Cavak zoekt weer naar een nieuwe Spielberg ALTIJD ALLES □VER SPORT ruim 180.000 auto's. Welke merken en modellen komen het meest voor? ZEELAND 13 Voorpremière film 'Knielen op een bed violen' merkenlijst worden in Zeeland in genomen door auto's van Duitse makelij: Opel (19.367 stuks) en Volkswagen (17.839). Ford, de der de in de rij, is in Zeeland met 15.131 stuks vertegenwoordigd. Noord-Zeeland kiest juist vooral voor Franse wagens Opel is het meest voorkomende merk in zeven van de dertien ge meenten (Middelburg, Goes, Bor- sele, Kapelle, Reimerswaal, Ter- neuzen en Flulst). Vooral Reimers waal heeft een opmerkelijk hoog Opel-gehalte. Daar is ruim 15 pro cent van de auto's van het merk. Ford is marktleider in Sluis en Vlissingen, Volkswagen in Veere en Noord-Beveland. Bewoners van Schouwen-Duiveland (Peu geot) en Tholen (Renault) kiezen het meest voor een Franse wagen. Toyota Aygo meest verkocht in Zeeland Het populairste model in Zeeland is verrassend genoeg de Toyota Ay go, met een neuslengte voor sprong op de Volkswagen Golf. De Aygo staat in alle dertien ge meenten bij de zes meest voorko mende modellen en bezet in Bor- sele de eerste plaats. De Renault Twingo is koploper in Vlissingen, Schouwen-Duiveland, Tholen en Noord-Beveland, maar blijkt el ders beduidend minder in trek. De Golf voert de lijst aan in Veere, Kapelle en Reimerswaal. Op de rangorde valt wel wat af te din gen. Bij het ene merk wordt meer onderscheid in modeltypes ge maakt dan bij het andere, zodat ze afzonderlijk minder hoog scoren. Kleine wagens vooral in trek De top-10 van meest voorkomen de modellen wordt vooral ge vormd door wagens van beschei den omvang. De enige midden klassers in de hoogste regionen zijn de Volkswagen Golf en de Ford Focus. Meeste Ferrari's in Borsele Zeeland telt 21 Ferrari's. Daarvan rijden er, naar verhouding, opval lend veel rond in de gemeenten Borsele (4 stuks) en Sluis (3). El ders zijn dat er twee of minder. Op zowel Tholen als Noord-Beve land mag niemand zich bezitter van een Ferrari noemen. Landelijk is de gemeente Blaricum lijstaan voerder, met 23 Ferrari's. Ook aardig om te weten: Zee land telt 14 Rolls Royces, waarvan vijf op Schouwen-Duiveland. Autobezit groter op platteland In de plattelandsgemeenten is het autobezit veel groter dan in de ste den. Borsele heeft relatief de mees te auto's. Daar bezit 67 procent van de inwoners van 18 jaar of ouder een wagen. In Middelburg (51 procent) en Vlissingen (52 pro cent) is dat aandeel het laagst. Wagens in landelijke gebieden zijn minder milieuvriendelijk In Terneuzen rijden naar verhou ding de meeste elektrische auto's van Zeeland, in Reimerswaal de minste. De wagens in Reimers waal kennen ook de hoogste ge middelde C02-uitstoot en de laag ste gemiddelde milieuclassificatie. Noord-Beveland heeft de meeste auto's die verboden zijn in een mi lieuzone. Goes scoort alles bij el kaar het hoogst - of minst slecht - als het gaat om de 'milieuvriende lijkheid' van het wagenpark. POPULAIRSTE AUTOMODELLEN EN -MERKEN VAN ZEELAND PER GEMEENTE 1. Sluis 2. Hulst 3. Terneuzen Opel 4. Vlissingen 5. Middelburg 6. Veere 7. Borsele 10. Reimerswaal 11. Noord-Beveland 9. Kapelle 12. Schouwen- Duiveland Peugot 8. Goes 13. Tholen TERNEUZEN De speelfilm Knie len op een bed violen is vandaag en morgen als voorpremière te zien bij Film by the Sea door het Jaar. De film is gebaseerd op de gelijknamige bestseller uit 2005 van Jan Siebelink. Regisseur is Ben Sombogaart, in Zeeland vooral bekend vanwege de film De storm. Ook regisseerde hij onder meer Bride flight en De tweeling. De hoofdrol wordt gespeeld door Barry Atsma. De cast be staat verder uit Noortje Her laar, Marcel Hensema, Bart Lup- pes, Nils Verkooijen, Willem Voogd en Gaite Jansen. De film is vanavond om 20.00 uur te zien in CineCity in Terneuzen en morgen om 14.00 en 19.30 uur in de gelijk namige bioscoop in Vlissingen. FilmstarZ is een acht maanden durend programma waarin drie aankomende regisseurs hun eer ste korte film kunnen maken. Dat gebeurt met intensieve coaching en begeleiding. Het pro gramma bevat workshops en trai ningssessies. De selectie van de drie regis seurs gebeurt in enkele stappen. Komende zaterdag is in het Film- labZ aan de Voltaweg in Vlissin gen de filmpitch. Iedereen van 16 jaar en ouder mag langsko men om zijn of haar filmidee toe te lichten aan de hand van eigen foto's of een animatie. Een vier koppige jury beslist aan het ein de van de dag welke zes mensen doorgaan naar de volgende ron de. In die tweede fase bouwen de kandidaten hun idee uit tot een filmscript. Dit wordt gepresen teerd aan de vakjury, waarna drie regisseurs hun plan mogen FilmstarZ is een acht maanden durend programma waarin drie aankomende regisseurs hun eerste korte film kunnen maken. realiseren. In de zomer zijn de opnamen. Vervolgens moet er in september en oktober worden ge monteerd. Het eindresultaat gaat in november feestelijk in premiè re, waarbij tevens een winnaar wordt gekozen. MET DE SPORTNIEUWS APP App Store MAANDAG 22 FEBRUARI 2016 troeft Duitsers op de weg af Populairste merk: Ford Populairste model: Ford Fiësta Populairste merk: Opel Populairste model: Opel Corsa Populairste merk: Populairste model: Ford Fiësta Populairste merk: Ford Populairste model: Renault Twingo Populairste merk: c^—-2v. Opel Populairste model: Ford Focus Populairste merk: Volkswagen Populairste model: Volkswagen C olf Populairste merk: Opel Populairste model: Toyota Aygo Populairste merk: Populairste model: Volkswagen Golf Populairste merk: /fT>. Ford (Jg) Populairste model: Renault Twingo Populairste merk: Opel Populairste model: Volkswagen Golf Populairste merk: Populairste model: Renault Twingo Populairste merk:^=^ Opel Populairste model: Opel Corsa Populairste merk: Renault RENAULT Populairste model: Renault Twingo VLISSINGEN. Stichting Cavak gaat weer op zoek naar Zeeuws filmta lent. De inschrijving van de zeven de editie van FilmstarZ is inmid dels geopend. Meer informatie: cavak.nl/filmstarz Available on the iPhone Available on the iPhone

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13