Dit gaat goed... ...En dit gaat fout V Hek moet de ballen binnenhouden Gemeenteraadsleden krijgen door hoorzittingen beeld van kwaliteit sector WALCHEREN 9 Er gaat veel goed in de zorgsector in Middelburg. Maar twee hoorzittingen leerden afgelopen week ook dat er nog veel valt te verbeteren. Hoorzittingen geven een goed beeld op 1 Succes in huis ZATERDAG 20 FEBRUARI 2016 Een commissie van Middelburgse gemeenteraadsleden hield afgelopen week twee hoorzittingen over de zorg. Dat deden de raadsleden, om dat ze zelf wilden horen hoe het gaat nu de gemeenten sinds 2014 ver antwoordelijk zijn voor Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) en jeugdzorg. Twee aan twee gingen de raadsleden op bezoek bij men sen die zorg krijgen en nodigden vertegenwoordigers van patiëntenor ganisaties en zorgaanbieders uit om te vertellen hoe het gaat. Wat de eerste dag van de verhoren opviel, is dat er vanuit de patiënte norganisaties helemaal niet veel klachten zijn over Porthos, de or ganisatie die namens de drie Wal- cherse gemeenten de zorg en on dersteuning regelt. Ook de leiding gevenden van zorgorganisaties lie ten over het algemeen weten dat er bij Porthos hard wordt ge werkt met veel inzet. Dankzij Porthos zijn er nu ook veel meer netwerkbesprekingen, aldus Paul Cüster en lis de Ost van Emergis. Ze stelden dat ze in het verleden vaak uren zelf aan het regelen wa ren als ze met andere zorgverle ners een gesprek wilden over een patiënt. De Ost: „We zitten nu veel rond de tafel met elkaar en kunnen maatwerk leveren." Wat ook positiefis, is dat de ge meente problemen oppakt. De af gelopen dagen kwam duidelijk naar voren dat er weinig is gere geld voor jongeren in de leeftijd tussen 18 en 23 jaar die kampen met problemen. Wethouder Sas- kia Szarafinski meldde direct dat zij al bezig is dat probleem te tackelen. En wat ook goed is, de gemeenteraad heeft laten zien dat het zelfstandig onderzoek kan doen en niet afhankelijk is van toevallige bronnen uit het eigen netwerk en nota's van het college. Of zoals een raadslid zei: „Dit moeten we vaker doen." 'Ik ben ook moeder. Als mijn kind een klacht heeft, wil ik dat ze snel wordt geholpen' Er gaat ook het nodige fout in de zorg, bleek uit de twee hoorzittingen. Om te beginnen de communi catie tussen Porthos en mensen die zorg nodig hebben. De brie ven van Porthos zijn vaak te inge wikkeld. Zelfs ouders van kinde ren die zorg nodig hebben, begrij pen ze lang niet altijd. Daarnaast is met de overheveling van een deel van de zorg naar de gemeen ten een grote bureaucratie opge tuigd. „Daar zijn we ontzettend van geschrokken", zei Jan de Graaf van WVO Zorg. Jolanda Meijer (Indigo) bracht naar voren dat het nu heel moei lijk is preventiefin actie te ko men als bijvoorbeeld iemand psy chische klachten heeft. Daar is vol gens haar geen budget voor. Pas als die klachten zijn verergerd en er een psychische stoornis is ont staan, is er wel de financiële ruim te voor een -veel duurdere- be handeling. Ze wees de Middel burgse raadsleden erop dat vanuit het belang van iedereen daar iets aan moet gebeuren. „Ik ben ook moeder. Als mijn kind een psychi sche klacht heeft, wil ik dat het zo snel mogelijk wordt gehol pen." Van de kant van Juvent kwam ook de opmerking dat er veel gestuurd wordt op kosten en niet op het aanpakken van de zorgproblemen. Ook zijn er zorgen over het bewa ken van de privacy van mensen die zorg krijgen en nodig hebben. Bella Wisse (Kiek!) zei duidelijk dat daar te onzorgvuldig mee wordt omgegaan en gaf daar ook een voorbeeld van. Maar ze stelde ook dat medewerkers van Port hos medische beslissingen ne men terwijl ze daar in het geheel niet voor zijn opgeleid. „Soms moet doorbehandeld worden, maar Porthos beslist dan dat het anders moet." Deiskbartv^oop ,s begonnen e' sne/ 0p 9 APRIL 2016 HET ARSENAAL VLISSINGEN Dit gecombineerd met hangjonge ren die het plein af en toe gebrui makelaar» Wegens succesvolle verkopen te koop gevraagd UH.MA M ken en vandalisme was voor het schoolbestuur reden een bijeen komst te houden voor omwonen den, samen met Stichting Welzijn Veere en de gemeente. Een hek kwam daar als enige, definitieve oplossing naar voren. De school heeft dat inmiddels geplaatst. Daardoor is de achterkant van het schoolplein, bron van de meeste overlast, niet meer toegankelijk na schooltijd. Aan de voorkant, Val kenburgstraat, blijft het plein wel open. Dat is volgens school 'goed zichtbaar' daardoor is er 'voldoen de sociale controle op wat daar ge beurt'. Aan het hek hangt een prijskaartje van ruim 7000 euro. School en gemeente betalen dat sa men, omdat het afgesloten gedeel te van het plein ook deels eigen dom is van de gemeente. Werk aan de zorgwinkel door Emile Calon Middelburgse raadsleden gingen tijdens de hoorzittingen onder andere met lis de Ost en Paul Ciisters van Emergis in gesprek over de zorg. foto Lex de Meester Krijnie Hoek-Van Dijke CDA THE VOICE Swinging Affair Het LENTEFEEST is een initiatief van Lions Club Vlissingen, de opbrengst van het LENTEFEEST is voor het goede doei, meer informatie op www.lionslentefeest.nl door Annemarie Zevenbergen MELISKERKE. Een hek rondom de Boazschool in Meliskerke moet bal len en kinderen in toom houden. Buurtbewoners klagen al langer over voetballen in hun tuinen en kinderen die vanaf het schooldak stenen gooiden. M2makelaars.nl Gezinswoningen Middelburg Monumentenpand Middelburg of Vlissingen Gezinswoningen Goes of Kapelle 2/1 kap woningen/ hoekwoningen Goes Starterswoningen heel Zuid Beveland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41