yMogelijE matchfbdng in Zeeland Toltunnel blijft een pijnpunt Eén parkeertarief binnenstad Hulst Fietsstad Schoorel heeft niks gemerkt s mm Verbranding fosförslik Reünie 150 jaar Het Goese Lyceum 2 ZEELAND 2 april 2016 Kijk op: www.pontes.nl/reunie COMMENTAAR De Westerscheldetunnel doet niet altijd waarvoor hij is aangelegd: verbinden. Zo lopen de reacties op de handtekeningenactie tegen de tol flink uiteen. De ge meente Terneuzen krijgt onderuit de zak van direc teur Harald Schoenmakers van de tunnelmaatschappij en van ge deputeerde Harry van der Maas. Zij vinden dat de gemeente de petitie niet moet steunen. Ze herinneren aan de totstandkoming van de tunnel. Zonder de acceptatie van tolheffing was de tunnel er nu niet. En zonder Westerscheldetunnel zou er geen Sluiskil tunnel zijn. Allemaal juist. De steun van Terneuzen voor het bur gerinitiatief heeft inderdaad ge makkelijke en ongenuanceerde kantjes. Het lijkt op huilen met de wolven in het bos. Maar kan Terneuzen wel anders? Het is on voorstelbaar dat de gemeente zich tégen het initiatief keert. Want dat Zeeuws-Vlamingen moeten betalen om in de rest van Nederland te komen, blijft een flink pijnpunt. De Westerschelde tunnel inclusief tol was en is het hoogst haalbare. Maar het is niet goed genoeg. Die tunnel moet zo snel mogelijk tolvrij. Elke verkenning in die richting is goed. Elke petitie ook. Toch zal het nog wel even duren voor de tunnel gratis is. Dus behalve steun geven zou Terneuzen de verwachtingen moeten temperen. Terneuzen kan moeilijk anders dan steun geven aan de petitie voor een tolvrije tunnel De Hulster gemeenteraad liet die hoofdlijn in het nieuwe parkeerbe leid intact. Toch kregen de opstel lers van dat beleid, het college van Wijkraad Hulst Binnenstad betreurt dat de parking voor vergunninghouders niet wordt afgeschaft B en W, de ondernemersvereni ging Hulst Vestingstad en de wijk raad Hulst Binnenstad, niet in al les hun zin. Op voorstel van CDA, Progres sief Hulst en Algemeen Belang Groot Hulst besloot de gemeente raad het jaartarief voor een ver gunninghoudersplaats, de bewo nersvergunning en een parkeer- schijf gelijk te trekken. Het wordt 40 euro. Voor vergunninghouders en bewoners betekent dit een ver hoging. VVD en SP stemden daar om tegen. Een andere belangrijke wijzi ging die de raad aanbracht, was dat met de parkeerschijf - waar voor inwoners van Hulst in aan merking komen - vier uur lang ge parkeerd kan blijven worden. B en W, ondernemersvereniging en wijkraad wilden dit terugbrengen tot twee uur, omdat er misbruik van wordt gemaakt. „Ze draaien op een dag de schijf een keer door en dan sta je dus acht uur op een dag voor 40 euro in het jaar", verdedigde wet houder Diana van Damme zich. Ze kon het gros van de partijen echter niet overtuigen, omdat vol gens die fracties twee uur te kort is om een boodschap te doen of een hapje te eten. Het parkeerbeleid moet ervoor zorgen, is de hoop, dat er meer be zoekers naar Hulst zullen komen. Almanak Goes wil dit jaar weer fietsstad wor den. Een collega die graag de pedalen beroert, gunt de Ganzestad die ereti tel van harte. Met een vette kantteke ning, eerst moet Goes één van de ge vaarlijkste punten voor fietsers, de ro tonde vlakbij de McDonald's, in orde maken. Met eenfietstunneltje bijvoor beeld, luidt zijn advies. Omdat het hier en daar glad leek, koerste hij deze week voor zijn doen uiterst voorzichtig richting de ge wraakte rotonde. Bij de eerste over steek ging het goed, maar bij de twee de zag hij nog net dat een automobi liste gas gaf. Een lichte botsing was niet meer te vermijden. De verklaring van de geschrokken bestuurster moet naar defietsstad-jury: „U zat net in mijn dode hoek." 