Slapen naast de Ronde Scholen: Geld ontbreekt voor opvang vluchtelingen €179,00 €99,?? Hansweert geeft gul om Micha Hoogendoorn een mooie uitvaart te bezorgen ZEELAND 5 Micha (24) uit Hansweert koos zelf voor de dood. Vandaag is zijn crematie, betaald door zijn vrienden. huis Kaj Munk. Ook startten de vier een online inzamelingsactie voor een herdenkingssteen. Twee duizend euro was het eigenlijke doel, maar toen dat al na ander half uur behaald was, besloten de vrienden het streefbedrag op te hogen. Inmiddels staat de teller op ruim zesduizend euro, waar door ook een deel van de crema tie betaald kan worden. „Dat had den we niet verwacht", zegt Greet. „Zo zie je maar waar een klein dorp groot in kan zijn." Dat Micha graag onder de men sen was, is in zijn voordeel. Bij veel Hansweerters was hij kind aan huis. „Ik denk dat hij zowat bij iedereen uit het dorp in de tuin heeft geholpen", lacht Rudy. Niet omdat de mensen dat vroe gen, maar omdat Micha zelf zijn hulp aanbood. Dat deed hij ook bij activiteiten als de sinterklaas intocht en de kindervakantie week. „Hij zocht bij anderen de liefde die hij van zijn eigen ouders niet gekregen heeft", denkt Jeffrey. Greet knikt. „Micha wist heel goed hoe het niet Micha (foto) krijgt een passend afscheid van zijn vrienden. Micha deed de dingen graag nét iets anders dan anderen. „Hoe triest het ook is dat hij dinsdag zelf voor de dood heeft gekozen, het past wel bij hem", zegt goede vriend Jeffrey Zoete- wey. Tijd om te rouwen is er nog niet. De 24-jarige Micha blijkt niet verzekerd te zijn en zijn fami lie - met wie hij amper contact heeft - beschikt niet over de finan ciële middelen om zijn uitvaart te betalen. Zijn vrienden vinden dat hij een mooi afscheid verdient en besluiten daar zelf voor te zorgen. „Micha heeft altijd voor het dorp klaargestaan. Wij zien het als on ze taak om nu voor de laatste keer voor hem klaar te staan", zegt Jef frey. Samen met Greet Krayenbrink, haar man John en diens broer Ru dy regelde Jeffrey de afgelopen da gen alles voor de crematie in Mid delburg en de afscheidsbijeen komst in het Hansweertse dorps- 'Micha zocht bij anderen de liefde die hij van zijn eigen ouders niet gekregen heeft' moest. Hij wilde het zo graag goed doen. Misschien wel te graag." Bijna iedereen in Hansweert kende Micha's geschiedenis, maar Jeffrey was een van de wei nigen die wist dat zijn vriend daardoor niet altijd zo vrolijk was als hij zich voordeed. „In ons laatste gesprek gaf hij aan dat hij de boel weer aardig op de rit had. Dat was dus niet waar." Zijn vrienden hadden graag meer voor Micha betekend, maar ze weten dat dat er niet in zat. „Zo was Micha niet." En dus rest hen niets anders dan Micha een passend afscheid te geven en de vele mooie herinneringen le vend te houden. Jeffrey: „Geen klassieke muziek, koffie en hotel cake, maar You never walk alo ne, bier en frikandellen. Want zo was Micha: altijd in voor een feestje." KAMPERLAND. Altijd al eens wil len slapen vlak na de finish van een belangrijke wielerronde? Het kan tijdens de honderdste editie van de Ronde van Vlaanderen. Roompot Vakanties uit Kamper land roept van 1 tot en met 3 april een tijdelijke (pop-up) camping in het leven waar wielerfans kun nen overnachten. De Team Room pot Oranje Camping komt te staan op de terreinen van de voor malige camping Kompas aan de Donkvijver in Oudenaarde. Er is ruimte voor tweehonderd kam peerplaatsen. Als kers op de taart zullen de renners en ploegleiders van Team Roompot-Oranje Pelo ton een bezoek brengen aan het kampeerterrein. Wielerfans kun nen vanaf nu een plaatsje boeken voor een tent, caravan of camper. Vijf a zes scholen van de Zeeuws-Vlaamse koepel Perspec- to moeten anderstalige leerlin gen het Nederlands bijbrengen, zonder dat ze daarvoor geld krij gen, zegt directeur Peter de Jong. „De kinderen wonen door heel Zeeuws-Vlaanderen en wonen vaak nog maar net in Neder land." Ze draaien mee in gewone klassen, terwijl ze de Nederland se taal niet kennen. „Leraren moeten heel creatief zijn om de kinderen te helpen. Het is schip peren." Ad Vis, voorzitter van het Col lege van Bestuur van de Alpha Scholengroep herkent het pro bleem. „Het gaat bijvoorbeeld om statushouders die via een ver korte procedure in een dorp ge plaatst zijn. De kinderen zaten zes weken geleden nog in Syrië, en zitten nu hier in de klas. Leer- Scholen die minder dan vier kinderen opvangen, krijgen geen subsidie van de overheid. krachten doen hun uiterste best, maar het kan eigenlijk niet. Die kinderen zouden naar een taaiex pertisecentrum moeten, maar daarvoor is geen bekostiging. Het duurt veel langer voor die leerlin gen het Nederlands beheersen en voor we met hun trauma's aan de slag kunnen." Het ministerie komt binnen kort met een 'maatwerkregeling', maar of scholen daarmee echt ge holpen zijn, is nog onduidelijk. De Jong: „Het geld zou naar de besturen moeten gaan in plaats van afzonderlijke scholen. Dan kunnen we samenwerken en aparte groepen maken voor deze kinderen. Dat werkt sneller." De Algemene Vereniging voor Schoolleiders trok gisteren aan de bel over dit probleem, na een landelijke peiling onder scholen. 3 dagen 4-sterren in Osnabrück ZATERDAG 20 FEBRUARI 2016 Zijn besluit past bij hem De foto van Micha is privébezit door Ellen Jobse Jeffrey Zoetewey, vriend van Micha Een bijdrage leveren voor de uitvaart van Micha Hoogendoorn kan via de website www.dreamordonate.nl. Rudy en Greet Krayenbrink en Jeffrey Zoetewey (vlnr) staan klaar voor hun overleden vriend Micha. foto Marcelle Davidse www.teamroompotcamping.nl door Cornelleke Blok VLISSINGEN. Zeeuwse scholen kun nen vluchtelingenkinderen niet de hulp en aandacht geven die ze no dig hebben, vanwege geldgebrek. Een school die minder dan vier van deze kinderen opvangt, loopt subsidie van de overheid mis. ij? Steigenberger Hotel Remarque v 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet v Hotel op Zoover beoordeeld met een 8,4 Vrij gebruik stadsplattegrond en sauna Bezoek de Dom en het Osnabrücker Schloss Informatie HOTELDEALNL/K02201 zTzo-to™ C088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37