Bastiaansen ziet Jeugd Olympische Spelen compleet mist ingaan HE Facility overtuigend naar het kampioenschap Deprez houdt profvoetbal in het achterhoofd eerste volledig Zeeuwse triatlon terug Laatste winnaar zorgt voor eerste opvolger SPORT 11 wisselpunten. Bij onze locatie kun je meelopen bij het zwem men, de fietsers kun je verschil lende keren op het parkoers zien en de lopers kun je ook al van ver re zien aankomen." „Aan de toppers biedt het par koers de ruimte om 'hun ding' te doen, want het is een snelle rou te, overzichtelijk en veilig. Daar naast start tien dagen later in Sluis de Zwintriatlon. Ik zou het wel weten; ik zou onze triatlon als voorbereiding gebruiken. Voor de recreanten is het een laagdrem pelige manier om kennis te ma ken met de sport. Binnen ander half uur ben je klaar." Of Vasseur oude triatlontijden kan laten herleven, weet hij niet. Hij hoopt het. Voorzichtig heeft hij contacten gelegd om volgend jaar ook een triatlon in Terneu- zen te houden. „Ik bied ook triat loncursussen aan en geef clinics bij bedrijven in de hoop dat colle ga's elkaar enthousiasmeren." Vasseur heeft de eerste trap te gen het Zeeuwse triatlonballetje gegeven. Zo'n tien jaar geleden zag het triatlonlandschap er heel anders uit. Westkapelle en Zoutelande hadden hun eigen triatlon, in Kruiningen had je de Den In- keltriatlon en in Kamperland de Schotsmantriat lon. Op een steenworp afstand hadden ook Bergen op Zoom en Hoogerheide eigen triatlons. Een gebrek aan financiën of te hoop lopen tegen de ambtelijke regeltjes waren de doodsteek voor de ze triatlons. „Vooral van de Schotsmantriatlon was het jammer. Dignus Lensen stopte ermee na vijf tien jaar organiseren. Zo jammer dat Dynamica, no ta bene ook een triatlonvereniging, daar niet in is gesprongen." Andere Zeeuwse plaatsen waar ooit een triatlon is gehouden zijn Zierikzee, Oostkapelle, Seroosker- ke, Hoek, IJzendijke, de Braakman, Breskens, Oost burg, Axel, Graauw, Roompot, Terneuzen, Wilhel- minadorp, Heinkenszand, Schoondijke en Wemel- dinge. Bastiaansen, die vorige week vrij dag nog de vlag mocht dragen tij dens de openingsceremonie, gold als één van de titelkandidaten. Hij is immers de regerend wereldkam pioen bij de junioren. Maar hij slaagde er in Noorwegen niet in een goede afdaling te maken. In zijn eerste run ging het bij de tweede sprong mis: hij ging onder uit bij de landing en scoorde slechts 31,50 punten. In de tweede run ging het op hetzelfde punt verkeerd. Het resultaat was een score van 30,00. „Dit is heel zuur. Ik ben teleur gesteld in mezelf', reageerde Basti aansen op de site van de Neder landse Ski Vereniging. „De trainin gen gingen gisteren en vandaag heel goed. In de wedstrijd viel ik twee keer bij een cab 900 (2,5 draai met verkeerde voet voor). Die sprong land ik normaal altijd. Het is heel erg jammer." De jonge Zeeuws-Vlaming had wel een ge mankeerde voorbereiding. Hij lag afgelopen week in Lillehammer drie dagen ziek op bed. Maar Basti aansen wilde het niet als excuus gebruiken voor zijn mislukte sprongen. Hij voelde zich op de wedstrijddag ook weer helemaal fit. De volgende belangrijke wed strijden voor Bastiaansen zijn een wereldbekerwedstrijd voor senio ren in Slovenië (maart) en het WK voor junioren in Oostenrijk (april). TERNEUZEN. HE Facility verzeker de zich op de achttiende speeldag overtuigend van de titel in de tweede klasse van het zaalvoetbal rayon Midden Zeeuws-Vlaande- ren. Verrassend was die afloop niet, omdat HE Facility al het ge hele seizoen bovenaan stond en al leen in de beginfase enige concur rentie duldde. De koploper werd onbereikbaar voor de concurren tie door een 9-5-overwinning op Reham Vastgoed. Unitron won eveneens, met 4-2 van Zeldenrust, maar die zege mocht de nummer twee niet meer baten. In de derde klasse gaat de strijd tussen De Zwaan en PIBLW voor lopig onverdroten voort. Beide teams waren weer goed voor drie punten. De Zwaan wees Bart Ver- vaet met 10-5 terug, PIBLW boek te een nipte zege tegen Energetica (5-4). Dat Bart Deprez zijn handtekening heeft ge zet onder een contract