Op zaterdag 27 augustus brengt Middelburg de 10 SPORT De Nooijer lijkt topper tegen Ludogorets te moeten missen Gelauwerde triatleet uit Vlissingen zet zijn lievelingssport weer in de schijnwerpers. ,-w- Jeremy de Nooijer moet morgen bij de herstart van de Bulgaarse voetbalcompetitie vrijwel zeker vanaf de tribune toekijken. De Vlissingse middenvelder van Lev- ski Sofia kampt met een ham stringblessure en lijkt niet op tijd fit voor de topper tegen kop loper Ludogorets. „Ik heb op het trainingskamp in Turkije een verrekking opgelo pen", aldus De Nooijer. „Ik moest zeven dagen rust nemen. Maandag heb ik getraind, maar dinsdag kreeg ik er weer last van. Ik denk dat ik de wedstrijd tegen Ludogorets niet haal. Daar baal ik echt van, want het is een grote wedstrijd." Bij nummer twee Levski Sofia, dat vijf punten minder heeft dan Ludogorets, vertrokken tijdens de winterstop zeven spelers. Er kwamen vijf nieuwelingen voor terug. De Nooijer: „Ik ben be nieuwd hoe we het gaan doen. Het is nog lastig om te zeggen of we er op vooruit zijn gegaan." Eind januari gebruikte De Nooijer zijn twee vrije dagen in Turkije om even heen en weer te reizen naar Vlissingen. „We heb ben bijna een maand in Antalya gezeten. Op een gegeven mo ment wil je dan wel even weg", aldus De Nooijer. Tahapary nieuwe trainer van ZSC'62 John Tahapary gaat komend voet balseizoen aan de slag als trainer van ZSC'62. De uit Goes afkomsti ge oefenmeester volgt Jos Kriste- lijn op, die heeft besloten om na één seizoen te stoppen bij de za terdag-vierdeklasser. ZSC'62 be zet momenteel de derde plaats in de vierde klasse B. De achter stand op koploper SKNWK be draagt slechts drie punten. Taha pary stapte tijdens de winterstop op bij Kruiningen, nadat duide lijk was geworden dat de spelers groep komend seizoen niet met hem verder wilde. Gelijkspel in derby Pearle en Treva De streekderby in de tweede divi sie driebanden tussen Pearle Opti ciens en Treva/'s Lands Welvaren leverde geen winnaar op. Het duel in Sas van Gent eindigde in een 4-4-gelijkspel. Namens de thuisploeg was Etien- ne van Damme te sterk voor Ro nald van Geyt en liet Cor de Jon ge tegenstander Raymond Peeters achter zich. Voor de bezoekers pakten Tonnie van Iwaarden en Rinus Pankow de winst. Van Iwaarden was te sterk voor Pascal Claus, Pankow won van Eddie van Goethem. sport kort VLISSINGEN. Het is hoog tijd dat er weer een Zeeuwse triatlon komt, vindt Remy Vasseur. „An ders bloedt het dood", vreest de Vlissingse (tri)atleet. „Sommige mensen praten er nog over, maar dat worden er steeds minder." Za terdag 27 augustus wil Vasseur de sport in Zeeland nieuw leven inblazen met de Top Triatlon Zee land in Middelburg. Natuurlijk start de Zwintriat lon al sinds jaar en dag in Sluis, maar de wedstrijd voert ook voor een belangrijk deel door België. Een volledig Zeeuwse triatlon is al drie jaar niet gehouden in de provincie. De Triatlon Zeeland was in 2013 de laatste stuiptrek king van een eens wervelende triatloncultuur. In twintig Zeeuwse plaatsen werd ooit een triatlon gehouden. Aan dat rijtje wordt nu Middelburg toege voegd. „Ik moet het draaiboek nog aanleveren voor de benodig de vergunningen", vertelt Vas seur, „maar de gemeente staat er positief tegenover." Het betreft 1/8 triatlon met 500 meter zwem men, 20 kilometer fietsen en 5 ki lometer hardlopen. Volgend jaar hoopt Vasseur uit te kunnen brei den naar een kwarttriatlon. De triatlon is het grootste pro ject waar Vasseur met zijn nieu we bedrijf B4Sport/Events is in gedoken. „Met de Bike2Run-wed- strijden in Vlissingen heb ik in middels de nodige ervaring opge daan met organiseren. De eerste keer moesten we er geld op toe leggen, de tweede keer kwamen we uit de kosten en misschien kunnen we er dit jaar wel iets aan overhouden." Zijn belangrijkste 'wapen' is echter zijn eigen jarenlange erva ring als triatleet. Alle (inmiddels verdwenen) Zeeuwse triatlons 1 A ;V*-AC. heeft hij gedaan én gewonnen. Buiten de provincie kennen ze hem als prijzenpakker (meer maals stond hij op het podium bij het Nederlands kampioen schap in Almere) en zelfs buiten Nederland was hij succesvol. Vasseur weet wat triatleten kunnen waarderen en wat niet. „Je hebt bij een triatlon een cen traal punt nodig. Dat is bij ons het fietsbedrijf Cyclehub in Mid delburg. Daar ligt een heel grote parkeerplaats bij die we gaan in richten als een soort braderie. Er komen stands, eettentjes, een DJ, maar daar zitten ook de jury en de wisselzone." „De locatie biedt de volgers van de triatleten de kans ze een keer of zeven aan het werk te zien. Bij heel veel triatlons waar aan ik heb meegedaan, zag je ons hooguit vier keer, dat was bij de "W SOFIA Jeremy de Nooijer tijdens het trainingskamp in Turkije, waar Levski Sofia liefst 25 dagen verbleef. SCHARENDIJKE SAS VAN CENT JABAL AL AKHDHAR Van Goethem op ruime achterstand Brian van Goethem (foto) kwam in de vier de etappe van de Ron de van Oman op rui me achterstand van ritwinnaar Vincenzo Nibali binnen. De wiel renner uit Sluiskil, die uitkomt voor Team Roompot Oranje Pelo ton, werd 130e op 18.18 minuten van de Italiaanse winnaar. Ni bali won de koningin- nenrit naar Green Mountain en nam ook de leiderstrui over van Edvald Boasson Ha gen. Tom Dumoulin werd gisteren vierde, op achttien seconden van Nibali. In het algemeen klas sement bezet Brian van Goethem nu de 102e plaats. Zijn ach terstand op leider Ni bali bedraagt 24 minu ten en dertig secon den. De Ronde van Oman duurt tot en met zondag. HULST Belangrijke zege Van Waterschoot In de strijd om de tweede plaats in de eerste klasse vrouwen van de bedrijfsvolley- balcompetitie in Hulst deed het team van Van Waterschoot de ze week belangrijke za ken. Van Waterschoot versloeg Progression met 2-1 en vergroot te zijn voorsprong op zijn directe concur rent daarmee tot vijf punten. In de eerste set was er weliswaar een 17-25-nederlaag, maar daarna zegevier de de nummer twee met 25-17 en 25-18 tweemaal op rij. Onderin kwam De Sterre nog vaster op de laatste plaats te staan door een 1-2-ne- derlaag in het duel met nummer voor laatst Mulan. In de tweede klasse kwam Saman Compiet op zes punten van koplo per Henny Co door een 3-0-overwinning op DiDi. Henny Co was deze week vrij. Vasseur reanimeert door Rudy Boogert SC M Remy Vasseur. Bart Deprez (rechts) verruilt Goes voor ASWH maar blijft in beeld bij Sparta, foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62