Wat betaal je waar in Goes Geen controle meer op hondenpoep De Meeuw en Dirk van den Broek steken elkaar naar de kroon Kruispunt Lewedorp afgesloten BEVELANDEN en THOLEN 9 Een benzine-oorlog in Goes? Het begint er op te lijken. De Meeuw is het goedkoopst met benzine, Van den Broek met diesel. Succes in huis In vergelijking met vorig jaar is het tegenwoordig sowieso weer leuker om aan de pomp te staan. Maar in Goes lijken de brandstofprijzen sinds de komst van De Meeuw per dag vriendelijker te worden. De Meeuw, vooral bekend van de locatie aan de snelweg bij Ril land, heeft zijn vleugels uitgesla gen en is begin dit jaar neergestre ken aan de Patijnweg/Westeinde. Voorheen prijkte daar de Shell-schelp op de luifel. Nu hij zich goed en wel heeft genesteld, lijkt het erop dat De Meeuw één doel heeft en dat is in elk geval de goedkoopste benzine van de stad aan te bieden. Een muggenzifter zal roepen dat De Meeuw niet in Goes, maar in Kloetinge is geves tigd en formeel is dat ook zo, maar het is meterwerk. Dus als Dirk van den Broek aan de Beu kenstraat 'de laagste prijzen van Goes' bloklettert, dan liegen ze zuiver beschouwd niet. Toch is een liter Euro 95 bij De Meeuw, hemelsbreed misschien een kilometer van Dirk verwij derd, een cent goedkoper. Dat be ginnen automobilisten in de ga ten te krijgen, zegt manager Edwin Bogaers van De Meeuw. „Wij halen standaard zestien cent van de landelijke adviesprijs af, 'Wij halen standaard zestien cent van de landelijke adviesprijs af. Niet elke concurrent kan dat' daar staan we om bekend. Niet el ke concurrent kan dat." En ja, in een plaats als Goes kan dat tot een benzineoorlogje leiden, zegt hij. „Als een ander toch goedkoper is, informeer ik het hoofdkantoor en dat kijkt wat er dan nog mogelijk is." De Meeuw is overigens eigen dom van Avia, dat ook een tanksta tion aan de Anthony Fokkerstraat heeft. Avia is weer onderdeel van Vollenhoven Olie, een dieselhan delaar. Toch was een liter diesel bij Dirk van den Broek gisteren goedkoper dan bij De Meeuw, tot verrassing van Bogaers. Maar dat het inderdaad tot een brandstofoorlogje lijkt te komen tussen in elk geval De Meeuw en Dirk, blijkt uit de (schriftelijke) reactie van laatsgenoemde: „We waren en blijven de goedkoopste met de brandstofprijzen. De prij zen worden actief gevolgd en waar nodig aangepast", aldus woordvoerster Fiona Wijnbergen van moederbedrijf Detailresult Groep NV. Hoewel de prijzen dus per stad en dorp (flink) kunnen verschil len, is Nederland binnen de EU toch nog altijd het duurst wat be treft brandstof. Een liter Euro 95 kostte gisteren gemiddeld 1,47.6. België is een goed alternatief met 1,24.3, maar wie zijn auto écht voor een prikkie wil volgooien, moet 'even' naar Polen karren: 0,85.3 per liter ongelood. 'We zijn en blijven de goedkoopste. De prijzen worden actief gevolgd en aangepast' Avia, Anthony Fokkerstraat Euro 95:1,33.9 Diesel: 99,9 Sakko, Albert Plesmanweg Euro 95:1,31.8 Diesel: 98,7 Dirk van den Broek, Beuken straat Euro 95:1,31.9 Diesel: 0,95.9 Agri, Van Hertumweg Euro 95:1,31.9 Diesel: 0,96.9 BP, Vd Spiegelstraat Euro 95:1,31.9 Diesel: 0,97.9 Shell, Troelstralaan en Pea- ryweg Euro 95:1,34.9 Diesel: 1,00.9 Shell, Van der Spiegelstraat Euro 95:1,32.9 Diesel: 0,98.9 De Meeuw, Patijnweg Euro 95:1,30.9 Diesel: 0,96.9 *Prijzen van vrijdag 19 februari, vandaag kan het anders zijn. Deze bezuinigingen vormen de eerste stap die raad en college zet ten op weg naar een gezonde fi nanciële toekomst. Dat is nodig, omdat de gemeente de afgelopen jaren steeds tekorten had. Behalve de bezuinigingen die nu worden aangekondigd voor 2016, volgen later waarschijnlijk nog besparingen voor de lange termijn. Daar wil de gemeente de inwoners bij betrekken. Dit jaar bezuinigt de gemeen te 17.000 euro op de boa's. Ze con troleren nog wel op de blauwe zo ne en het parkeren van vrachtau to's, maar baasjes die de uitwerp selen van hun hond niet oprui- Voor scholieren die gebruikmaken van het leerlingenvervoer, is er straks nog maar één halte per kern. men, hebben niets meer te vre zen. Door voor het leerlingenver voer nog maar één opstapplaats per kern aan te wijzen en leerlin gen niet meer bij de voordeur op te halen, denkt het college 30.000 euro te besparen. Het op vrijdag middag sluiten van het gemeente huis levert negen mille op. Andere zaken die geld in het laatje brengen om de begroting sluitend te krijgen, zijn het herfi nancieren van leningen (120.000 euro), een bezuiniging op com municatie (10.000), het halveren van het budget voor milieueduca tie (4000) en het verlagen van het budget voor buurtpreventie (5000). Het buurtpreventieteam in Sint-Maartensdijk kan wel doorgaan. Verder wordt het kwa liteitsniveau van het openbaar groen verlaagd en gaat het aantal maaibeurten omlaag. Dat levert 40.000 euro op. Een meevaller is dat de belas ting op kabels een ton meer ople vert dan eerst werd gedacht. LEWEDORP. Wie vanaf vrijdag van af de Sloeweg naar Lewedorp wil moet omrijden. De afslag gaat dan definitief dicht. Alleen fietsers en bromfietsers kunnen nog tot juni gebruikmaken van het kruispunt. Het kruispunt verdwijnt in ver band met de verdubbeling van de Sloeweg. Inwoners van Lewedorp kunnen later gebruik maken van een nieuw viaduct bij de Molen dijk. Dat is nog in aanbouw. makelaar» Wegens succesvolle verkopen te koop gevraagd U fEEEEk M ZATERDAG 20 FEBRUARI 2016 Tanken steeds leuker in Goes door Luc Oggel Edwin Bogaers, De Meeuw Fiona Wijnberg, Detailresult Groep door Rob Paardekam THOLEN. Eén centrale opstap plaats voor scholieren die gebruik maken van het leerlingenvervoer, geen controle meer op honden poep en stoppen met dienstverle ning op vrijdagmiddag. Het zijn een paar van de maatregelen waar mee Tholen de begroting van 2016 sluitend wil maken. M2makelaars.nl NVM Gezinswoningen Middelburg Monumentenpand Middelburg of Vlissingen Gezinswoningen Goes of Kapelle 2/1 kap woningen/ hoekwoningen Goes Starterswoningen heel Zuid Beveland ^"De Meeuw De Meeuw exploiteert sinds begin dit jaar een tankstation in Goes. Een liter benzine was daar gisteren het goedkoopst, foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76