V Q A 0. A 0(J ZEELAND 7 brieven Cor de Jonge 05Srg fVc-lfiW NVU' &6PALEH Hie€ WAT IWIEgtfEeK Mee kpijiSt M/V WAT KPyóCN WM" 5Tf?AKS Mee BI} het isrensume MsWK óedwh&eh vEf2jm?i PFecieï' Waterschap Vos Delta Radicalisering Vluchtelingen Pensioen Badminton Wilders ?koo$t! luitjes MBoei In de rubriek 'Te gast' (4 februari) houden de heren Aalfs, Harpe en De Kaart (oud-Statenleden) een pleidooi om het Waterschap Schel- destromen op te heffen en onder te brengen bij de provincie Zee land. Een op te richten 'dienst wa terschap' dient de werkzaamhe den te gaan uitvoeren. De argu menten die zij aandragen worden geheel niet onderbouwd. Ik adviseer hen de begroting 2016, de toelichting en het meerjaren programma van het waterschap en die van de provincie (onder deel 'Programma 5 Water') eens goed door te nemen. Zij zouden dan wel eens tot de conclusie kunnen komen dat het verstandiger is de 'wateractivitei ten' van de provincie bij het water schap onder te brengen! Heren doe uw huiswerk wat be ter; tenslotte raad ik u aan de al tijd actueel gebleven roman 'Het wassende water' van Herman de Man te lezen. De vos (18 januari) is nooit in heems geweest op de Zeeuwse ei landen. Het water was een barriè re. Pas met de aanleg van de dam men heeft hij zijn gebied kunnen uitbreiden. Dit is niet alleen een ramp voor de kleindierliefhebbers, maar ook de natuur heeft danig te leiden on der de sterk toenemende druk van deze rover. In de nieuw ont wikkelde natuurgebieden die spe ciaal voor de weidevogels met vele miljoenen aan gemeenschapsgeld worden aangelegd, is de predatie van de vos zo groot dat de eieren tijdens het broeden al geroofd worden. In Sint Laurense weihoek waren afgelopen zomer geen jon ge vogels te zien waren. Hij gaat vrij radicaal te werk. Dit kan toch niet de bedoeling zijn? Het wordt hoog tijd dat de provincie ontheffing verleend voor jacht met de lichtbak, zodat hij effectief bejaagd kan worden. Hopelijk wordt de politiek nog op tijd wakker, voordat de biodiversi teit in Zeeland wel heel mager wordt. Kom je terug van vakantie, heeft Delta TV de zenderindeling gewij zigd. Zenders opnieuw instellen helpt niet. Een uur lang praten met Delta-personeel net zo min. De zenderwijziging is mede door gevoerd omdat klanten proble men hadden. Ik had die niet, maar krijg ze nu wel gratis aangeleverd. Het ligt niet aan Delta, ook niet aan mij, maar aan mijn toestel, zo wordt mij verzekerd. Het is het zelfde als de pizzabezorger die door de klant vooraf betaalde spul len niet aflevert omdat hij analfa beet is en geen straatnamen kan lezen. Hem wacht ongetwijfeld ontslag. Zo niet bij Delta. Die firma ont houdt de klant ongestraft betaalde diensten. Anders gezegd, men ver koopt daar waardeloze kletskoek! Betaalde diensten niet leveren heet in onze taal 'diefstal'. Delta, dat is toch die firma waar het per soneel op één man na op de nul lijn wordt gezet? Misschien dat hij kan helpen? Er zijn mensen die het voor minder doen. Toch!? Een artikel (2 februari) over radica lisering van leerlingen naar aanlei ding van de rapportage 'Twee we relden, twee werkelijkheden'. Het artikel is een typisch voorbeeld van verzwijgingsjournalistiek. Nergens lees je dat het bij radicali sering (bijna) alleen om islamaan- hangers gaat. Bij belijders van an dere godsdiensten en mensen zon der godsdienst zie je zodanige ra dicalisering, die leidt tot zelf moordaanslagen met zoveel moge lijk willekeurige slachtoffers, niet. In het rapport zelf komt de relatie islam-radicalisering min of meer wel aan de orde. Zo vind je wel een hoofdstuk 'Ronselen bij de moskee', maar geen hoofdstuk 'Ronselen bij de kerk'maar aan het waarom, waar door van deze relatie wordt geen aandacht besteed evenals aan oor zaak en achtergrond van de radica lisering. Het zijn vooral situatiebeschrijvin gen en het omgaan van docenten daarmee. Wat ook opvalt in de rap portage is dat bij de bezochte scho len geen VWO en HAVO staan vermeld. Is de realiteit in Aleppo ook tot u doorgedrongen? Een miljoenen stad waar een genocide door bom bardementen en uithongering in woners op de vlucht (9 februari) drijft zolang het nog kan? Europa en Turkije staan erbij en kijken ernaar. Ze hebben geen ant woord. Ook Amerika houdt zich afzijdig. In feite is