Meer statushouders op Tholen Borsele weert vanaf volgend jaar arbeidsmigrant van recreatieparken Yerseke Komende tijd werk aan riool M Word bezorger! 8 BEVELANDEN en THOLEN Tropische vogeldagen in Goes Werk met voldoende beweging? Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl De rioolgebreken zijn voor namelijk scheuren, lekkages, het binnendringen van grond en worteldoorgroei. In de regio Postzegelbeurs Postzegelclub De Be velander) houdt van daag haar voorjaars- beurs in Amicitia in Kloetinge. De veiling meester zal proberen vanaf 14.30 uur een honderdtal kavels van eigenaar te laten wisselen. De kavellijst is te vinden op www.postzegelclub- debevelanden.nl. De beurs duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Toegang is gratis. GOES Mijn dorp, mijn stad Zondag GOES door Rob Paardekam THOLEN. Tholen gaat waarschijnlijk meer asielzoekers met een verblijfs vergunning opvangen dan ze ver plicht is. Er komt misschien ook noodopvang van vluchtelingen. De gemeente heeft vorig jaar 54 zogeheten statushouders van een woning voorzien. In de eerste helft van 2016 moet Tholen dertig mensen huisvesten van het Rijk. In de tweede helft zijn dat er ver moedelijk iets meer. Als het aan burgemeester en wethouders ligt, doet de gemeen te een extra inspanning door tien procent meer statushouders te huisvesten dan vanuit Den Haag wordt opgelegd. Als er onvoldoende reguliere woningen beschikbaar zijn, kun nen deze mensen eventueel wor den opgevangen in leegstaande ge bouwen of vakantiehuisjes. Als de gemeenteraad het wil, is het college ook bereid om de mo gelijkheden voor noodopvang te onderzoeken. Dan gaat het om de opvang van 150 tot 200 vluchtelin gen voor een periode van 1 tot 3 jaar. Het is de bedoeling dat de po litieke partijen zich hierover uit spreken tijdens de commissiever gadering van 2 maart. De komst van een asielzoekers centrum op Tholen wijst het colle ge bij voorbaat af door Melita Lanting HEINKENSZAND. Vakantieparken moeten weer het domein van de toerist worden. Daarom mogen tij delijke werknemers in de gemeen te Borsele vanaf volgend jaar niet meer op vakantieparken wonen. In ruil daarvoor wordt het wel gemak kelijker om leegstaande panden te verbouwen of zelfs geheel nieuwe gebouwen neer te zetten voor de arbeidsmigranten. De tijdelijke werknemers op re creatieparken zijn sfeerbepalend, zegt wethouder Kees Weststrate. „Niet omdat ze overlast veroorza ken, maar omdat het niet bij el kaar aansluit. Ze gaan om zes uur 's ochtends weg naar hun werk en dat correspondeert niet met de re creant die wil uitslapen. Het ge volg is dat de recreant het niet naar de zin heeft." Borsele heeft te maken met twee soorten tijdelijke werkne mers. Aan de ene kant zijn het de mensen die werken in de fruit teelt. Zij zijn er meestal kort en slapen vaak in caravans op het erf van de agrariër. Dat mag straks maximaal twaalf weken en daarna moeten de caravans weer naar bin nen. Aan de andere kant zijn in het Sloegebied veel arbeidsmigranten. Fabrieken liggen stil voor groot on derhoud of aanpassing en dan zijn er veel tijdelijke mensen nodig. In de jaren '90 kwamen die 'stops' nog af en toe voor en uit die tijd Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en PZC. 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. vergoeding ca. 319,- per 4 weken; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15/18 jaar, afh. vd wijkgrootte. stamt het gedoogbeleid om op de recreatieparken te wonen. „Maar nu is er altijd wel ergens een stop", zegt Weststrate. En dat is de reden dat de gemeente het be leid wil wijzigen. Toch is het niet helemaal afgelo pen met tijdelijke bewoners op de recreatieparken. Inwoners van Bor sele die een poosje een huis nodig hebben in verband met een ver bouwing of relationele problemen kunnen er nog steeds terecht. En een andere uitzondering wordt ge maakt als een parkeigenaar besluit een deel van het terrein af te schei den en dit alleen te bestemming voor arbeidsmigranten. Dat mag ook. De gemeenteraad moet het nieuwe beleid nog goedkeuren. door Ellen Jobse WISSENKERKE. Het riool van Noord-Beveland is op verschil lende plaatsen dringend toe aan onderhoud. Bij de laatste in spectieronde is schade ontdekt aan de