Tim (13) waagt en wint Alle Veerenaren mogen nu sporten met pasje Te weinig huizen in centrum r 8 WALCHEREN Oud-Middelburger bij RTL4 ff m. en Boulevard In de regio Niet geschoten is altijd mis, dacht Tim van der Knaap (13) uit Vlissingen. De Seoltokorfballer en vrijetijdsvoet- baller vindt het prachtig dat zijn familie in oktober is verhuisd van Paauwenburg naar het Dokje van Perry, maar hij mist wel de voet balmogelijkheden die zijn oude wijk wel ruimschoots heeft. En toevallig woont er een gemeente raadslid even verderop. „Schrijf een brief aan de raad, daar zijn we voor", ried Tamara Vork (VVD) aan. Zondagavond lag Tim's brief in haar bus en donderdagavond hoorde hij 'live' hoe de gemeente raad van Vlissingen, in vergade ring bijeen, zijn verzoek besprak. De fracties waren unaniem vol Inmiddels doen zo'n dertig sport verenigingen mee aan het Sport- pas-project. Dat ging in 2010 met twintig sportclubs van start om kinderen van de Veerse basisscho len kennis te laten maken met ver schillende sporten. Leerlingen van de groepen drie tot en met acht kunnen bij de aangesloten clubs meetrainen in de maanden april en mei. Dit wordt nu moge lijk gemaakt voor alle bewoners van de gemeente. Het hoeft niet per definitie om meetrainen te gaan. Het is de bedoeling dat ■\sp\ Beglazing Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen versluis willeboer J tpmakelaars.nl Vlissingen - Bouwen Ewoutstraat 40 sportclubs ook andere, gratis, ken- nismakingssactiviteiten op touw zetten. Stichting Welzijn Veere en Sportpasprojectleider Koole trek ken samen op. René Ouwerkerk van de Stichting Welzijn Veere: „Veere in beeld is een sociale kaart van Veere voor onze vrijwil ligersorganisaties en voor organisa ties op het gebied van wonen, wel zijn, zorg, of werk en inkomen. Een digitaal platform; nu dus ook voor de sportverenigingen." Koole: „Kinderen van de Veerse scholen moeten zich daar nu ook digitaal aanmelden. Ik ga nog een rondje scholen doen om uit te leg gen hoe ze dat kunnen doen." Meer Veerenaren aan het bewe gen krijgen is de achterliggende gedachte. En sportclubs extra ruimte bieden om sporters en vrij willigers aan zich te binden. Zo blijven de clubs levensvatbaar. Vraagprijs 149.000,- k.k. lof. Vooral omdat Tim bij zijn ver zoek om een hondenpoepvrij, om heind, tijdelijk trapveldje bij het Dokje een tegenprestatie aan bood: „In ruil voor dat voetbalveld je zou ik het Dokje van Perry schoon willen houden. Ik heb dan alleen wel een lang schepnet no dig om het afval uit het water te scheppen." Tim kan het iedereen met wensen aanraden: schrijf die brief maar aan de raad. „Ik was nog nooit bij een raadsvergade ring geweest. Ik vond het wel grap pig, dat ze eerst aan de voorzitter moesten vragen of ze wat moch ten zeggen. De meesten waren en thousiast." Raadslid Alex Soplan- tila (GL) beloofde staande de raad Tim te komen helpen bij het Dok je met zijn contacten binnen de opruimgroep Verlos de Zee. Wet houder Josephine Elliott beloofde binnenkort contact op te nemen om te kijken wat er kan. Tim moet wel aantonen dat meer jon geren in de wijk zo'n veldje wil len. Hij gaat bij de binnenstadsscho- len handtekeningen vragen en hij heeft een petitie ingesteld: www.petities24.com/ trapveldje_in_vlissingen MIDDELBURG. Wonen in de bin nenstad van Middelburg is zó populair, dat er te weinig hui zen vrij zijn om aan de vraag te voldoen. Nieuwbouw op loopaf stand van het centrum is een oplossing, denkt de gemeente. „Het aanbod is niet groot en er zijn in de binnenstad ook niet echt locaties beschikbaar voor nieuwbouw", verklaart Ad van de Kieboom van de ge meente Middelburg. De gemeente prijst zich daar om gelukkig met de structuur van de stad. „Er zijn niet veel lo- In het centrum is ook weinig plek voor nieuwbouw' caties echt ver van het cen trum. Daarom kijken we hoe we op andere plekken toch aan de behoefte kunnen voldoen." Van de Kieboom wijst op de oude atletiekbaan aan de Sport- laan. „Daar is ruimte voor hon derd huizen en het het is op korte loopafstand van het cen trum. Ook de Sprencklaan kan een alternatief zijn. En mis schien ooit de bouwput." Verder zijn er volgens de me dewerker van de gemeente Mid delburg particuliere plannen voor de Churchilllaan en de Veerseweg. „Wat we merken is dat men sen die in het centrum willen wonen, daar soms van afzien vanwege het parkeren of ande re praktische redenen. Ze wil len wel dicht bij de voorzienin gen wonen, maar zijn dan be reid er verder voor te lopen." Mijn dorp, mijn stad Zaterdag MIDDELBURG De Drukkery, 13.00 uur - Boekenspeur- tocht voor