Freddy Scheele krijgt Zilveren Wiel van KNWU Doesburg speelt graag tegen ASWH Heimwee SPORT 9 Jasper de Caluwé en Edwin van Immerseel wilden dat niet onopgemerkt voorbij laten gaan en benaderden de KNWU. „Ze waren meteen enthousiast", liet De Caluwé weten. „Ik was van mening dat alle inspanningen van Scheele voor de wielersport beloond moesten worden en ik ben blij dat de KNWU dat ge daan heeft." De afgevaardigden van de na tionale wielerbond reikten tij dens de wieleravond het Zilveren Wiel uit aan Freddy Scheele. Dat wil Doesburg graag zo houden, tegen de club die on langs interesse in hem toonde. „Het was een beetje vaag", zegt Doesburg. „Ik was in beeld om ko mend seizoen bij ASWH te gaan spelen maar de afgelopen twee weken heb ik niets meer ge hoord." ASWH legde met Jeremy Hubregtse en Bart Deprez inmid dels wel twee spelers van Goes vast. De voetbaltoekomst van Does burg is nog in nevelen gehuld. De spits, met zes doelpunten topsco rer van Hoek, zat donderdag avond rond de tafel met Jacky Lambert, lid van de technische commissie van Hoek. Doesburg hield er geen lekker gevoel aan over. „Het kwam er op neer dat ik mag blijven, maar ik hoorde niet bij de zes spelers die ze sowieso wilden houden. Die jongens heb ben hun contract al verlengd. Ik wacht rustig af wat er de komen de tijd gebeurt en kijk ondertus sen verder." Halsteren heeft wel kenbaar gemaakt Doesburg graag aan de selectie toe te willen voe gen. Volgende week zit de snelle aanvaller rond de tafel met verte genwoordigers van de Brabantse zondag-hoofdklasser. Vanmiddag wil hij graag uit blinken, net als in de heenwed strijd tegen ASWH. „Ik vind dat ASWH een goede ploeg heeft, maar het komt er toch niet hele maal uit. De afgelopen seizoenen konden ze tegen ons ook weinig creëren. Wij zijn dit seizoen slecht gestart en staan er nog niet best voor. Maar ASWH is de num mer zes en heeft maar zes punten meer. Het zit dus best dicht bij el kaar." Trainer Jannes Tant moet het vandaag in Hendrik-ldo-Am bacht stellen zonder Lionel Fitsch. De centrale verdediger is na zijn twee gele kaarten tegen Zwaluwen voor één duel ge schorst. Tegenover het ontbreken van Fitsch staat de terugkeer van Thomas van Renterghem. Hij was tegen Zwaluwen geschorst en kampte ook met een lichte hamstringblessure. De kans is groot dat Fitsch centraal achterin wordt vervangen door Mateusz Kuzmicki. Fabian Wilson behoort nog niet tot de wedstrijdselectie. De rechtsback moet na zijn zware knieblessure opnieuw minuten maken in het tweede elftal. Naast Wilson melden ook Bjarne de Vreeze en Brian van Wingen zich vandaag bij het tweede elftal. COLUMN Als Hugo Borst op zon dagavond bij Studio Voetbal aanschoof ging ik er altijd even goed voor zitten. Borst is een begenadigd schrijver en stond ook op tv op eenzame hoogte. Hij zwengelde discussies aan, was goed geïnformeerd en zorgde voor leven in de brouwe rij. Deze week heb ik de discussie met Bert van Marwijk in 2009 nog even opgezocht op YouTube. Borst weet dat Wesley Sneijder ter discussie staat bij Oranje, maar Van Marwijk ontkent dat. De journalist noemt de bonds coach aan het eind van een verhit te discussie een jokkebrok. Zulke televisie krijgen we op zondag niet meer voorgeschoteld. Op zich is met de ingrediënten van Studio Voetbal nog altijd wei nig mis, alleen doen veel mensen die aan tafel zitten er niets mee. Jan Mulder is duidelijk van een an dere generatie en zorgt met zijn warrige gedrag vooral voor erger nis. Zijn zoon Youri is niet meer dan opvulling. Zo durft hij geen echte mening te ventileren over het wanbeleid bij FC Twente, van wege zijn innige band met die club. Wat zit je daar dan te doen? Co Adriaanse heb ik wel hoog zit ten, maar hij deed zondag heel De journalist noemt de bondscoach aan het eind van een verhitte discussie een jokkebrok erg zijn best om Martin van Geel te verdedigen na alle malaise bij Feyenoord. Logisch, want Adriaan se en Van Geel werkten succesvol samen bij Willem II en AZ. Waar zijn de onafhankelijke gees ten? Wanneer krijgen andere jour nalisten eens een kans aan tafel? Naast Willem Vissers en Sjoerd Mossou zwemmen er in de Neder landse voetbalwereld echt nog meer goed geïnformeerde vissen met een mening rond. Voordat hij in 2011 stopte vertelde Borst in VI al dat hij in slaap was gesust door de saaie voetballers en trainers aan tafel. Hij vertelde van opinie, discussie en debat te houden, maar niet van slap gelul. Hij werd er licht depressief van. Daar heeft nu niemand last van bij Studio Voetbal. Tom Egbers is geen Jack van Gelder, Arno Ver meulen doet zijn best maar wordt door veel kijkers niet gepruimd. Met Bert van Marwijk, de familie Mulder en Ruud Gullit hoefje niet op spraakmakende televisie te rekenen. Ik krijg met de week meer heimwee naar Hugo Borst. COrtCH ZATERDAG 20 FEBRUARI 2016 Rik Vanwalleghem (links) tijdens Leve de Koers! in Porgy en Bess in gesprek met Johan Musseeuw. foto Ronald den Dekker door Job de Feijter TERNEUZEN. Tijdens de wieier- avond in Porgy en Bess werd Fred dy Scheele uit Hoek in het zonne tje gezet. Scheele heeft zich gedu rende dertig jaar ingezet voor het wielrennen, maar is nu gestopt. door Barry van der Hooft GOES Met een weergaloze solo en een prachtige kopbal zorgde Kyle Doesburg er op 3 oktober voor dat Hoek tegen ASWH drie belang rijke punten (2-1) pakte. Vanmid dag staat de aanvaller uit Goes in Hendrik-ldo-Ambacht weer tegen over die club en wil hij met Hoek de derde overwinning op rij boe ken. „Ik speel altijd graag tegen ASWH", bekent Doesburg. „De af gelopen jaren hebben we niet vaak van die club verloren." Kyle Doesburg viert zijn gelijkmaker tegen Zwaluwen met Nathan Lagrou. Rechts Lionel Fitsch, die vandaag geschorst is. foto Sjaak van der Salm Barry van der Hooft whc boüsscw, -XVmtiV'-' bv.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61