Duizenden naar modelbouw Hof Welgelegen mikt voor geld op publiek Plan om vergrijzing en ontgroening watersportvereniging te stoppen WALCHEREN 15 De Arne wil ook watersporters zonder boot aan zich binden door Ynglings aan te bieden aan leden. Ideaal voor mensen die wil len zeilen, maar geen zin hebben zelf een boot aan te schaffen, zo zegt Cees de Vries. De Middelburger heeft het over het plan van Piet Castenmiller om ervoor te zorgen dat zeilliefhebbers die geen boot hebben toch volop kun nen zeilen zonder dat ze telkens geld moeten neertellen om te hu ren. De voorzitter van de Middel burgse watersportvereniging De Arne wil dat de club een aantal zeilboten aanschaft waarmee le den het water op kunnen. Nu is het zo dat het ledenbestand van de Arne bestaat uit mensen die zelf een boot hebben. Hij ziet ech ter het ledenbestand teruglopen door vergrijzing en het gebrek aan instroom van jongeren. Die heb ben een drukke agenda, veel socia le verplichtingen en willen niet veel geld investeren in een eigen boot. Castenmiller: „Toch is er be hoefte om het water op te gaan en aan de zeilsport actief deel te ne men. Of in wedstrijdverband of re creatief." Om die reden wil hij een onderafdeling van de Arne op richten en daarvoor een aantal bo ten kopen die de leden kunnen ge bruiken. Die boten die ze willen aanschaffen zijn Ynglings. Ar- ne-lid Rob Miezérus heeft zelf zo'n Yngling en raakt bijna niet uitgepraat over de kwaliteiten van dat type. „Onzinkbaar, onkenter- baar, zelfrichtens, sportief, veilig." Begin deze eeuw werd tijdens de Olympische Spelen enkele malen gevaren in de Yngling en in 2008 wonnen de Nederlandse Mandy Mulder, Annemieke Bes en Merel Witteveen zilver tijdens de Spe len in Peking. De Yngling heeft volgens Miezérus weinig onder houd nodig. Hij vertelt met een grote grijns dat veel bezitters van grote jachten jaloers naar hem kij ken als hij in tien minuten vaar- 'Met zo'n Yngling kan je lekker zeilen. Echt zeilen' klaar is en zeilend de haven uit gaat. Cees de Vries heeft enkele ja ren geleden zijn zeiljacht ver kocht. Hij vertelt dat hij direct lid wordt als de nieuwe onderafde ling van de Arne wordt opgericht. „Kan ik weer lekker zeilen." Cas tenmiller, zelf in het bezit van een groot jacht, wordt ook lid. „Met zo'n boot kan je gewoon lekker zeilen. Echt zeilen." Tot nu toe hebben vijftien men sen laten weten dat ze belangstel ling voor de Yngling-club hebben. Dat is volgens Castenmiller nog te weinig. „Moeten er minimaal 25 worden." Hij zegt dat ze waar schijnlijk zo'n tweehonderd euro contributie moeten betalen om met een club-Yngling straks het hele zeilseizoen op pad te mogen gaan. Hij verwacht dat zo'n onder- De Arne ziet ledenbe stand teruglopen als gevolg van vergrijzing en het gebrek aan instroom van jongeren. afdeling ook interessant kan zijn voor studenten van de HZ en Roosevelt Academy. „Maar ook voor al die andere mensen die wel kunnen zeilen, maar zelf geen zeil boot hebben in verband met kos ten en werkzaamheden." De drie vertellen dat het in de Verenigde Staten en Engeland heel gewoon is om als watersport vereniging ook zelf boten te heb ben die de leden kunnen gebrui ken. Volgens Castenmiller is de Ar ne tot nu toe de enige Nederland se vereniging die plannen heeft zo'n onderafdeling op te zetten. Maandag 29 februari is er vanaf 20.00 uur een infomatieavond over dit plan in de Kemel. Oké, mannen die op hun zolder met treintjes spelen, dat is een uit stervend ras. Maar de modelbouw show is zoveel meer dan alleen treinen. Het is de kracht van orga nisator Jan van 't Veen om elk jaar weer bijzondere bouwers en be zienswaardigheden naar Goes te halen. Zelfs voor hem was het dit keer even spannend, want de op zet van de show was deze editie anders dan anders. De noodop vang van vluchtelingen in de Zee landhallen noopte tot een andere indeling, maar een immens pavil joen op het parkeerterein bood uit komst. „Het valt me honderd procent mee", zei Van 't Veen zaterdag. „Het is toch heel gezellig zo." In het paviljoen was onder meer ruim baan gemaakt voor mo- delracing: de clubleden lieten zien dat je ook met radiografisch be stuurbare auto's spectaculair kunt scheuren. Veel bekijks trok ook de impressie van de toekomstige nieuwe aansluitingen op de A58 bij Goes, uitgevoerd als speel- kleed. Kinderen verkenden de af ritten met speelgoedautootjes, on der toeziend oog van wethouder Loes Meeuwisse. „Het is voor het eerst dat we een wethouder als deelnemer hebben", grapte Van 't Veen. MIDDELBURG. Hof Welgelegen in Middelburg begint een crowd- fundactie om het bedrijf over eind te houden. Eigenaar Ard van de Kreeke liet dat zaterdaga vond weten via zijn nieuwsbrief. Vier maanden geleden is hij door ziekte geveld en de revalida tie gaat nog maanden duren. Vol gens hem hebben banken, belas tingdienst en financiers hem la ten vallen, waardoor de toe komst van zijn biologische stads- boerderij heel ongewis is. Hij wil zijn zorgcliënten, me dewerkers en al zijn klanten en relaties echter niet in de steek la ten. Er zijn volgens hem wel be drijven die geld in de hof willen steken maar dan vragen ze 'woe kerrentes'. Om toch vooruit te kunnen, aldus de ondernemer, start hij een crowdfundactie. Enkele ja ren geleden deed hij dat ook al een paar keer om zo geld op te halen voor uitbreiding van zijn bedrijf. Hij zegt dat de mensen die destijds geld in zijn bedrijf hebben gestoken, al voor meer dan de helft zijn terugbetaald. „De eerste deelnemers uit 2012 al helemaal." Gisteren kon hij vertellen dat al zo'n 25 mensen positief heb ben gereageerd op zijn oproep om zijn bedrijf financieel te steu nen. MAANDAG 22 FEBRUARI 2016 Arne slaat nieuwe vaarweg in door Emile Calon Rob Miezérus, Cees de Vries en Piet Castenmiller (vlnr) zijn ervan overtuigd dat de Middelburgse watersportvereniging De Arne er wel bij vaart als leden ook de mogelijkheid krijgen boten te gebruiken die eigendom van de vereniging zijn. foto Ruben Oreel Piet Castenmiller, voorzitter watersportvereniging De Arne door Luc Oggel GOES Modelbouw op zijn retour? Daar was afgelopen weekeinde in de Zeelandhallen in Goes weinig van te merken. Het jaarlijkse evene ment trok opnieuw duizenden be zoekers. Treintjes hebben niet alleen de be langstelling van grote mannen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15