Zweden vervolgt Victor Muller 6 NIEUWS Aspirant-agent bestraft om kinderporno Agressieve reizigers in het ov hard aanpakken en strenger straffen, naar wens van het spoorpersoneel, dat wil de politiek best. Extra maatregelen moeten alleen wel haalbaar en uitvoerbaar zijn. '#lkspoorweP is groot succes De Zweedse FIOD meldde eerder op de dag al dat vijf voormalige topbestuurders van Saab zouden worden vervolgd, zonder daarbij namen te noemen. Aanklager Olof Sahlgren bevestigde later op de dag dat de Nederlander onder de vijf aangeklaagden is. De aan klacht is gisteren officieel inge diend bij de rechtbank in Vanersborg. Sahlgren denkt dat Muller zich gewoon zal melden in Zweden zo dra dat nodig is. Hij verwacht niet dat Nederland om uitlevering zal moeten worden gevraagd. „Hij heeft tot nu toe altijd in de hoog ste graad zijn medewerking ver leent", aldus de aanklager. „Reëel gezien zal de zaak in het gunstig ste geval in de herfst inhoudelijk worden behandeld." Muller was van 2010 tot 2012 de baas bij de Zweedse autoprodu cent Saab, na de overname van dat bedrijf door Spyker. In een reactie laat hij weten 'elke verdenking ca tegorisch van de hand te wijzen'. De vijf oud-topmensen van Saab Automotive AB worden er van beschuldigd een bedrag van omgerekend 3,5 miljoen euro uit het zicht van de belastingdienst te hebben gehouden. De hoogte van het bedrag maakt het een ernstig misdrijf, zo stelde de Zweedse FI OD gisteren. Indien ze schuldig worden bevonden, hangt de ver dachten een boete en/of een ge vangenisstraf van zes maanden tot vier jaar boven het hoofd. Zijn Zweedse advocaat meldt dat Muller niets wist van verval ste rekeningen. „Hij was niet in de positie om die te zien. Muller werkt volledig mee aan de zaak, maar we zijn absoluut niet bang dat er iets gevonden wordt. DEN HAAG Een politieman in op leiding moet de cel in voor kinder porno. Hij had via een chatroom contact gelegd met een 15-jarig meisje. Vervolgens dwong hij haar om naaktfoto's en -filmpjes van zichzelf te maken. Hij dreigde eer dere beelden te verspreiden als ze niet zou gehoorzamen. De 27-jari- ge man uit Ter Aar (Zuid-Hol land) is gisteren veroordeeld tot twaalf maanden cel, waarvan zes voorwaardelijk. Toen het meisje vorig jaar het contact met hem ver brak, zocht hij in de politiesyste men op waar ze woonde. Hij dreig de dat hij naaktfoto's van haar op internet zou zetten als ze geen contact met hem zou opnemen. Dat is schending van het ambtsge heim van een politieambtenaar en ook daarvoor is hij bestraft. Naar aanleiding van het verhaal van gisteren in deze krant over de agressie tegen spoorpersoneel zijn presentatoren Mattie Valk en Wietze de Jager van Qmusic-programma Mattie &Wietze de hashtag #ikspoorwel gestart. Met groot succes. Hij is trending en ook prominenten doen mee. Met opgeheven hand zeggen spoorgebruikers dat het moet stoppen met dat geweld. door Sander van Mersbergen STOCKHOLM Voormalig Saab-top- man en 'economische wonderboy' Victor Muller wordt in Zweden ver volgd voor het dwarsbomen van be lastingcontroles. Dat heeft de Zweedse fiscale opsporingsdienst gisteren bekendgemaakt. 66 procent van de conducteurs en machinisten heeft het laatste jaar één tot tien keer spoorweggeweld meegemaakt, bleek uit een enquête van spoorwegvakbond VVMC en deze krant. Treinpersoneel wordt geschopt, bespuugd, uitgescholden en bedreigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6