rioleringen in Kamper land, Kortgene, De Banjaard, Schotsman, Geersdijk en Wis- senkerke. De geconstateerde gebreken zijn voornamelijk scheuren in rioolbuizen, lekkages, het bin nendringen van grond en wor- teldoorgroei. Insituform Rioolrenovatie- technieken uit Zoetermeer kwam tijdens de aanbesteding als goedkoopste uit de bus en mag de rioolwerkzaamheden daarom uitvoeren. Het onder houd wordt uitgevoerd op volg orde van de soort en de ernst van de schade. De kosten om al le euvels te verhelpen of nieu we riolering aan te leggen, ko men uit op een totaalbedrag van ruim 200.000 euro. De ge meente Noord-Beveland kon gisteren nog niet zeggen wan neer en in welke plaats met de werkzaamheden wordt begon nen. KLOETINCE Middag vastgoed voor ouderen Het Bondenberaad Groot Goes houdt maandag een voor lichtingsmiddag voor ouderen met als the ma het kopen en ver kopen van een wo ning. Mark Faasse, voorzitter van de Ne derlandse Vereniging van Makelaars in Zee land, gaat in op de woningmarkt in de omgeving van Goes en beantwoordt waar mogelijk ook fi nanciële vragen. De middag is in wijk- gebouw De Spinne en begint om 14.00 uur. GOES Activiteiten in Ambachtscentrum In het ambachtscen trum in Goes kunnen kinderen van dinsdag tot en met donder dag tegen een gerin ge vergoeding deel nemen aan het ma ken van onder ande re schaapjes van wol en boekenleggers, bal met stof bekle den, fotolijstjes ma ken, houten poppe tjes aankleden, glas graveren en spiegels beplakken. De ate liers zijn ook open. Het Ambachtscen trum is geopend van 13.00 tot 16.30 uur. KWADENDAMME Uilenmiddag Natuurmonumenten houdt donderdagmid dag een uilenmiddag in het infopunt Zwaakse Weel in Kwadendamme. Tij dens de middag gaan kinderen braakballen uitpluizen. De activi teit begint om 14.00 uur en kost 4 euro per kind (tot 12 jaar). Aanmelden is verplicht en kan via natuurmonumen- ten.nl/agenda. GOES In Omnium in Goes vinden vandaag en morgen tropische vo geldagen plaats. Tijdens de vogeldagen kunnen kinderen natuurles volgen met een papegaai, tropische vogelsoorten ontdekken tijdens een verenspeurocht en vleesetende planten zien tijdens een ontdek kingsreis met een gids. Ook is er een klimwand en een kliminstuif. Het tropisch bos is dit weekend geopend van 10.00 tot 17.30 uur. De toegang kost 6,75 euro voor volwassenen en 6,25 euro voor kin deren van 5 tot 12 jaar. foto Ruben Oreel Zaterdag ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Elles- diek, Van Hattum- straat 5,13.30-16.00 uur - Open middag voor tentoonstel ling Mirjam en Ro nald Peeters. GOES Ambachtscentrum, Kattendijksedijk 27, 09.00-12.00 uur - In- loopmorgen Bonsai werkgroep Zuid west Nederland; Zeelandhallen, 10.00-18.00 uur - 24e editie Model bouwshow met als thema 'model- vrachtwagens'; Eras- muspark, Troelstra- laan 162,14.00-16.30 uur - Dansmiddag met DJ Peter; Po dium 't Beest, 20.00 uur - Avond van de Zeeuwse korte film. 'S-GRAVENPOLDER Poelvoordestraat 3, vanaf 20.00 uur - Dansavond Ont- spannings Vereni ging Amicitia. KAPELLE Het Fruitteeltmu seum, Annie M.G. Schmidtsingel 1, 10.00-12.00 uur - Start snertwandel- tocht over 6, 9 of 13 kilometer; Hervorm de Kerk, 19.30 uur - Instrumentaal con cert The Musix, be staande uit Maria Knops (harp), Marthe de Lange (dwarsfluit), Corrie Wielink (viool), Csaba Erdös (cello), Arie van der Vlist (orgel) en Lennert Knops (piano). KLOETINGE Dorpshuis Amici tia, 10.00 7.00 uur - Postzegelbeurs met veiling; Geertes- kerk, Geertesplein 24,19.30-21.30 uur - Koor- en samen- zangavond m.m.v. Chr. Samengesteld Mannenkoor Zee land. RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, Hoofdweg 45,20.00 uur - Voor stelling 'Kusje erop' door 'Niet Schie ten!', bestaande uit Arend Edel en Maar ten Hennis. WEMELDINGE Dorpsplein, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt. YERSEKE K.C. De Haven, Dreef 6,14.00 uur - Klucht 'Bella's Beau tysalon' door toneel vereniging Veere. Bethelkerk, Tulp straat 2,10.00 uur - Zendingszondag in Vrije Evangelische Gemeente; Om nium, Zwembad- weg 3,10.00-17.30 uur - Tropische Vo geldagen; Zeeland hallen, 10.00-18.00 uur - 24e editie Mo delbouwshow met als thema 'model vrachtwagens'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 75