock Heieen Blokpoel 't Zanddorp 117, Middelburg Andries Jumelet Magnolialaan 9, Yerseke Het lukt Feyenoord maar niet om de negatieve reeks te door breken. Gisteren werd weliswaar gelijkgespeeld tegen Roda JC (1-1), maar het voelde opnieuw als verlies. Afgelopen week werd Dick Advocaat ingevlogen als adviseur, maar de ploeg heeft nu al negen competitie wedstrijden op rij niet meer ge wonnen. Gedurende de vastentijd bin den zeven van onze verslagge vers ook de strijd aan met hun slechte gewoonten. En dat gaat met vallen en opstaan. Elke dag maakt één van hen u deelge noot van zijn of haar bevindin gen. Gisteren schreef Rolf Bos boom over zijn bedprestaties. Na tien dagen staat zijn gemid delde aantal slaapuren op 7 uur en drie kwartier per nacht. Len Wolters lukt het om elke dag te ontbijten, iets wat hij nooit deed. Maar hij beseft nog niet waar het goed voor is. Kijk op: www.pzc.nl/stoppenmet Op het artikel over de benzine oorlog in Goes is volop gerea geerd. Punt van discussie is of de goedkope benzine net zo goed is als de dure. 'Ik ben hier ook lange tijd sceptisch over ge weest, maar ben er toch op te ruggekomen', schrijft Marco, die geen verschil merkt als het gaat om de kilometers die je per liter kunt maken. Kaas wijst erop dat bandenspanning, baga ge en snelheid ook van invloed zijn op het verbruik. Albertoos heeft geen benzine nodig: 'Lek ker op de fiets das pas bespa ren.' 1. Zeeuws-Vlaanderen populair bij inbrekers in januari 2. Politie pakt fietsendief in ge stolen busje 3. Politie zoekt spookrijder op A58 4. Tanken steeds leuker in Goes 5. Hansweert geeft gul om Micha Hoogendoorn een mooie uitvaart te bezorgen Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18