'Hedwigepolder anders inrichten' Hulst gaat er werk van ma ken dat de Hedwigepolder anders wordt ingericht. Daar waren alle partijen het over eens tijdens een gemeenteraadsvergade ring. Hulst ziet niets in het huidige inrichtingsplan, waardoor door het graven van diepe geulen verzilting op de loer zou liggen. Hulst wil daarom dat de zeedijk blijft en water via een kokersluis de polder binnenkomt. Desnoods wil Hulst een bres in de dijk, waardoor het water zelf voor inrichting zorgt. Koning opent Kieldrechtsluis Koning Filip verricht vrij dag 15 april de officiële ope ning van de nieuwe Kiel drechtsluis bij Doel. Hij komt in het gezelschap van koningin Mathilde. Dat is door het kabinet van het Belgische koningspaar bevestigd. Er werd al gerui me tijd gespeculeerd over de komst van de koning. Elf jaar geleden werd het Deurganckdok geopend door Filips vader, Albert II. De Kieldrechtsluis is met 500 meter bij 68 en bijna 18 meter de grootste sluis ter wereld. Trappistenbier proefavond Zorgboerderij Binnenste Buiten in Terhole houdt vrijdag 26 februari een trap pistenavond. Er wordt die avond uitgebreid trappis tenbier geproefd. Paul Stockman vertelt over de Trappisten kloosterorde en Jonas Schollaert leidt de proeverij. Hij heeft een aan tal exclusieve trappistbie ren en bijbehorende kaas geselecteerd. De avond be gint om 19.30 uur en kost 17,50 euro per persoon.Re- serveren via info@ binnen stebuitenboerderij.nl. Expositie van Hersenspinsels De hersenspinsels van ze ven kunstenaars zijn vanaf komende woensdag twee maanden lang te zien in galerie/atelier/café Lokaal 54 aan de Nieuwstraat 54 in Terneuzen. De expositie bestaat uit schilderijen, me taalobjecten, beelden, siera den, zijdeschilderijen en et sen. Wethouder Frank Deij verricht zaterdag 27 februa ri om 15.00 uur de officiële opening. Hersenspinsels is van woensdag tot en met zondag gratis te bezichti gen van 13.00 tot 18.00 uur. -c MIDDELBURG. Tennisser Tho mas Schoorel vindt het 'uiterst vervelend' dat zijn naam nu in een matchfixing-zaak wordt ge noemd. „Ik kan er helemaal niets aan doen", zei de Amster dammer gisteren, „maar ieder een heeft het nu wel over die ene partij in Middelburg." Naar zijn Chileense tegen stander op 30 juni, Jorge Agui- lar, wordt onderzoek gedaan. Die verloor met 6-2 6-2. Schoor el: „Er is een vreemd gokpa- troon geconstateerd, maar het blijft gissen naar wat er precies gebeurd is. Niemand wil daar iets over zeggen. Ik heb ook niks aan Aguilar gemerkt. Maar als hij de partij heeft weggege ven, vind ik dat wel heel zuur. Ik speelde voor mijn gevoel een heel goede partij. Ik had een las tige wedstrijd verwacht, maar ik won makkelijk. Als hij er niet alles aan heeft gedaan om te winnen, was ik misschien toch niet zo goed als ik dacht." Vond Schoorel het dan niet opmerkelijk dat hij won van ie mand die meer dan 1000 plek ken hoger stond op de wereld ranglijst? De Amsterdammer stond immers 1344e, de Chi leen 319e. „Een ranking zegt niet alles", reageert Schoorel, die net terug was van een schouderblessure en daardoor een relatief lage ranking had. „Ik had ook al een keer eerder van hem gewonnen. Het was niet opmerkelijk dat dat weer gebeurde. Maar misschien wel dat het met tweemaal 6-2 was." In vaten, tanks, leidingen en fabrieksinstallaties zit 3400 ton fosforslik. Op 9 mei moet die op geruimd zijn, anders dreigt een financieel tekort voor de provin cie. Die staat namelijk borg voor de sanering, waarvoor 35 miljoen door Bob Maes HULST. Voor de binnenstad van Hulst gaat één parkeertarief van 1,30 euro gelden vanaf 1 juli en parkeren buiten de wallen wordt overal gratis. Tip? redactie@pzc.nl HULST DOEL TERHOLE TERNEUZEN Thomas Schoorel tijdens de bewuste partij in de eerste ronde van de Challenger Zeeland, foto Ruben Oreel door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG. Er kan tempo wor den gemaakt met het opruimen van het terrein van de voormalige fosforfabriek Thermphos in Vlis- singen-Oost.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78