bij zaterdag-hoofdklas ser ASWH, betekent nog niet dat hij het profvoetbal uit zijn hoofd heeft gezet. Gisterochtend werkte de spits van Goes een tweede trai ning af bij Sparta Rotterdam. „Waarom zou ik het niet nog maals proberen? Slechter word je er sowieso niet van." Hoewel Deprez momenteel trai ningen bij Sparta Rotterdam af werkt, maakte hij donderdag be kend dat hij na dit seizoen uit komt voor hoofdklasser ASWH. De aanvalsleider van zondag-eer steklasser Goes verwacht in sep tember de master Financial Econo mics aan de Erasmus Universiteit Rotterdam af te ronden. „Ik moest kiezen tussen Rotterdam en Zee land. De afgelopen vier jaar reisde ik heen en weer, vanwege het voet bal. Dat is best te doen als stu dent. Maar als je veertig uur in de week werkt, wordt het een ander verhaal." Deprez hakte onlangs de knoop door en kiest voor een be staan buiten de provincie. In de 'Vorig jaar heb ik al met ASWH gesproken. Vier weken geleden werd ik opnieuw benaderd' omgeving van Rotterdam ziet hij meer kansen op een baan. „Vorig jaar heb ik al met ASWH gespro ken. Sindsdien heb ik contact ge houden met iemand die mede de selectie samenstelt. Vier weken ge leden werd ik opnieuw officieel benaderd. Het is nu een mooi mo ment om de stap te maken." Sparta In het verleden speelde Deprez met Kloetinge een aantal keer te gen de club uit Hendrik-Ido-Am- bacht, vandaag de tegenstander van Hoek. „Ik zie dit als een aardi ge stap omhoog. Alle randvoor waarden zijn in orde. Ondanks de stroeve start van ASWH dit sei zoen, verwacht ik volgend jaar bo venin de hoofdklasse mee te draaien." Het getekende contract bij ASWH heeft voor Deprez geen gevolgen voor een mogelijke over stap naar Sparta Rotterdam, de club waar hij vorig seizoen al eer der werd getest. „Er is een clausu le in mijn contract opgenomen dat ik naar Sparta kan." Volgens de aanvaller zijn Dolf Roks (manager spelerszaken) en assistent-trainer Richard Strieker tevreden over hem. Tot dusver trainde Deprez bij de koploper 'Vorig jaar speelde ik alleen met testspelers samen. Nu ligt het niveau veel hoger' van de Jupiler League twee keer mee met de selectiespelers die de voorbij weken hun minuten maak ten bij de beloften. Hij stond met onder andere Jo- han Voskamp op het veld. „Vorig jaar speelde ik alleen met testspe lers samen. Nu ligt het niveau veel hoger", aldus Deprez. De oefensessies die de spits uit Kortgene bij Sparta afwerkte, be stonden vooral uit kleine partij tjes. Binnenkort mag hij zich be wijzen als er elf tegen elf gespeeld wordt. Een datum moet nog vast gesteld worden. Daarna zal duide lijk worden of Sparta heil ziet in de komst van Deprez. „Ik heb nog niet met hoofdtrainer Alex Pas toor gesproken", vertelt de aanval ler. „Ik zie wel hoe het loopt." ZATERDAG 20 FEBRUARI 2016 Zeeuwse triatlon door Rudy Boogert vlissingen. Hoe symbolisch: de winnaar van de laat ste volledig Zeeuwse triatlon organiseert de volgende Zeeuwse triatlon. In de zomer van 2013 won Remy Vasseur (voor de derde keer op rij) immers de Triat lon Zeeland op de boulevard in Vlissingen. Komende zaterdag zorgt hij in Middelburg voor het vervolg. door Roeland van Vliet LILLEHAMMER. Voor snowboarder Erik Bastiaansen is zijn optreden bij de Jeugd Olympische Spelen in Lillehammer op een teleurstelling uitgelopen. De bijna achttienjarige Terneuzenaar werd na twee beroer de runs negentiende op het onder deel slopestyle. Erik Bastiaansen. foto Andy Troy door Eddy van der Hooft Uitslagen. Tweede klasse: Kraker Trai lers-Van Kouteren/Café Driewegen 14-10, Unitron-Zeldenrust Steelantcollege/ FraJaWeb 4-3, Navi- mar-ZW Hulst 2 7-3, Reham Vast goed BV-HE Facility 5-9, De Bokx/Kya betonboringen-Bakkerij van de Velde 6-3. Derde klasse: Tandartsenpraktijk Scheepens-Du Commerce 2 6-20, Bart Vervaet Optiek-De Zwaan 5-10, HKC/Topvorm-Dow 5-7, MBT-Sonke Bouwbedrijf 7-4, PIBLW/Reintegratie KMS-Energetica Natura 5-4. door Len Wolters Bart Deprez, aanvaller Goes Bart Deprez Start van de laatste echte Zeeuwse triatlon in 2013. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 63