kinderen; Stadsschouwburg Middelburg, 13.30 uur - Kindermusical 'Rapunzel'; Lange Noordstraat 67,16.00 uur - Finnisage ten toonstelling 'dingen' in ruimteCaesuur; Koorkerk, 20.00- 22.00 uur - Optre den ZED Consort, bestaande uit Elisa beth Blom (so praan), Bart Uvyn (countertenor), Adriaan de Koster (tenor) en Arnout Malfliet (bas). Duinvlietweg 6, 14.00 -15.30 uur - Narcissenwandeling door De Manteling van Walcheren. Oranjeplein, 10.00 -15.00 uur - Brand weerlieden verzor gen demonstraties en werven vrijwilli gers; Podium Razz matazz, Middelburg sestraat 113, 20.30 uur - Optreden Rouxla- la, bestaande uit Tyn- ke Luske, Mieke Rous en Danielle Kien-Absil. Zandweg 58,10.00 -12.00 uur - Cursus snoeien Jurjen van Opstal. Torenstraat 32, 13.00-17.00 uur - Ten toonstelling t.g.v. het 50-jarig jubileum van de gouden mun- tenvondst in het Oude Brandspuit huis; Dorpshuis, 20.00 uur - Stijldans avond 'The Four Seasons'. De Piek, 21.00 uur - 'Tribute to the Eag les, New Gig in Town'; Café de Con current, 23.00 uur - Optreden Six Strings Down. Emmaweg 22, 14.00-16.00 uur - Rondleiding door Oranjezon van Het Zeeuwse Landschap. Dorpskerk, 17.00 uur - Bijeenkomst 'huis vol muziek' m.m.v. Inge Lampert en Adrie le Clercq. Zeeuws Museum, 14.00 uur - Master class 'Eerste hulp bij Fashion' voor jonge ren van 13 t/m 18 jaar; Koudekerkse- weg 139,14.00 uur - Open clubmiddag Jeu de Boules. Rammekensweg, 14.00 uur - Excursie Fort Rammekens. Ter Reede, 11.30-12.30 uur - Concert Dies van den Berg 8c Hen ry Molkenboer; 14.30 uur - Optreden Sea Side Rendez-Vous; Wijkcentrum Majo raat, 14.00 uur - Le zing Juglen Zwaan over 'supplementen en je gezondheid'; St. Jacobskerk, 15.30 uur - Optreden Rein- bert de Leeuw (pia no) en Vera Betha (viool.) HAEF Gitaarattelier 8c Lifestyle, 14.00 uur - Akoestisch op treden band 'Straight Ahead'. door Claudia Sondervan Tim van der Knaap: „Ik kan het iedereen aanraden: schrijf die brief. Als je het niet probeert, lukt het nooit." foto Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen OOSTKAPELLE. „Van vier tot vierent achtig", lacht Wilbert Koole. „Alle Veerenaren kunnen nu meedoen met de Sport Doe Meepas. Die was alleen voor basisscholieren, maar we hebben het project uitgebreid." De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl THEELEN PARTNERS OPEN HUIS ZATERDAG 27 FEBRUARI 11.00 - 13.00 UUR VBO g MAKELAAR J v» Sfeervolle woning flk V - Op loopafstand van centrum - Drie slaapkamers m l - Moderne keuken - Betegelde achtertuin door Maurits Sep Ad van de Kieboom, gemeente WESTKAPELLE Zaalvoetbaltoernooi voor kinderen In Westkapelle vindt dinsdag het voorjaars- toernooi zaalvoetbal plaats in sportzaal De Bellink. Kinderen van 4 tot 13 jaar kunnen meedoen aan de wed strijd. MIDDELBURG Kinderfilmmiddag in Zeeuwse Bibliotheek De kinderfilm Shaun the Sheep wordt woensdagmiddag om 14.00 uur vertoond in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Kaartjes kosten een euro per persoon en kunnen van tevoren gekocht of gereser veerd worden bij de klantenservice via tele foonnummer 0118-654000 of via de website, www.de- zb.nl. De Nederlands gespro ken film voor alle leef tijden gaat over het schaapje Shaun, die zijn saaie leventje op de boerderij zat is. MIDDELBURG Zingen met je kind bij Leger des Heils Het Leger des Heils korps Walcheren biedt vanaf woensdag acht ochtenden de ac tiviteit 'Zingen met je kind' aan. Deze activiteit voor va ders, moeders of ver zorgers en kinderen in de leeftijd van 0-4 jaar wordt iedere veertien dagen op woensda gochtend om 9.30 uur gehouden in Het Zwin 1 in Middelburg. Er wordt dan een half uur samen gezongen en bewogen. Daarna is er voor de ouders/ verzorgers koffie. In de tussentijd kunnen de kinderen spelen. Meedoen aan de och tendactiviteit kost per keer twee euro per ge zin. Meer informatie en opgeven: Elly Schraa, tel. (0118-) 614877/ 615247. E-mail: korps.walcheren@lege rdesheils.nl. EEMNES. De uit Middelburg afkomstige rapper Just (links) was gisteren te zien bij het programma Koffietijd van RTL4. De hiphopper speelde daar met zijn vaste partner Engel en gastzanger Diggy Dex (rechts) het nummer Schone Schijn. Dat nummer is afkomstig van het album Liefde werk Oud Papier, wat alweer de derde cd is van het duo Engel Just. De voorgangers waren Statler Waldorf en Dertig. Zaterdag 12 maart treedt het duo op in De Spot in Middelburg. Meer info op Engelland.nl OOSTKAPELLE OOST-SOUBURG RITTHEM SEROOSKERKE VLISSINGEN VROUWENPOLDER Zondag BIGGEKERKE MIDDELBURG RITTHEM VLISSINGEN VROUWENPOLDER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40