Kloetinge sterk vanaf de bank Van Drongelen blijft maar winnen met Sparta Van Poelje wil beleving en scherpte bij Vlissingen Leeuw van Vlaanderen bij 'Leve de Koers' 8 SPORT Drievoudig winnaar van de Ronde van Vlaanderen spreekt zich uit tijdens uitverkochte wieleravond in Terneuzen. Arie van der Zouwen heeft dit seizoen een ge lukkige hand van wisse len. De trainer van Kloe tinge zag al zeven doelpunten van de bank komen. Op een totaal van 29 treffers betekent dat dat bijna een kwart van de goals door inval lers is gemaakt bij de zaterdag-eer steklasser. Deze zevenklapper staat in schril contrast met het aantal 're servegoals' dat Kloetinge vorig sei zoen produceerde, toen het nog in de hoofdklasse speelde. Op de voorlaatste speeldag werd Jason Tjien Fooh toen als invaller match winnaar tegen Ter Leede (1-0). Dat was het eerste en enige Kloe- tinge-doelpunt dat seizoen van een invaller. De zeven invallergoals van Kloetinge zijn dit seizoen het hoogste aantal bij de Zeeuwse top- zes (de hoofdklassers Hoek en Vlissingen en de eersteklassers Bruse Boys, Kloetinge, Goes en Zeelandia Middelburg). Bij Bruse Boys en Zeelandia Middelburg scoorde ruim over de helft van de competitie nog geen enkele inval ler. Achter Kloetinge is Vlissingen een goede tweede. De twee doel punten afgelopen zondag van Re- gilio Pinas tegen Baronie (3-2-ze- ge) brachten het totaal van Vlissin gen op vijf goals van invallers. Op een totaal van 28 treffers is dat achttien procent. Vorig seizoen kwamen bij Vlissingen eveneens vijf goals van de bank. Hoessein Bouzambou maakte er toen twee als invaller, op dat aantal staat hij nu ook. Net als Vlissingen heeft Goes vijf goals te danken aan invallers. Op een seizoenstotaal van 39 doel punten hebben die procentueel minder waarde dan de vijf van Vlissingen. Kloetinge-speler Wouter de Craene is met drie doelpunten topscorer onder de invallers. Een record is dat niet. Niels Domini- cus en Arjan Koopmans maakten namens Hoek al eens vier goals als invaller bij Hoek. Ook de ze ven van Kloetinge kent zijn meer dere. Hoek produceerde in het sei zoen 1998/1999 al eens elf doel punten vanaf de bank. Scorende invallers bij Zeeuwse top 6 Club Scorende invallers I Kloetinge 7 24% Vlissingen 5 18% Goes 5 13% Hoek 2 14% Zeelandia Middelburg 0 0 - Bruse Boys 0 0 - Van Drongelen speelde centraal achterin en werd in blessuretijd gewisseld. Bij de gelijkmaker van Telstar verloor Van Drongelen voor rust na een steekpass een sprintduel van Tarik Tissoudali, die Stefano Lilipaly in staat stelde de 1-1 binnen te schieten. Daarna trok Sparta het duel via topscorer Thomas Verhaar en Ryan Sanusi alsnog naar zich toe: 1-3. Bij Tel star maakte de uit Goes afkomsti ge linksback Van den Houten de negentig minuten vol. Tom Boere had net als maan dag tegen FC Oss (4-0, één goal) weer een basisplaats bij FC Eind hoven. De Terneuzenaar werd te gen FC Den Bosch na 73 minuten gewisseld, zijn ploeg verloor met 3-1. Istvan Bakx ging eveneens on deruit. Met FC Oss verloor de Vlis- singer van Jong Ajax (1-2). Augustine Loof uit Koewacht bleef met Jong PSV op 0-0 steken tegen FC Emmen. Onder het motto 'Leve de Koers' stroomde café Porgy en Bess in Terneuzen gister avond voi. AJles was uitverkocht. Onder het toe ziend oog van een volle zaal pu bliek deden Hennie Kuiper, Jo- han Museeuw, Mark Vanlom beek en Dirk Nachtergaele hun verhaal over de koers en vooral de Ronde van Vlaanderen. Met name het relaas van Johan Mus eeuw trok veel bekijks. Dat de wieleravond in Terneu zen een succes werd, was niet ver wonderlijk. Het wielercafé wist immers met Museeuw de 'Leeuw van Vlaanderen' als hoofdact te strikken. Museeuw won in zijn wielercarrière maar liefst drie keer de Ronde van Vlaanderen en stond nog vijf keer op het po dium. Daarnaast kroonde hij zich in 1996 tot wereldkampioen. Ook won Museeuw twee Touretap pes. Spijtig Museeuw is nog altijd popu lair bij de wielerliefhebbers. Het publiek luisterde dan ook aan dachtig naar zijn mening over het huidige parkoers van de Ron de van Vlaanderen. „Ik vind het spijtig dat de Muur tegenwoordig niet meer in de Ronde van Vlaan deren zit", gaf de Leeuw van Vlaanderen zijn ongezouten me ning. „Zo'n mythische beklim ming hoort in de Ronde van Vlaanderen thuis. Zolang de Ron de van Vlaanderen echter finisht in Oudenaarde, zal de Muur vrees ik niet terugkeren in de Ronde." Volgens Museeuw kan de Kop penberg het verlies van de Muur niet compenseren. „De Koppen berg is weliswaar een steile be klimming, maar je kunt daar en- 'Zolang de Ronde finisht in Oudenaarde, zal de Muur vrees ik niet terugkeren' kei de Ronde verliezen en niet winnen. Vaak bereiken een hoop renners gezamenlijk de top, waar na nog een lange afdaling volgt. Ik zou dus veel liever de Muur te rugzien in de Ronde in plaats van de Koppenberg." Toch neemt Museeuw het ook enigszins op voor de parkoersbou wers. „Er is een grote