het een strijd om de macht in het Midden-Oosten waarbij Rusland en Iran aan de winnende hand zijn. Het evenwicht tussen Oost en West is verstoord en deze onba lans blijft zolang Europa zwak is door onderling gesteggel en ver deeldheid tussen 28 landen. Steek alle energie in versterking van de defensie de NAVO moet worden ingezet voor bewaking van de Oost- en Zuidgrenzen van Europa. Amerika moet bij de les worden gehouden, zodat een nieuwe 'kou de oorlog' het ontstaan van een derde wereldoorlog kan voorko men. De ontheemde mensen uit Syrië moeten in ieder geval tijdelijk worden opgevangen. Het Koninkrijk der Nederlanders bestaat uit twee stammen, de Ne- ders en de Landers. Ze spreken praktisch dezelfde taal en hun woongebieden zijn over het hele koninkrijk verspreid. Toch zijn er enkele grote verschil len. De Neders zijn minder verder geë valueerd. Als ze gepensioneerd (28 januari) zijn of een uitkering ge nieten, staat hun inkomensont wikkeling stil of is zelfs negatief. Als ze werken kunnen ze er soms een paar procenten loon bij krij gen. De Landers daarentegen zijn geland, hebben het gemaakt, Men vindt ze meestal in directieka mers, bijvoorbeeld van de Delta. Zij denken ook marktconform. Hun inkomensontwikkeling wordt in tonnen salaris en/of bo nus uitgedrukt. Door deze verschillen is het met een duidelijk waarom asielzoekers niet bij de Landers worden gehuis vest, maar bij de Neders: dat bevor dert hun integratie. Als lid van de badmintonvereni ging Rillandia Smascher, spelend in de sporthal te Kruiningen,viel mij de grote kop in de krant van 2 februari op. Ik dacht een verslag te lezen van een groot badmintontoernooi dat was gehouden. Tot mijn verbazing en teleurstel ling ging het krantenbericht over het eerste competitieteam van de vereniging. Volgens het artikel waren de he ren op niveau, over het niveau en gedrag van de dames was de schrij ver niet tevreden. Als je dat leest vraag ik me af: hoe is het mogelijk dat dit team de af gelopen jaren op het hoogste ni veau is komen te spelen. Er zal in de regio naar versterking worden gezocht. Je zou je ook voor kunnen stellen dat er binnen de eigen vereniging ook eens wordt gekeken of daar misschien dames zijn die hoger op willen ko men. Samengevat: het artikel kwam op mij negatief over. Het zal op 18 maart voor de verde diging van Wilders een inkopper- tje zijn bij aanvang van zijn rechts zaak. In 2014 'vroeg' Wilders (hij zei het niet) meer of minder Ma rokkanen en daarvoor had hij 'ge vraagd' meer of minder Europa en meer of minder PvdA. Frans Timmermans was toen mi nister van Buitenlandse Zaken. Af gelopen week vroeg Eurocommis saris Frans Timmermans aan de Europese landen willen jullie er voor zorgen dat er minder Marok kaanse economische vluchtelin gen Europa binnenkomen? Het verschil tussen die twee zaken is slechts twee jaar en de PW staat nu op 42 Kamerzetels en de PvdA op 9 zetels. Ook de burgemeester van Den Haag staat achter Wil ders, want volgens hem is er vrij heid van meningsuiting en gods dienst. Want van hem mochten IS-sym- pathisanten en salafisten tijdens een demonstratie roepen: 'alle jo den aan het gas en gooi ze de zee in'. ZATERDAG 20 FEBRUARI 2016 In deze rubriek geeft de redactie haar lezers een podium. Daarvoor gelden de volgende voorwaarden: De brief moet duidelijk ingaan op nieuws uit de PZC en daarbij de datum van publicatie noemen. De brief mag maximaal 150 woorden lang zijn. Elke brief wordt geredi geerd. De redactie bekort brieven zo nodig om ze passend te maken. Als er te veel brieven zijn voor de beschikbare ruimte maakt de re dactie een selectie. De redactie zal onsamenhangende bijdragen niet publiceren. Ook brieven met een grove, beledigende of anderszins onbetamelijke inhoud worden ge weigerd. U kunt uw brief richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 cftWÊAU DÊ& drs R.A. Nakman Stadsschuur 50, Middelburg Piet Maas Noordweg 432, St Laurens Willem Staat Molendijk 66, Nieuw- en Sint Joos- land L. R. Tromp Hammarskjöldlaan 31, Middelburg Ton Overbeek Churchilllaan 1060,Terneuzen J. Keersemaker H. Roland Holstlaan 66, Vlissingen Louw Dominicus Boerhaavestraat 51, Kruiningen Jaap van Belzen Pablo Picassoplein 68, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39