heisa ont staan rond de plaatselijke rondes die nu in de Ronde van Vlaande ren zitten. Vroeger was dat ech ter ook al. Sterker nog, de mooi ste edities van weleer werden over plaatselijke rondes verreden. Wat dat betreft ben ik het dus niet met de publieke opinie eens." Tom Boonen en Fabian Cancel- lara kunnen dit jaar het record aantal overwinningen van Mus eeuw in de Ronde van Vlaande ren verbreken. Daar heeft de Belg echter geen schrik voor. „Mijn respect voor die twee renners is enorm. Het is immers een feit dat de top tegenwoordig breder is. Roger de Vlaeminck heeft daar moeite mee, ik niet. Het gaat in elk geval ontzettend moeilijk worden voor Cancellara en Boo nen om te winnen. Ze moeten het als oudgedienden opnemen tegen een sterke, jonge generatie. Ik tip daarom Peter Sagan als win naar." Merkwaardig Hoewel het respect van Mu seeuw voor de prestaties van Can cellara groot is, heeft hij ook zijn bedenkingen over de Zwitser. „Nadat veldrijdster Femke van den Driessche betrapt werd op mechanische doping, is ook de zaak omtrent Cancellara weer op gerakeld. Ik moet eerlijk beken nen dat ik het nog altijd merk waardig vind dat destijds de ver zorgers van Cancellara langs de kant van de weg stonden om hem een nieuwe fiets aan te ge ven. Het leek wel alsof dat vooraf bedacht was. Toch kan ik haast niet geloven dat er sprake was mechanische doping. Zoiets zou dan al lang zijn uitgekomen. Des ondanks behoud ik mijn twij fels", aldus een onverbiddelijke Museeuw. Na de 3-2-overwinning op Baronie moet VC Vlissingen morgen middag in Veghel op nieuw drie punten aan het totaal toevoegen. De zondag-hoofdklas ser moet het tegen Blauw Geel'38 doen zonder aanvoerder Thomas Ragut, die tegen Baronie geel kreeg en daardoor morgen ge schorst is. „Zonder Thomas zul len we het plaatje dus iets anders in gaan vullen", zegt Jurriaan van Poelje. De trainer heeft daar overi gens voldoende opties voor. Al- faro Pentury, die na de winter stop alleen tegen TOP in mocht vallen, is een optie. Salim Ben Sel- lam zou ook als controlerende middenvelder kunnen spelen. „Tegen Baronie werd weer duide lijk dat we als iedereen fit is een brede selectie hebben", weet Van Poelje. „Ik heb dus genoeg keus." De trainer die volgend seizoen naar Baronie overstapt stond afge lopen week niet te lang stil bij de zege op volgende werkgever. „We proberen altijd weer snel vooruit te kijken", zegt Van Poel je. „Natuurlijk kijk je daarbij wel naar wat we moeten verbeteren, hoe we de ploeg nog scherper kunnen maken. Dat doe ik in overleg met verschillende men sen, onder wie mijn assistent Fer ry Alfons." Blauw Geel'38 is volgens Van Poelje een lastige tegenstander. De heenwedstrijd in Vlissingen eindigde eerder dit seizoen in 2-2. „Blauw Geel speelt al jaren in de subtop van de hoofdklasse. Ei genlijk bivakkeerden ze dit sei zoen voor het eerst een fase aan de onderkant van de ranglijst. Uit de laatste drie duels heeft Blauw 'Als een tegenstander compact en georganiseerd speelt moet je er iets tegenover zetten' Geel zeven punten gepakt en daardoor zijn ze wat geklommen. Het is een ploeg met een goed strijdplan, waar ze zich ook aan houden. Blauw Geel voetbalt vooral vanuit de omschakeling, heeft een paar aardige spelers en speelt voorin met drie spitsen. Ik verwacht dat ze ons het spel zul len laten maken." Dat betekent dat iedereen bij Vlissingen bijzonder geconcen treerd zal moeten voetballen, weet Van Poelje. „We mogen geen domme fouten maken op het middenveld, want zij schake len snel om. Ik vind hun defensie niet zo wendbaar dus wij moeten gevaarlijk kunnen worden. Dat kan alleen als er scherpte en bele ving is. Dat miste ik zondag in de eerste helft tegen Baronie. Ik ver baas me er soms over dat dat kan op dit niveau. Als een tegenstan der compact en georganiseerd speelt moet je er iets tegenover zetten. Dan kun je er niet makke lijk over denken en alleen maar wachten op je momenten." CIJFERS O ZEEUWSE Op het weblog RudeStats (www.pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateurvoetbal. Vanaf dit seizoen doet hij dat ook elke zaterdag in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. Wouter de Craene (3), Wouter Duvekot (1), Francis Kabwe Manengela (1 Tom Wuyts (1Yves Nyemb (1 Hoessein Bouzambou (2), Regilio Pinas (2), Khalid El Hattach (1) Ray Kroon (2), Jop Dekker (1 Tom de Bonte (1Sofyan Azzagari (1) Rahim Abdul (1Mickenson De Pessemier(l) PZC bron Rudy Boogert VELSEN Ook in zijn zevende wed strijd in de Jupiler League bleef Rick van Drongelen gisteravond on geslagen. Met koploper Sparta boekte de jonge Axelaar de vijfde overwinning op rij in de Jupiler Lea gue. Het Telstar van Thomas van den Houten werd met 1-3 versla gen. Museeuw wil de Muur graag terug door Job de Feijter Johan Museeuw oud-wielrenner door Barry van der Hooft Jurriaan van Poelje trainer Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60